MARMARA ÜNİVERSİTESİ ULAŞIM REHBERİ

Marmara Üniversitesi Hakkında

Marmara Üniversitesi; Türkiye'nin en eski ve köklü eğitim kurumlarından bir tanesidir. 1883 yılında Hamidiye Ticaret Mekteb-i Alisi adı altından Ticaret, Ziraat, Orman ve Maadin Nezareti'ne bağlı olarak kurulmuş ve ilk eğitim hayatına bir evde başlamıştır. Kurulduğu yıldaki mezun sayısı 13 kişidir. 1893 yılında ileride açılması düşünülebilen bir proje olarak kapatılmıştır. 1897 yılından Maarif Nezareti'ne bağlanmış ve tekrar eğitim- öğretim hayatına başlayıp günümüze kadar kesintisiz olarak devam etmiştir. Marmara Üniversitesi 1959'da İstanbul İktisadi ve Ticari İlimler Akademisine dönüştürülmüş olup 1982 yılında yapılan bir kaç düzenleme ile Marmara Üniversitesi adını alarak Yüksek Öğrenim Kurumları arasına ilk adımını atmıştır. 1982-1983 yılı eğitim ve öğretim hayatına 1 yüksek okul, 1 enstitü, ve 9 fakülte ile başlamış olup; bugün ise, yüksek okul sayısını 5'e, enstitü sayısını 11'e, fakülte sayısını ise 16'ya çıkartmıştır. Üniversite'de hala eğitim ve öğretim hayatına devam eden toplamda önlisans ve lisans program sayısı 199'dur.

 

Neden Marmara Üniversitesi?

Marmara üniversitesi; Türkiye'nin eğitim ve öğretim hayatına 70000'den fazla öğrencisi ve 3000'e yakın öğretim elemanıyla katkıda bulunan en önemli üniversitelerinden biridir. Mühendislik, Siyasal Bilimler, İktisat, İşletme, Diş hekimliği, Tıp, İlahiyat ve Güzel Sanatlar gibi fakültelerindeki eğitimlerini; Türkçe, Fransızca, İngilizce, Almanca ve Arapça gibi 5 dilde de eğitim veren Türkiye'nin ilk çok dilli eğitime sahip üniversitesidir.

Marmara Üniversitesinin sunduğu hem akademik hem de sosyal imkanlar Türkiye'deki başarılı öğrencilerin üniversiteyi tercih etme sebeplerinden biridir.

Marmara Üniversitesinin kampüs alanları ise neredeyse tüm İstanbul'a yayılmış durumdadır. Hem Anadolu, hem de Avrupa yakasında bulunan toplamda 9 konumda kampüs yerleşkesi bulunmaktadır. Avrupa yakasındaki kampüsleri; Sultanahmet, Bahçelievler ve Nişantaşı'nda bulunmaktadır. Anadolu yakasındaki kampüsleri ise; Acıbadem, Gebze, Bağlarbaşı, Göztepe, Anadolu Hisarı ve Başıbüyük'tedir. Marmara Üniversitesi'nin toplam kampüs yerleşkeleri yaklaşık 620 bin m2'lik bir alana yayılmıştır. En büyük Kampüsleri ise sırayla Başıbüyük, Göztepe ve Anadolu Hisarı kampüsleridir.

Peki Marmara Üniversitesi kampüslerine nasıl gidilir. Gelin birlikte Marmara Üniversite kampüslerine ulaşım rotalarını inceleyelim.

İstanbul Havalimanı'ndan Marmara Üniversitesi Başıbüyük Kampüsüne Nasıl Gidilir?

Havalimanı Servisleri

İstanbul Havalimanı'ndan herhangi bir servis direkt olarak Marmara Üniversitesi Başıbüyük kampüsüne gitmemektedir. Ancak Havabüsleri kullanarak kolay ulaşım sağlayabileceğiniz merkezi bir noktaya geçiş yapabilirisiniz. Buradan taksi ya da toplu taşıma araçlarını kullanıp çok kolay bir şekilde Marmara Üniversitesi Başıbüyük Kampüsüne ulaşabilirsiniz.

Taksi

İstanbul Havalimanı'ndan Marmara Üniversitesi Başıbüyük Kampüsüne taksiyle gitmek için ödeyeceğiniz tutar 201 TL ile 248 TL arasında değişkenlik gösterecekken; seyahat süreniz 1 saat ile 1 saat 17 dakika arasında değişecektir.

