MEDENİYET ÜNİVERSİTESİ ULAŞIM REHBERİ

Medeniyet Üniversitesi Hakkında

İstanbul Medeniyet Üniversitesi, 2010 yılında İstanbul Anadolu yakasında kurulmuş bir vakıf üniversitesidir. Yenilikçi ve çağdaş bir eğitimi esas alan İstanbul Medeniyet Üniversitesi, 10 fakülte, 1 enstitü, 14 uygulama ve araştırma merkezi ve 2 yüksekokul ile eğitim ve öğretim hizmetlerine devam etmektedir.

İstanbul Medeniyet Üniversitesi, Kartal Cevizli ve Tuzla Orhanlı’da bulunan Güney ve Kuzey Yerleşkeleri’nde öğrencilerine eğitim ve öğretim vermektedir. İstanbul Medeniyet Fakültesi’nde bulunan fakülteler, Edebiyat Fakültesi, Eğitim Bilimleri Fakültesi, Diş Hekimliği Fakültesi, Hukuk Fakültesi, Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi, Sağlık Bilimleri Fakültesi, Sanat, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi, Siyasal Bilgiler Fakültesi, Tıp Fakültesi, Turizm Fakültesi mevcuttur.

Peki Medeniyet Üniversitesi kampüslerine nasıl gidilir. Gelin birlikte Medeniyet Üniversitesi kampüslerine ulaşım rotalarını inceleyelim.

İstanbul Havalimanı'ndan Medeniyet Üniversitesi Göztepe Güney Kampüsü'ne Nasıl Gidilir?

Havalimanı Servisleri

İstanbul Havalimanı'ndan herhangi bir servis direkt olarak Medeniyet Üniversitesi Göztepe Güney Kampüsü'ne gitmemektedir. Ancak Havabüsleri kullanarak kolay ulaşım sağlayabileceğiniz merkezi bir noktaya geçiş yapabilirisiniz. Buradan taksi ya da toplu taşıma araçlarını kullanıp çok kolay bir şekilde Medeniyet Üniversitesi Göztepe Güney Kampüsü'ne ulaşabilirsiniz.

Taksi

İstanbul Havalimanı'ndan Medeniyet Üniversitesi Göztepe Güney Kampüsü'ne taksiyle gitmek için ödeyeceğiniz tutar 170 TL ile 200 TL arasında değişkenlik gösterecekken; seyahat süreniz 40 dakika ile 50 dakika arasında değişecektir.

Toplu Taşıma

İstanbul Havalimanı’ndan Medeniyet Üniversitesi Göztepe Güney Kampüsü'ne toplu taşımayla gitmek isterseniz de kullanabileceğiniz pek çok alternatif rota bulunmaktadır. Bunlardan bazıları şu şekildedir:

• İstanbul Havalimanı otobüs duraklarına geçiş yapın, H-2 Mecidiyeköy Metrobüs otobüslerine binin. Mecidiyeköy otobüs duraklarına yürüyün ve bu duraktan 251 Pendik otobüslerine binin. 5 durak sonra gelen İstanbul Medeniyet Üniversitesi durağında inin. 350 metre kadar yürüdükten sonra Medeniyet Üniversitesi Göztepe Güney Kampüsü'ne ulaşabilirsiniz.

• Bir başka alternatif rota ise; yine havalimanı otobüs duraklarından H-2 Mecidiyeköy Metrobüs otobüslerine binin. Ancak bu kez Çağlayan durağında inin ve Metrobüs istasyonuna geçip 34G Söğütlüçeşme metrobüsüne aktarma yapın. Uzunçayır durağında inip minibüs duraklarına geçin, bu duraktan C Kartal minibüslerine binin. Şeyh Şamil Lisesi durağında inerseniz Medeniyet Üniversitesi Göztepe Güney Kampüsü'ne ulaşmış olacaksınız.

Sabiha Gökçen Havalimanı'ndan Medeniyet Üniversitesi Göztepe Güney Kampüsü'ne Nasıl gidilir?

