DÜZCE ÜNİVERSİTESİ ULAŞIM REHBERİ

Düzce Üniversitesi Hakkında

Düzce Üniversitesi; 1 Mart 2006 yılında Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi'nin Düzce'de bulunan kampüsünden ayrılarak kurulmuş bir devlet üniversitesidir.

Üniversite bünyesinde; 13 fakülte, 3 yüksekokul, 9 meslek yüksekokulu, 4 enstitü ve 13 araştırma merkezi bulunmaktadır. Peki Düzce Üniversitesi Kampüsü'ne nasıl gidilir. Gelin birlikte Düzce Üniversitesi Kampüsü'ne ulaşım rotalarını inceleyelim.

Düzce Otogarı'ndan Düzce Üniversitesi Kampüsü'ne Nasıl Gidilir?

Otobüs Servisleri

Kullanmış olduğunuz otobüs firmasının merkezi konumlara götüren servisleri var ise kullanarak buradan pratik bir şekilde Düzce Üniversitesi Kampüsü'ne aktarma yapabilirsiniz.

Taksi

Düzce Otogarı'ndan Düzce Üniversitesi Kampüsü'ne taksiyle gitmek için ödeyeceğiniz tutar yaklaşık olarak 30 TL olacakken; seyahat süreniz 10 ya da 15 dakika arasında değişecektir.

Toplu Taşıma

Düzce Otogar'ından Düzce Üniversitesi Kampüsü'ne gitmek için toplu taşıma araçlarını kullanmak isterseniz de sizler için alternatif rotaları derledik. Gelin birlikte inceleyelim;

• Düzce Otogarı'ndan 120 metre uzaklıkta bulunan 25 Çoban Garaj otobüs duraklarına geçiş yapın ve 100-Kampüs/ Araştırma Hastanesi SSK otobüslerine binin. K39 Kampüs durağında inip, 180 metre kadar yürüdükten sonra Düzce Üniversitesi Kampüsü'ne ulaşabilirsiniz.

• Bir başka rota ise; yine otogardan 25 Çoban Garaj duraklarına geçin. Ancak bu kez K42 Beçi otobüslerine binin ve K1 durağında inin. Bu duraktan 8 Kampüs otobüslerine aktarma yapıp, K39 Kampüs durağında inin. 200 metre kadar yürüyerek Düzce Üniversitesi Kampüsü'ne ulaşabilirsiniz.

Düzce'deki Bazı Merkezi Noktalardan Düzce Üniversitesi Kampüsü'ne Nasıl Gidilir?

Akçakoca'dan Düzce Üniversitesi Kampüsü'ne Nasıl Gidilir?

Düzce'nin merkezi noktalarından biri olan Akçakoca'dan Düzce Üniversitesi Kampüsü'ne gidilebilecek bir kaç rota bulunmaktadır. Gelin birlikte bu rotalara bir göz atalım;

• Akçakoca'da bulunduğunuz konumdan K21 otobüs duraklarına geçiş yapın ve30-Osmanca/Konuralp/Düzce otobüslerine binin. K2 durağında inip, K1 durağına geçiş yapın ve 100-Kampüs/ Araştırma Hastanesi/ SSK otobüslerine binin. K39 Kampüs durağında inip, 5 dakika kadar yürüdükten sonra Düzce Üniversitesi Kampüsü'ne ulaşabilirsiniz.

• Bir başka alternatif rota ise; yukarıdaki ilk rotada anlattığımız gibi K2 durağına ulaştıktan sonra başka bir toplu taşıma aracına binmeden yaklaşık 20 dakika yürüyerek de Düzce Üniversitesi Kampüsü'ne ulaşabilirsiniz. Cumayeri Düzce Üniversitesi Kampüsü'ne Nasıl Gidilir? Düzce'nin merkezi noktalarından biri olan Cumayeri'nden Düzce Üniversitesi Kampüsü'ne gidilebilecek bir kaç farklı rota bulunmaktadır. Gelin birlikte bu farklı ulaşım rotalarına bir göz atalım;

• Cumayeri'nde bulunduğunuz konumdan 21 Gençlik Merkezi otobüs duraklarına geçiş yapın ve 100-Kampüs/ Araştırma Hastanesi/ SSK otobüslerine binin. K39 Kampüs durağında inip, 200 metre yürüdükten sonra Düzce Üniversitesi Kampüsü'ne ulaşabilirsiniz.

• Bir başka alternatif rota ise; bu kez Cumayeri'nde bulunduğunuz konumdan 62 Pazaryeri otobüs duraklarına geçiş yapın ve 28-15 Ticaret Lisesi otobüslerine binin. 11 Rıhtım durağında inip, 6- 276 Nuhlar otobüsüne aktarma yapın. 9 durak sonra gelen 183 Tokuşlar durağında inip, 8- Kampüs otobüslerine binin. K39 Kampüs durağında inip, 5 dakika yürüyerek Düzce Üniversitesi Kampüsü'ne ulaşabilirsiniz.

Kaynaşlı'dan Düzce Üniversitesi Kampüsü'ne Nasıl Gidilir?

Düzce'nin merkezi noktalarından biri olan Kaynaşlı'dan Düzce Üniversitesi Kampüsü'ne gidilebilecek bir kaç farklı rota bulunmaktadır. Gelin birlikte bu farklı ulaşım rotalarına bir göz atalım;

• Kaynaşlı'da bulunduğunuz konumdan Kaynaşlı Yolu otobüs duraklarına geçiş yapın ve 11- SSK otobüslerine binin. 24 Çoban Garaj durağında inip, 100- Kampüs/ Araştırma Hastanesi/ SSK otobüslerine binin. K39 Kampüs durağında inip, 5 dakika yürüdükten sonra Düzce Üniversitesi Kampüsü'ne ulaşabilirsiniz.

• Alternatif bir başka rota ise; ilk rota belirttiğimiz gibi 24 Çoban Garaj otobüs duraklarına geçiş yapın ve 100- Kampüs/ Araştırma Hastanesi/ SSK otobüslerine binin. K1 durağında inip, 8- Kampüs otobüslerine aktarma yapın ve K39 Kampüs durağında inin. 200 metre yürüdükten sonra Düzce Üniversitesi Kampüsü'ne ulaşabilirsiniz.