Toplu Taşıma

İstanbul Havalimanı’ndan Marmara Üniversitesi Başıbüyük kampüsüne toplu taşımayla gitmek isterseniz de kullanabileceğiniz pek çok alternatif rota bulunmaktadır. Bunlardan bazıları şu şekildedir:

• İstanbul Havalimanı'na yaklaşık 5 dakikalık yürüme mesafesinde bulunan otobüs duraklarına geçiş yapın ve bu duraklardan H-2 Mecidiyeköy Metrobüs otobüslerine binin. Çağlayan durağında inerek Metrobüs duraklarına geçin ve 34AS Söğütlüçeşme Metrobüs'üne binin. 7 durak sonra Uzunçayır durağında inerek Uzunçayır otobüs duraklarına yürüyün. Buradan 19H Meslek yüksekokulu otobüslerine binin ve yaklaşık yarım saat sürecek olan yolculuğunuz sonrasında Marmara Üniversitesi Başıbüyük Kampüsüne ulaşmış olacaksınız.

• Bir başka alternatif yol ise, yine havalimanından otobüs duraklarına geçiş yapıp bu duraklardan geçen H-2 Mecidiyeköy Metrobüs otobüslerine binin. Bu sefer Nurtepe Viyadük durağında inin ve 500L Şifa Sondurak otobüslerine aktarma yapın. 11 durak sonra Küçükyalı Metro durağında inerek 19H Meslek Yüksekokulu otobüslerine aktarma yapın. Yaklaşık 10 dakika sonra Marmara Üniversitesi Başıbüyük Kampüsüne ulaşmış olacaksınız.

Sabiha Gökçen Havalimanı'ndan Marmara Üniversitesi Başıbüyük Kampüsü'ne Nasıl gidilir?

Servisler

Sabiha gökçen Havalimanı'ndan Marmara Üniversitesi Başıbüyük kampüsüne gitmek istiyorsanız Havaistleri kullanarak merkezi noktalara geçip buradan taksi ya da toplu ulaşım araçlarını kullanarak çok kolay bir şekilde Marmara Üniversitesi Başıbüyük kampüsüne ulaşabilirsiniz.

Taksi

Sabiha Gökçen Havalimanı'ndan Marmara Üniversitesi Başıbüyük Kampüsüne taksiyle gitmek için ödeyeceğiniz tutar 80 TL ile 100 TL arasında değişkenlik gösterecekken; seyahat süreniz 35 dakika ile 40 dakika arasında değişecektir.

Toplu Taşıma

Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan Marmara Üniversitesi Başıbüyük Kampüsüne toplu taşımayla gitmek isterseniz de kullanabileceğiniz alternatif rotalar şunlardır;

• Sabiha Gökçen Havalimanı otobüs duraklarına geçin ve bu duraktan E-10 Kadıköy otobüslerine binin. Yaklaşık 1 saat süren yolculuk sonrası Maltepe köprüsü durağında inin ve minibüs duraklarına yürüyün. C64 Başıbüyük minibüslerine binin, 5 durak sona Süreyyapaşa hastanesi durağında inerek yaklaşık 550 metre yürüyerek Marmara Üniversitesi Başıbüyük kampüsüne ulaşmış olacaksınız.

• Bir başka alternatif rota ise; havalimanı otobüs duraklarından E-9 Bostancı otobüslerine binin, 2 durak sonra Pendik Köprüsü durağında inin. Pendik Metro İstasyonuna geçin ve M4 Kadıköy metrosuna aktarma yapın. Küçükyalı istasyonunda inerek otobüs duraklarına yürüyün, bu duraktan geçen KM41 Nörolojik Bilimler otobüslerine binin. 11 durak sonra Marmara Üniversitesi Başıbüyük kampüsüne ulaşmış olacaksınız.

Esenler Otogarı'ndan Marmara Üniversitesi Başıbüyük Kampüsüne Nasıl Gidilir?

Otobüs Servisleri

Kullanmış olduğunuz otobüs firmasının merkezi konumlara götüren servisleri var ise kullanarak buradan pratik bir şekilde Marmara Üniversitesi Başıbüyük Kampüsüne aktarma yapabilirsiniz.

Taksi

Esenler Otogarı'ndan Marmara Üniversitesi Başıbüyük Kampüsüne taksiyle gitmek için ödeyeceğiniz tutar 104 TL ile 147 TL arasında değişkenlik gösterecekken; seyahat süreniz 50 dakika ile 1 saat arasında değişecektir.

