Çanakkale 18 Mart ÜNİVERSİTESİ ULAŞIM REHBERİ

Çanakkale 18 Mart Üniversitesi Hakkında

18 Mart Üniversitesi; 13 Temmuz 1992 yılında Çanakkale'de kurulmuş bir devlet üniversitesidir. 2020 itibariyle Çanakkale 18 Mart Üniversitesi; Lisansüstü Eğitim Enstitüsü, 13 Meslek Yüksekokulu, 4 Yüksekokul, 18 Fakülte, 43 Araştırma ve Uygulama Merkezi, 1922 akademik personel, 48786 öğrenci, 749 idari personel ile eğitim-öğretim ve araştırma faaliyetlerine devam etmektedir.

Peki Çanakkale 18 Mart Üniversitesi Kampüsü'ne nasıl gidilir. Gelin birlikte Çanakkale 18 Mart Üniversitesi Kampüsü'ne ulaşım rotalarını inceleyelim.

Çanakkale Havalimanı'ndan Çanakkale 18 Mart Üniversitesi Terzioğlu Kampüsü'ne Nasıl Gidilir?

Havalimanı Servisleri

Çanakkale Havalimanı'ndan herhangi bir servis direkt olarak Çanakkale 18 Mart Üniversitesi Terzioğlu Kampüsü'ne gitmemektedir. Ancak Havaş transfer araçlarını kullanarak kolay ulaşım sağlayabileceğiniz, merkezi bir noktaya geçiş yapabilirisiniz. Buradan taksi ya da toplu taşıma araçlarını kullanıp, çok kolay bir şekilde Çanakkale 18 Mart Üniversitesi Terzioğlu Kampüsü'ne ulaşabilirsiniz.

Taksi

Çanakkale Havalimanı'ndan Çanakkale 18 Mart Üniversitesi Kampüsü'ne taksiyle gitmek için ödeyeceğiniz tutar maksimum 20 TL ile 25 TL gibi bir ücret olacakken, üniversite kampüsüne ulaşım süreniz yaklaşık 10 dakika olacaktır.

Toplu Taşıma

Çanakkale Havalimanı’ndan 18 Mart Üniversitesi Terzioğlu Kampüsü'ne toplu taşımayla gitmek isterseniz de kullanabileceğiniz bir kaç farklı rota bulunmaktadır. Gelin birlikte bu rotalara bir göz atalım;

• Çanakkale Havalimanı'na yaklaşık 370 metre yakınlıkta bulunan havalimanı otobüs duraklarına geçiş yapın ve Ç-8 Üniversite otobüslerine binin. Beldemiz durağında inip 40 metre kadar yürürseniz Çanakkale 18 Mart Üniversitesi Terzioğlu Kampüsü'ne ulaşabilirsiniz.

• Bir başka alternatif rota ise; havalimanından bu kez Havalimanı kavşağı otobüs duraklarına geçiş yapın ve buradan ÇT3 Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesi otobüslerine binin. Beldemiz durağında inip, 40 metre kadar yürüdükten sonra Çanakkale 18 Mart Üniversitesi Terzioğlu Kampüsü'ne ulaşabilirsiniz.

Çanakkale Otobüs Terminali Çanakkale 18 Mart Üniversitesi Terzioğlu Kampüsü'ne Nasıl Gidilir?

Otobüs Servisleri

Kullanmış olduğunuz otobüs firmasının merkezi konumlara götüren servisleri var ise kullanarak buradan pratik bir şekilde Çanakkale 18 Mart Üniversitesi Terzioğlu Kampüsü'ne aktarma yapabilirsiniz.

Taksi

Çanakkale Otogarı'ndan Çanakkale 18 Mart Üniversitesi Kampüsü'ne taksiyle gitmek için ödeyeceğiniz tutar yaklaşık olarak 30 TL iken; seyahat süreniz 10 ile 15 dakika arasında değişecektir.