Servisler

Sabiha Gökçen Havalimanı'ndan Medeniyet Üniversitesi Göztepe Güney Kampüsü'ne gitmek istiyorsanız Havaistleri kullanarak merkezi noktalara geçip buradan taksi ya da toplu ulaşım araçlarını kullanarak çok kolay bir şekilde Medeniyet Üniversitesi Göztepe Güney Kampüsü'ne ulaşabilirsiniz.

Taksi

Sabiha Gökçen Havalimanı'ndan Medeniyet Üniversitesi Göztepe Güney Kampüsü'ne taksiyle gitmek için ödeyeceğiniz tutar 110 TL ile 120 TL arasında değişkenlik gösterecekken; seyahat süreniz 30 dakika ile 35 dakika arasında değişecektir.

Toplu Taşıma

Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan Medeniyet Üniversitesi Göztepe Güney Kampüsü'ne toplu taşımayla gitmek isterseniz de kullanabileceğiniz alternatif rotalar şunlardır;

• Sabiha Gökçen Havalimanı'ndan otobüs duraklarına geçiş yapıp, E-11 Kadıköy otobüslerine binin. İstanbul Medeniyet Üniversitesi durağında inip 650 metre kadar yürürseniz Medeniyet Üniversitesi Göztepe Güney Kampüsü'ne ulaşabilirsiniz.

• Havalimanı otobüs duraklarından bu kez E-3 4. Levent Metro otobüslerine binin. Kemalpaşa durağında 19E Kadıköy otobüslerine aktarma yapın. 650 metre kadar yürüdükten sonra Medeniyet Üniversitesi Göztepe Güney Kampüsü'ne ulaşabilirsiniz.

Esenler Otogarı'ndan Medeniyet Üniversitesi Göztepe Güney Kampüsü'ne Nasıl Gidilir?

Otobüs Servisleri

Kullanmış olduğunuz otobüs firmasının merkezi konumlara götüren servisleri var ise kullanarak buradan pratik bir şekilde Medeniyet Üniversitesi Göztepe Güney Kampüsü'ne aktarma yapabilirsiniz.

Taksi

Esenler Otogarı'ndan Medeniyet Üniversitesi Göztepe Güney Kampüsü'ne taksiyle gitmek için ödeyeceğiniz tutar 85 TL ile 110 TL arasında değişkenlik gösterecekken; seyahat süreniz 20 dakika ile 30 dakika arasında değişecektir.

Toplu Taşıma

Esenler Otogar'ından Medeniyet Üniversitesi Göztepe Güney Kampüsü'ne gitmek için toplu taşıma araçlarını kullanmak isterseniz de sizler için alternatif rotaları derledik. Gelin birlikte inceleyelim;

• Esenler Otogarı metro istasyonuna geçin ve M1A Yenikapı metrosuna binin. Marmaray Yenikapı İstasyonunda inip, Marmaray'a geçiş yapın ve Maltepe Marmaray'ına binin. Ayrılık Çeşmesi durağında inip, Koşuyolu Köprüsü minibüs duraklarına yürüyün ve bu duraktan C319 Gebze minibüslerine binin. Şeyh Şamil Lisesi durağında inerseniz Medeniyet Üniversitesi Göztepe Güney Kampüsü'ne ulaşabilirsiniz.

• Otogar metro istasyonuna geçin ve M1A Atatürk Havalimanı metrosuna binin. Merter istasyonunda inip metrobüs duraklarına geçin ve 34G Söğütlüçeşme metrobüsüne binin. Uzunçayır durağında inip, E10 Sabiha Gökçen Havalimanı/ Kurtköy otobüslerine binin. İstanbul Medeniyet Üniversitesi durağında inip, 350 metre kadar yürürseniz Medeniyet Üniversitesi Göztepe Güney Kampüsü'ne ulaşabilirsiniz.

Harem Otogarı'ndan Medeniyet Üniversitesi Göztepe Güney Kampüsü'ne Nasıl Gidilir?

Harem otogarından Medeniyet Üniversitesi Göztepe Güney Kampüsü'ne gitmek istiyorsanız seyahat ettiğiniz şehirler arası otobüs firmasının şehir içi servislerinden yararlanarak bir merkezi noktaya gidebilir ve üniversite servislerinden ya da İETT otobüslerinden yararlanarak Medeniyet Üniversitesi Göztepe Güney Kampüsü'ne ulaşabilirsiniz.