Toplu Taşıma

Esenler Otogar'ından Marmara Üniversitesi Başıbüyük kampüsüne gitmek için toplu taşıma araçlarını kullanmak isterseniz de sizler için alternatif rotaları derledik. Gelin birlikte inceleyelim;

• Esenler Otogarı'ndan metro istasyonuna geçin ve buradan M1B Yenikapı metrosuna binin. Marmaray Yenikapı İstasyonunda inerek Marmaray Maltepe'ye aktarma yapın. Ayrılık Çeşmesi durağında inin ve metro istasyonuna yürüyün. M4 Tavşantepe metrosuna binin Küçükyalı istasyonunda inerek otobüs duraklarına geçin. Küçükyalı otobüs durağından KM45 Meslek Yüksekokulu otobüslerine aktarma yapın. 5 durak sonra Marmara Üniversitesi Başıbüyük kampüsüne ulaşmış olacaksınız.

• Otogar otobüs duraklarından 760 Cihangir Mahallesi otobüslerine binin Otogar Yolu durağında inerek metro istasyonuna yürüyün ve M1A Yenikapı metrosuna binin. Marmaray Yenikapı istasyonunda inerek Marmaray Maltepe'ye aktarma yapın. Maltepe Tren İstasyonu durağında inin. 4 dakika yürüme mesafesinde bulunan Manolya Sokak minibüs duraklarına geçiş yapın ve C64 Başıbüyük minibüslerine binin. Süreyyapaşa Hastanesi durağında inip 550 metre yürüdükten sonra Marmara Üniversitesi Başıbüyük kampüsüne ulaşmış olacaksınız.

Harem Otogarı'ndan Marmara Üniversitesi Başıbüyük Kampüsüne Nasıl Gidilir?

Otobüs Firması Servisleri

Harem otogarından Marmara Üniversitesi Başıbüyük Kampüsüne gitmek istiyorsanız seyahat ettiğiniz şehirler arası otobüs firmasının şehir içi servislerinden yararlanarak bir merkezi noktaya gidebilir ve üniversite servislerinden ya da İETT otobüslerinden yararlanarak kampüse ulaşabilirsiniz.

Taksi

Harem Otogarı'ndan Marmara Üniversitesi Başıbüyük Kampüsüne taksiyle gitmek için ödeyeceğiniz tutar 55 TL ile 60 TL arasında değişkenlik gösterecekken; seyahat süreniz 25 dakika ile 30 dakika arasında değişecektir.

Toplu Taşıma

Harem otogarından Marmara Üniversitesi Başıbüyük Kampüsüne toplu taşıma kullanarak geçmeyi düşünüyorsanız sizlere en uygun rotaları belirledik. Gelin birlikte bu rotaları inceleyelim;

• Harem otogarına yaklaşık 350 metre uzaklıkta bulunan Harem Peronlar otobüs duraklarına yürüyün. Buradan 16F Yeditepe Üniversitesi Alt Kapı otobüslerine binin. Daha sonra Fındıklı Mahallesi Muhtarlı durağında inerek C64 Maltepe minibüslerine aktarma yapın. 8 durak sonra Spor Tesisi durağında inip 550 metre kadar yürüyerek Marmara Üniversitesi Başıbüyük kampüsüne ulaşabilirsiniz.

• Yukarıdaki rotanın başlangıcında olduğu gibi 16F otobüslerine binip bu kez Acıbadem Metro İstasyon durağında inin ve M4 Tavşantepe metrosuna aktarma yapın. 6 durak sonra Küçükyalı istasyonunda inerek otobüs duraklarına yürüyün ve KM41 Nörolojik Bilimler otobüsüne binin. Yaklaşık 15 dakika sonra Marmara Üniversitesi Başıbüyük kampüsüne ulaşmış olacaksınız.

İstanbul'daki Bazı Merkezi Noktalardan Marmara Üniversitesi Başıbüyük Kampüsüne Nasıl Gidilir?

