Anadolujet online check-in hizmeti; internet bağlantısı olan herhangi bir kanaldan, Anadolujet’in internet sitesi üzerinden ya da TURNA üzerinden yapılabilir.

Turna.com’dan satın alınan Anadolujet uçuşları için turna.com online check-in işlemleri butonuna tıklayıp check-in işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Online check-in işlemleri için PNR kodu ya da bilet numarası ve isim, soy isim bilgilerinizi sisteme giriş yaparak biletinizi oluşturabilir ve havalimanında kaybedeceğiniz zamanınızdan tasarruf sağlayabilirsiniz.

Anadolujet online check-in saati; internet sayfalarından ve turna.com üzerinden uçuşa son 24 saat kala başlayıp kalkışa 1 saat kala sona ermektedir. Anadolujet online check-in hizmetlerinde herhangi bir yolcu ayrımı bulunmayıp tüm yolcularına online check-in hizmeti sunabilmektedir. Anadolu Jet uçuşlarının tamamında yolcularına online check-in hizmeti verebilmektedir.

Ancak Code-Share uçuşlarında yani havayolu şirketlerinin kendi yolcularıyla birlikte başka havayolu firmalarının da yolcularını taşımak zorunda kaldığı ortak işbirliği anlaşmasıyla gerçekleştirilen uçuşlarda online check-in hizmeti verememektedir. Anadolu Jet online check-in hizmeti; Anadolujet’in kendi mobil uygulaması ve Anadolu Jet internet sitesi üzerinden ve turna.com'dan alınan biletler için turna.com üzerinden yolcularına hizmet sunabilmektedir. Bağlantılı uçuşlarınız için online check-in hizmeti almak istiyorsanız check-in işlemleriniz en son varış noktasına göre gerçekleşebilmektedir.

Ara noktalarda online check-in işlemi yapmak istiyorsanız havalimanında Anadolu Jet kontuar görevlisinden yardım talep edebilirsiniz. Şayet bagajınız var ise ve ara nokta da bagajınızı teslim almak istiyorsanız yine kontuar görevlisinden yardım talep etmelisiniz.