Taksi

Harem Otogarı'ndan Medeniyet Üniversitesi Göztepe Güney Kampüsü'ne taksiyle gitmek için ödeyeceğiniz tutar 25 TL ile 30 TL arasında değişkenlik gösterecekken; seyahat süreniz 5 dakika ile 10 dakika arasında değişecektir.

Toplu Taşıma

Harem otogarından Medeniyet Üniversitesi Göztepe Güney Kampüsü'ne toplu taşıma kullanarak geçmeyi düşünüyorsanız sizlere en uygun rotaları belirledik. Gelin birlikte bu rotaları inceleyelim;

• Harem Otogarı'na 500 metre yakınlıkta bulunan Harem minibüs duraklarına geçin ve C319 Gebze minibüslerine binin. 8 durak sonra gelen Şeyh Şamil Lisesi durağında inerseniz, Medeniyet Üniversitesi Göztepe Güney Kampüsü'ne ulaşmış olacaksınız.

• Bir başka alternatif rota ise; bu kez otogardan Harem Peronlar otobüs duraklarına geçiş yapın ve 18Ü Sultanbeyli Peronlar otobüsüne binin. İstanbul Medeniyet Üniversitesi durağında inip, 350 metre kadar yürürseniz Medeniyet Üniversitesi Göztepe Güney Kampüsü'ne ulaşabilirsiniz.

İstanbul'daki Bazı Merkezi Noktalardan Medeniyet Üniversitesi Göztepe Güney Kampüsü'ne Nasıl Gidilir?

Taksim'den Medeniyet Üniversitesi Göztepe Güney Kampüsü'ne Nasıl Gidilir?

İstanbul'un Merkezi noktalarından biri olan Taksim'den Medeniyet Üniversitesi Göztepe Güney Kampüsü'ne gidilebilecek bir kaç farklı rota bulunmaktadır. Gelin birlikte bu ulaşım rotalarına bir göz atalım;

• Taksim'de bulunduğunuz konumdan, Taksim Meydanı'na 250 metre yakınlıkta bulunan dolmuş duraklarına geçin ve D36 Bostancı dolmuşlarına binin. 10 durak sonra gelen Uzunçayır durağında inip minibüs duraklarına geçiş yapın ve C501 Kartal minibüslerine binin. Şeyh Şamil Lisesi durağında inerseniz Medeniyet Üniversitesi Göztepe Güney Kampüsü'ne ulaşabilirsiniz.

• Taksim'de bulunduğunuz konumdan yine dolmuş duraklarına geçin. Ancak bu kez D31 Kadıköy dolmuşlarına binin. Numune Hastanesi durağında inip C319 Gebze minibüslerine aktarma yapın. 6 durak sonra gelen Şeyh Şamil Lisesi durağında inerseniz Medeniyet Üniversitesi Göztepe Güney Kampüsü'ne ulaşabilirsiniz.

Üsküdar'dan Medeniyet Üniversitesi Göztepe Güney Kampüsü'ne Nasıl Gidilir?

İstanbul'un Merkezi noktalarından biri olan Göztepe Kuzey'den Medeniyet Üniversitesi Göztepe Güney Kampüsü'ne gidilebilecek bir kaç farklı rota bulunmaktadır. Gelin birlikte bu farklı ulaşım rotalarına bir göz atalım;

• Üsküdar'da bulunduğunuz konumdan Kısıklı Milli İrade Meydanı otobüs duraklarına geçiş yapın ve 1-Kadıköy otobüslerine binin. Kuruçeşme durağında inip, Acıbadem Köprüsü minibüs duraklarına geçiş yapın. Bu duraktan C501 Kartal minibüslerine binin ve Şeyh Şamil Lisesi durağında inin. Böylece Medeniyet Üniversitesi Göztepe Güney Kampüsü'ne ulaşabilirsiniz.

• Üsküdar'da bulunduğunuz konumdan Acıbadem metrobüs duraklarına geçiş yapın ve 34G Söğütlüçeşme metrobüsüne binin. Uzunçayır durağında inip, C501 Kartal minibüslerine binin. Şeyh Şamil lisesi durağında inerseniz Medeniyet Üniversitesi Göztepe Güney Kampüsü'ne ulaşmış olacaksınız.