Taksim'den Marmara Üniversitesi Başıbüyük Kampüsüne Nasıl Gidilir? İstanbul'un Merkezi noktalarından biri olan Taksim'den Marmara Üniversitesi Başıbüyük Kampüsüne gidilebilecek bir kaç farklı rota bulunmaktadır. Gelin birlikte bu farklı ulaşım rotalarına bir göz atalım;

• Taksim meydanına yaklaşık 250 metre uzaklığında bulunan dolmuş duraklarına yürüyerek bu duraklardan D36 Bostancı dolmuşlarına binin. Boğaz köprüsü durağında inerek otobüs duraklarına geçiş yapın ve 251 Pendik otobüslerine binin. 11 durak sonra Küçükyalı Metro durağında KM45 Meslek Yüksekokulu otobüslerine aktarma yapın. Yaklaşık 10 dakika sürecek olan seyahatin sonunda Marmara Üniversitesi Başıbüyük kampüsüne ulaşmış olacaksınız.

• Bir başka alternatif rota ise; Taksim Meydanına 140 metre yakınlıkta bulunan metro istasyonundan M2 Yenikapı metrosuna binmeniz olacaktır. Daha sonra Marmaray Yenikapı İstasyonunda inerek Marmaray Maltepe'ye aktarma yapıp, Ayrılık çeşmesi istasyonunda inin ve metro durağına yürüyün, buradan M4 Tavşantepe metrosuna binin. 8 durak sonra Maltepe istasyonunda inerek minibüs duraklarına yürüyün. C64 Başıbüyük minibüslerine binin ve Süreyyapaşa Hastanesi durağında inip 550 metre yürüdükten sonra Marmara Üniversitesi Başıbüyük kampüsüne ulaşmış olacaksınız.

Kadıköy'den Marmara Üniversitesi Başıbüyük Kampüsüne Nasıl Gidilir?

İstanbul'un Merkezi noktalarından biri olan Kadıköy'den Marmara Üniversitesi Başıbüyük Kampüsüne gidilebilecek bir kaç farklı rota bulunmaktadır. Gelin birlikte bu farklı ulaşım rotalarına bir göz atalım;

• Kadıköy'de bulunduğunuz konumdan Göztepe Eğitim ve Araştırma Hastanesi otobüs duraklarına geçin. Bu duraktan 19F Yeditepe Üniversitesi Alt Kapı otobüslerine binin. 9 durak sonra Fatih Sultan Mehmet Eğitim ve Araştırma Hastanesi durağında inerek minibüs duraklarına geçin. Daha sonra C501 Kartal minibüslerine binin ve Karayolları durağında inin. Küçükyalı otobüs duraklarına geçiş yaparak KM41 Nörolojik Bilimler otobüsüne aktarma yapın. 11 durak sonra Marmara Üniversitesi Başıbüyük kampüsüne ulaşmış olacaksınız.

• Bir başka alternatif yol ise; yine Göztepe Eğitim ve Araştırma Hastanesi otobüs duraklarına geçiş yaparak rotamızın ilk adımını atalım. Bu duraktan bu kez 19F yerine 14ŞB Şehit Şahinbey otobüslerine binin. 5 durak sonra gelen Hastane durağında inerek Bahçeler minibüs duraklarına yürüyün ve bu duraktan C501 Kartal minibüslerine binin. Karayolları durağında inerek Küçükyalı otobüs duraklarına geçiş yapın. Buradan KM45 Meslek Yüksekokulu otobüslerine binerek 5 durak sonra Marmara Üniversitesi Başıbüyük kampüsüne ulaşmış olacaksınız. İstanbul Havalimanı'ndan

Marmara Üniversitesi Göztepe Kampüsüne Nasıl Gidilir?

Havalimanı Servisleri

İstanbul Havalimanı'ndan herhangi bir servis direkt olarak Marmara Üniversitesi Göztepe kampüslerine gitmemektedir. Ancak Havabüsleri kullanarak kolay ulaşım sağlayabileceğiniz noktalara geçiş yapabilirisiniz. Buradan taksi ya da toplu taşıma araçlarını kullanarak çok kolay bir şekilde Marmara Üniversitesi Göztepe Kampüsüne ulaşabilirsiniz.

Taksi

İstanbul Havalimanı'ndan Marmara Üniversitesi Göztepe Kampüsüne taksiyle gitmek için ödeyeceğiniz tutar 164 TL ile 206 TL arasında değişkenlik gösterecekken; seyahat süreniz yaklaşık olarak 1 saat 6 dakika ile 1 saat 35 dakika arasında değişecektir.