Toplu Taşıma

Çanakkale Otogar'ından Çanakkale 18 Mart Üniversitesi Terzioğlu Kampüsü'ne gitmek için toplu taşıma araçlarını kullanmak isterseniz de sizler için alternatif rotaları derledik. Gelin birlikte inceleyelim;

• Çanakkale Otogarı'na 80 metre yakınlıkta bulunan Askerlik Şubesi otobüs duraklarına geçiş yapın ve Ç-1 Kampüs otobüslerine binin. Beldemiz durağında inip, 40 metre yürüdükten sonra Çanakkale 18 Mart Üniversitesi Terzioğlu Kampüsü'ne ulaşabilirsiniz.

• Bir başka alternatif rota ise; otogara 60 metre uzaklıkta bulunan Belediye otobüs duraklarına geçiş yapın ve Ç-3/E Üniversite otobüslerine binin. 15 durak sonra gelen Beldemiz durağında inip 40 metre yürüdükten sonra Çanakkale 18 Mart Üniversitesi Terzioğlu Kampüsü'ne ulaşabilirsiniz.

Çanakkale'deki Bazı İlçelerden Çanakkale 18 Mart Üniversitesi Terzioğlu Kampüsü'ne Nasıl Gidilir?

Ayvacık'tan Çanakkale 18 Mart Üniversitesi Terzioğlu Kampüsü'ne Nasıl Gidilir?

Çanakkale'nin merkezi noktalarından biri olan Ayvacık'tan Çanakkale 18 Mart Üniversitesi Kampüsü'ne gidilebilecek bir kaç rota bulunmaktadır. Gelin birlikte bu rotalara bir göz atalım;

• Ayvacık'ta bulunduğunuz konumdan Pazar Pazarı otobüs duraklarına geçiş yapın ve ÇT3 Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesi otobüslerine binin. 4 durak sonra gelen Beldemiz durağında inip 40 metre yürüdükten sonra Çanakkale 18 Mart Üniversitesi Terzioğlu Kampüsü'ne ulaşabilirsiniz.

• Bulunduğunuz konumdan bu kez Aycan Market otobüs duraklarına geçiş yapın ve Ç-2 Üniversite otobüslerine binin. 3 durak sonra gelen Beldemiz durağında inip yine 40 metre kadar yürürseniz Çanakkale 18 Mart Üniversitesi Terzioğlu Kampüsü'ne ulaşabilirsiniz.

Gelibolu'dan Çanakkale 18 Mart Üniversitesi Terzioğlu Kampüsü'ne Nasıl Gidilir?

Çanakkale'nin merkezi noktalarından biri olan Gelibolu'dan Çanakkale 18 Mart Üniversitesi Kampüsü'ne gidilebilecek bir kaç farklı rota bulunmaktadır. Gelin birlikte bu farklı ulaşım rotalarına bir göz atalım;

• Gelibolu Yarımadasında bulunduğunuz konumdan Kilitbahir İskelesine geçiş yapıp, Kilitbahir/ Çanakkale vapuruna binin. Çanakkale iskelesinde inip otobüs duraklarına yürüyün ve buradan Ç-2 Üniversite otobüslerine binin. 12 durak sonra gelen Beldemiz durağında inip 2 dakika kadar yürüdükten sonra Çanakkale 18 Mart Üniversitesi Terzioğlu Kampüsü'ne ulaşabilirsiniz.

• İlk rotada belirttiğimiz şekilde Çanakkale iskelesine geçin. Ancak bu kez iskeleden Cumhuriyet meydanı otobüs duraklarına yürüyüp Ç-9 Otogar otobüslerine binin. Kabristan durağında inip Ege Park 1 geçiş yapın ve Ç-10 Kampüs otobüslerine aktarma yapın. 6 durak sonra Beldemiz durağında inip, 40 dakika kadar yürürseniz Çanakkale 18 Mart Üniversitesi Terzioğlu Kampüsü'ne ulaşabilirsiniz.