İstanbul Havalimanı'ndan Medeniyet Üniversitesi Göztepe Kuzey Kampüsü'ne Nasıl Gidilir?

Havalimanı Servisleri

İstanbul Havalimanı'ndan herhangi bir servis direkt olarak Medeniyet Üniversitesi Göztepe Kuzey Kampüsü'ne gitmemektedir. Ancak Havabüsleri kullanarak kolay ulaşım sağlayabileceğiniz noktalara geçiş yapabilirisiniz. Buradan taksi ya da toplu taşıma araçlarını kullanarak çok kolay bir şekilde Medeniyet Üniversitesi Göztepe Kuzey Kampüsü'ne ulaşabilirsiniz.

Taksi

İstanbul Havalimanı'ndan Medeniyet Üniversitesi Göztepe Kuzey Kampüsü'ne taksiyle gitmek için ödeyeceğiniz tutar 160 TL ile 190 TL arasında değişkenlik gösterecekken; seyahat süreniz yaklaşık olarak 40 dakika ile 50 dakika arasında değişecektir.

Toplu Taşıma

İstanbul Havalimanı’ndan Medeniyet Üniversitesi Göztepe Kuzey Kampüsü'ne toplu taşımayla gitmek isterseniz de kullanabileceğiniz pek çok alternatif rota bulunmaktadır. Bunlardan bazıları şu şekildedir:

• Havalimanı otobüs duraklarından H-2 Mecidiyeköy Metrobüs otobüslerine binin. Çağlayan durağında inip, metrobüs duraklarına geçin ve 34G Söğütlüçeşme metrobüsüne binin. Altunizade durağında inip, yaklaşık 750 metre kadar yürürseniz Medeniyet Üniversitesi Göztepe Kuzey Kampüsü'ne ulaşabilirsiniz.

• Bir başka alternatif rota ise; yine havalimanı otobüs duraklarından H-2 Mecidiyeköy Metrobüs otobüslerine binin. Mecidiyeköy Metrobüs durağında inip, 5 dakika yürüme mesafesinde bulunan dolmuş duraklarına geçin ve buradan D35 Bostancı dolmuşlarına binin. Altunizade durağında inip 900 metre kadar yürürseniz Medeniyet Üniversitesi Göztepe Kuzey Kampüsü'ne ulaşabilirsiniz.

Sabiha Gökçen Havalimanı'ndan Medeniyet Üniversitesi Göztepe Kuzey Kampüsü'ne Nasıl gidilir?

Servisler

Sabiha Gökçen Havalimanı'ndan Medeniyet Üniversitesi Göztepe Kuzey kam püsüne gitmek istiyorsanız Havaistleri kullanarak Göztepe Kuzey Kampüsü'ne en yakın rotaya geçiş yaparak; buradan taksi ya da toplu taşıma araçlarını kullanıp çok kolay bir şekilde Medeniyet Üniversitesi Göztepe Kuzey Kampüsü'ne ulaşabilirsiniz.

Taksi

Sabiha Gökçen Havalimanı'ndan Medeniyet Üniversitesi Göztepe Kuzey Kampüsü'ne taksiyle gitmek için ödeyeceğiniz tutar 110 TL ile 150 TL arasında değişkenlik gösterecekken; seyahat süreniz 25 dakika ile 40 dakika arasında değişecektir.

Toplu Taşıma

Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan Medeniyet Üniversitesi Göztepe Kuzey Kampüsü'ne toplu taşımayla gitmek isterseniz de kullanabileceğiniz alternatif rotalar şunlardır;

• Havalimanı otobüs duraklarına geçin ve 132H Pendik YHT otobüslerine binin. Pendik köprüsü durağında inip, metro istasyonuna geçiş yapın ve M4 Kadıköy metrosuna binin. Ayrılık Çeşmesi durağında inip, otobüs duraklarından 14D Dumlupınar/ Kazımkarabekir otobüslerine aktarma yapın. 9 durak sonra gelen Şehit Erol Olçok durağında inip, 50 metre kadar yürürseniz Medeniyet Üniversitesi Göztepe Kuzey Kampüsü'ne ulaşabilirsiniz.