Toplu Taşıma

İstanbul Havalimanı’ndan Marmara Üniversitesi Göztepe kampüsüne toplu taşımayla gitmek isterseniz de kullanabileceğiniz pek çok alternatif rota bulunmaktadır. Bunlardan bazıları şu şekildedir:

• Havalimanına yaklaşık 5 dakika yürüme mesafesinde bulunan otobüs duraklarına geçin ve H-2 Mecidiyeköy Metrobüs otobüslerine binin. Mecidiyeköy Metrobüs durağında inip D35 Bostancı dolmuşlarına aktırma yapın. Kuyubaşı durağında inip, 950 metre yürüyerek Marmara Üniversitesi Göztepe kampüsüne ulaşabilirsiniz.

• İstanbul Havalimanı otobüs duraklarından H-2 Mecidiyeköy Metrobüs otobüslerine binin. Çağlayan durağında inerek metrobüs duraklarına yürüyün ve 34AS Söğütlüçeşme Metrobüs'üne binin. 8 durak sonra Fikirtepe istasyonunda inerek yaklaşık 20 dakika yürüme mesafesinde bulunan Marmara Üniversitesi Göztepe kampüsüne ulaşabilirsiniz.

Sabiha Gökçen Havalimanı'ndan Marmara Üniversitesi Göztepe Kampüsü'ne Nasıl Gidilir?

Servisler

Sabiha Gökçen Havalimanı'ndan Marmara Üniversitesi Göztepe kampüsüne gitmek istiyorsanız Havaistleri kullanarak Göztepe kampüsüne en yakın rotaya geçiş yaparak; buradan taksi ya da toplu taşıma araçlarını kullanıp çok kolay bir şekilde Marmara Üniversitesi Göztepe kampüsüne ulaşabilirsiniz.

Taksi

Sabiha Gökçen Havalimanı'ndan Marmara Üniversitesi Göztepe Kampüsüne taksiyle gitmek için ödeyeceğiniz tutar 109 TL ile 111 TL arasında değişkenlik gösterecekken; seyahat süreniz 30 dakika ile 40 dakika arasında değişecektir. Toplu Taşıma Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan Marmara Üniversitesi Göztepe Kampüsüne toplu taşımayla gitmek isterseniz de kullanabileceğiniz alternatif rotalar şunlardır;

• Havalimanı otobüs duraklarından E-11 Kadıköy otobüslerine binin ve 1 saat sürecek olan yolculuğunuz sonrasında Yenisahra durağında 8A Kadıköy otobüslerine aktarma yapın. 12 durak sonra Şehit Orhun Göytan durağında inin. 5 dakika yürüyerek Marmara Üniversitesi Göztepe kampüsüne ulaşmış olacaksınız.

• Bir başka alternatif rota ise; havalimanındaki otobüs duraklarına geçin ve E-9 Bostancı otobüslerine binin. Pendik köprüsü durağında inerek M4 Kadıköy metrosuna aktarma yapın. Yaklaşık yarım saat süren yolculuğunuz sonrasında Ünalan istasyonunda inip 1.5 km mesafe yürüdükten sonra Marmara Üniversitesi Göztepe kampüsüne ulaşmış olacaksınız.

Esenler Otogarı'ndan Marmara Üniversitesi Göztepe Kampüsüne Nasıl Gidilir?

Otobüs Servisleri

Kullanmış olduğunuz otobüs firmasının merkezi noktalara götüren servisleri var ise kullanarak, buradan pratik bir şekilde Marmara Üniversitesi Göztepe Kampüsüne aktarma yapabilirsiniz.

Taksi

Esenler Otogarı'ndan Marmara Üniversitesi Göztepe Kampüsüne taksiyle gitmek için ödeyeceğiniz tutar 74 TL ile 135 TL arasında değişkenlik gösterecekken; seyahat süreniz 30 dakika ile 40 dakika arasında değişecektir.

Toplu Taşıma

 Esenler Otogar'ından Marmara Üniversitesi Göztepe kampüsüne gitmek için toplu taşıma araçlarını kullanmak isterseniz de sizler için alternatif bir rota derledik. Gelin birlikte inceleyelim;

• Esenler Otogarına 190 metre yakınlıkta bulunan Otogar metro istasyonuna geçin ve buradan M1B Yenikapı metrosuna binin. Marmaray Yenikapı istasyonuna vardığınızda Marmaray Maltepe'ye aktarma yapın. Daha sonra Söğütlüçeşme durağında inerek Belediye otobüs duraklarına yürüyün. 14B Adem Yavuz Mahallesi otobüsüne binin ve Göztepe Eğitim ve Araştırma Hastanesi durağında inip 600 metre yürürseniz Marmara Üniversitesi Göztepe kampüsüne ulaşabilirsiniz.