• Havalimanı otobüs duraklarından bu kez 131C Sabiha Gökçen Havalimanı otobüslerine binin. Çekmeköy Metro durağında inip, M5 Üsküdar metrosuna aktarma yapın. Bağlarbaşı istasyonunda inip, 350 metre kadar yürürseniz Medeniyet Üniversitesi Göztepe Kuzey Kampüsü'ne ulaşabilirsiniz.

Harem Otogarı'ndan Medeniyet Üniversitesi Göztepe Kuzey Kampüsü'ne Nasıl Gidilir?

Otobüs Firması Servisleri

Harem otogarından Medeniyet Üniversitesi Göztepe Kuzey Kampüsü'ne gitmek istiyorsanız seyahat ettiğiniz şehirler arası otobüs firmasının şehir içi servislerinden yararlanarak bir merkezi noktaya gidebilir ve üniversite servislerinden ya da İETT otobüslerinden yararlanarak kampüse ulaşabilirsiniz.

Taksi

Harem Otogarı'ndan Medeniyet Üniversitesi Göztepe Kuzey Kampüsüne taksiyle gitmek için ödeyeceğiniz yaklaşık tutar 15 TL ile 35 TL arasında değişkenlik gösterecekken; seyahat süreniz 10 dakika ile 15 dakika arasında değişecektir. Toplu taşıma Harem Otogar'ından Medeniyet Üniversitesi Göztepe Kuzey Kampüsüne gitmek için toplu taşıma araçlarını kullanmak isterseniz de sizler için alternatif bir kaç farklı rota derledik. Gelin birlikte inceleyelim;

• Harem Otogarı otobüs duraklarına geçin ve 11M Evtaş blokları otobüsüne binin. Şehit Erol Olçok durağında inip 50 metre kadar yürürseniz Medeniyet Üniversitesi Göztepe Kuzey Kampüsü'ne ulaşabilirsiniz.

• Otogar otobüs duraklarından bu kez 11T Acarlar sitesi otobüslerine binin. Şehit Erol Olçok durağında inip 5 dakika kadar yürürseniz Medeniyet Üniversitesi Göztepe Kuzey Kampüsü'ne ulaşabilirsiniz.

İstanbul'daki Bazı Merkezi Noktalardan Medeniyet Üniversitesi Göztepe Kuzey Kampüsüne Nasıl Gidilir?

Taksim'den Medeniyet Üniversitesi Göztepe Kuzey Kampüsüne Nasıl Gidilir?

İstanbul'un Merkezi noktalarından biri olan Taksim'den Medeniyet Üniversitesi Göztepe Kuzey Kampüsüne gidilebilecek bir rota bulunmaktadır. Gelin birlikte bu rotaya bir göz atalım;

• Taksim'de bulunduğunuz konumdan Taksim Meydanı'na yaklaşık 250 metre uzaklıkta bulunan dolmuş duraklarına geçin ve D31 Kadıköy dolmuşlarına binin. Altunizade durağında inip, 400 metre kadar yürürseniz Medeniyet Üniversitesi Göztepe Kuzey Kampüsü'ne ulaşabilirsiniz.

Üsküdar'dan Medeniyet Üniversitesi Göztepe Kuzey Kampüsü'ne Nasıl Gidilir?

İstanbul'un Merkezi noktalarından biri olan Üsküdar'dan Medeniyet Üniversitesi Göztepe Kuzey Kampüsüne gidilebilecek bir kaç rota bulunmaktadır. Gelin birlikte bu ulaşım rotalarına bir göz atalım;

• Üsküdar'da bulunduğunuz konumdan Kısıklı minibüs duraklarına geçin ve C57 Kadıköy minibüslerine binin. Capitol durağında inip 80 metre kadar yürürseniz Medeniyet Üniversitesi Göztepe Kuzey Kampüsü'ne ulaşabilirsiniz.

• Bir başka alternatif ise; yine bulunduğunuz konumdan Kısıklı otobüs duraklarına geçin. Ancak bu kez 14R Kadıköy otobüslerine binin. Altunizade durağında inip, 400 metre kadar yürüyün. Böylece Medeniyet Üniversitesi Göztepe Kuzey Kampüsü'ne ulaşabilirsiniz.