Harem Otogarı'ndan Marmara Üniversitesi Göztepe Kampüsüne Nasıl Gidilir?

Otobüs Firması Servisleri

Harem otogarından Marmara Üniversitesi Göztepe Kampüsüne gitmek istiyorsanız seyahat ettiğiniz şehirler arası otobüs firmasının şehir içi servislerinden yararlanarak bir merkezi noktaya gidebilir ve üniversite servislerinden ya da İETT otobüslerinden yararlanarak kampüse ulaşabilirsiniz.

Taksi

Harem Otogarı'ndan Marmara Üniversitesi Göztepe Kampüsüne taksiyle gitmek için ödeyeceğiniz tutar 20 TL ile 25 TL arasında değişkenlik gösterecekken; seyahat süreniz 10 dakika ile 15 dakika arasında değişecektir.

Toplu Taşıma

• Harem Otogarı'ndan otobüs duraklarına geçin ve 2 Üstbostancı otobüslerine binin. 17 durak sonra Kuyubaşı durağında inip 950 metre yürüdükten sonra Marmara Üniversitesi Göztepe kampüsüne ulaşabilirsiniz.

• Herem Otogarı'ndan Minibüs duraklarına geçip C319 Gebze minibüslerine binin. 7 durak sonra Uzunçayır Metrobüs durağında inip 34AS Söğütlüçeşme Metrobüs'üne aktarma yapın. Daha sonra Fikirtepe istasyonunda inip yaklaşık 20 dakika yürüdükten sonra Marmara Üniversitesi Göztepe kampüsüne ulaşabilirsiniz.

İstanbul'daki Bazı Merkezi Noktalardan Marmara Üniversitesi Göztepe Kampüsüne Nasıl Gidilir?

Taksim'den Marmara Üniversitesi Göztepe Kampüsüne Nasıl Gidilir?

İstanbul'un Merkezi noktalarından biri olan Taksim'den Marmara Üniversitesi Göztepe Kampüsüne gidilebilecek bir kaç rota derledik. Gelin birlikte bu ulaşım rotalarına göz atalım;

• Taksim meydanına 250 metre yakınlığında bulunan dolmuş duraklarına geçerek D36 Bostancı dolmuşlarına binin. 13 durak sonra Kuyubaşı durağında inip 950 metre yürüdükten sonra Marmara Üniversitesi Göztepe kampüsüne ulaşabilirsiniz.

• Taksim meydanına 140 metre uzaklığında bulunan metro istasyonuna geçin ve M2 Yenikapı metrosuna binin. Marmaray Yenikapı İstasyonunda inip Marmaray Maltepe'ye aktarma yapın ve 4 durak sonra Söğütlüçeşme istasyonunda inin. Daha sonra belediye otobüs duraklarından 14ES Sarugazi Garajı otobüslerine binin ve Göztepe Eğitim ve Araştırma Hastanesi durağında inerek 600 metre yürürseniz Marmara Üniversitesi Göztepe kampüsüne ulaşabilirsiniz.

Üsküdar'dan Marmara Üniversitesi Göztepe Kampüsüne Nasıl Gidilir?

İstanbul'un Merkezi noktalarından biri olan Üsküdar'dan Marmara Üniversitesi Göztepe Kampüsüne gidilebilecek bir kaç rota bulunmaktadır. Gelin birlikte bu ulaşım rotalarına bir göz atalım;

• Üsküdar'da bulunduğunuz konumdan Kısıklı minibüs duraklarına geçin ve C57 Ümraniye minibüslerine binin. Bulgurlu caddesi durağında inip, 14B Kadıköy otobüslerine aktarma yaparak, Göztepe Eğitim ve Araştırma Hastanesi durağında inin. Yaklaşık 850 metre yürüyerek Marmara Üniversitesi Göztepe kampüsüne ulaşabilirsiniz.

• Üsküdar'da bulunduğunuz konumdan Acıbadem dolmuş duraklarına geçin ve buradan D36 Bostancı dolmuşlarına binin. 4 durak sonra Kuyubaşı durağında inip 950 metre yürüdükten sonra Marmara Üniversitesi Göztepe kampüsüne ulaşmış olacaksınız.