AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ ULAŞIM REHBERİ

Akdeniz Üniversitesi Hakkında

Akdeniz Üniversitesi 1982 yılında Antalya'nın şehir merkezinde kurulmuştur. 7 enstitü, 24 fakülte, 12 meslek yüksekokul, 1 yüksekokul, 1 konservatuar ve 60 araştırma ve uygulama merkezi bulunmaktadır. Sosyal, sağlık, fen gibi alanlarda bilimsel çalışmalara imza atan Akdeniz Üniversitesi; ülkemizi uluslararası platformlarda da temsil etmektedir. 2018'de yapılan Dünya Üniversiteleri sıralamasında ilk kez 1000 üniversite arasına adını yazdırmayı başarmıştır.

Akdeniz Üniversitesi çoğu devlet üniversitelerinin aksine tek kampüsle geniş bir alanda eğitim ve öğretim hayatına devam etmektedir. Öğrencilerinin ve personellerinin kampüs alanı dışına çıkmadan tüm ihtiyaçlarını kampüs sınırları içerisinde karşılayabilmeleri için üniversite hayatını tek çatı altında toplamayı başarmıştır.

Peki Akdeniz Üniversitesi kampüsüne nasıl gidilir. Gelin birlikte Akdeniz Üniversitesi ulaşım rotalarını inceleyelim.

Antalya Havalimanı'ndan Akdeniz Üniversitesi Kampüsüne Nasıl Gidilir?

Havalimanı Servisleri

Antalya Havalimanı'ndan herhangi bir servis direkt olarak Akdeniz Üniversitesi Kampüsüne gitmemektedir. Ancak Havaş transfer araçlarını kullanarak kolay ulaşım sağlayabileceğiniz merkezi bir noktaya geçiş yapabilirsiniz. Buradan taksi ya da toplu taşıma araçlarını kullanıp çok kolay bir şekilde Akdeniz Üniversitesi Kampüsü'ne ulaşabilirsiniz.

Taksi

Antalya Havalimanı'ndan Akdeniz Üniversitesi Kampüsüne taksiyle gitmek için ödeyeceğiniz tutar 59 TL ile 62 TL arası değişecekken; seyahat süreniz 15 dakika ile 25 dakika arasında olacaktır.

Toplu Taşıma

Antalya Havalimanı’ndan Akdeniz Üniversitesi Kampüsüne toplu taşımayla gitmek isterseniz de kullanabileceğiniz bir rota bulunmaktadır. Gelin birlikte bu rotaya bir göz atalım;

• Antalya Havalimanı'ndan otobüs duraklarına geçin ve 600 numaralı otobüslere binin. Tıp fakültesi durağında inerek Akdeniz Üniversitesi Kampüsüne ulaşabilirsiniz.

Antalya Otogarı'ndan Akdeniz Üniversitesi Kampüsüne Nasıl Gidilir?

Otobüs Servisleri

Kullanmış olduğunuz otobüs firmasının merkezi konumlara götüren servisleri var ise kullanarak buradan pratik bir şekilde Akdeniz Üniversitesi Kampüsüne aktarma yapabilirsiniz.

Taksi

Antalya Otogarı'ndan Akdeniz Üniversitesi Kampüsüne taksiyle gitmek için ödeyeceğiniz tutar yaklaşık olarak 15 TL gibi bir rakam olacakken; 5 dakika içerisinde kampüse ulaşabilirsiniz.

Toplu Taşıma

Antalya Otogar'ından Akdeniz Üniversitesi Kampüsüne gitmek için toplu taşıma araçlarını kullanmak isterseniz de sizler için bir rota hazırladık. Gelin birlikte inceleyelim;

• Antalya Otogarı'ndan otobüs duraklarına geçiş yapın ve 600 numaralı otobüslere binin. Tıp Fakültesi durağına vardığınızda inin. Böylece Akdeniz Üniversitesi Kampüsüne ulaşmış olacaksınız. Antalya'daki Bazı Merkezi Noktalardan Akdeniz Üniversitesi Kampüsüne Nasıl Gidilir? Kepez'den Akdeniz Üniversitesi Kampüsüne Nasıl Gidilir? Antalya'nın merkezi noktalarından biri olan Kepez'den Akdeniz Üniversitesi Kampüsüne gidilebilecek bir kaç farklı rota bulunmaktadır. Gelin birlikte bu rotalara bir göz atalım;

• Kepez'de bulunduğunuz konumdan otobüs duraklarına geçin ve TC16 numaralı otobüslerine binin. Güllük durağında inip UC11 otobüslerine aktarma yapın ve Tıp Fakültesi durağında inin. Böylece Akdeniz Üniversitesi kampüsüne ulaşmış olacaksınız.

• Bir başka alternatif rota ise; Yine otobüs duraklarına geçin ve bu kez TC16A numara otobüslerine binin. Güllük durağında bu kez DC15A otobüslerine aktarma yapıp yine Tıp Fakültesi durağında inin. Akdeniz Üniversitesi Kampüsüne ulaşmış olacaksınız. Konyaaltı'ndan Akdeniz Üniversitesi Kampüsüne Nasıl Gidilir? Antalya'nın merkezi noktalarından biri olan Konyaaltı'ndan Akdeniz Üniversitesi Kampüsüne gidilebilecek bir kaç farklı rotası bulunmaktadır. Gelin birlikte bu rotalara bir göz atalım;

• Konyaaltı'nda bulunduğunuz konumdan otobüs duraklarına geçiş yapıp VF02 otobüslerine binin. Tıp Fakültesi durağında indiğinizde Akdeniz Üniversitesi Kampüsüne varmış olacaksınız.

• Konyaaltı'nda bulunduğunuz konumdan otobüs duraklarına geçin ve KF52 otobüslerine binin. Tıp Fakültesi durağında indiğinizde Akdeniz Üniversitesi kampüsüne ulaşmış olacaksınız.

Lara'dan Akdeniz Üniversitesi Kampüsüne Nasıl Gidilir?

Antalya'nın merkezi noktalarından biri olan Lara'dan Akdeniz Üniversitesi Kampüsüne gidilebilecek bir kaç farklı rota bulunmaktadır. Gelin birlikte bu rotalara bir göz atalım;

• Lara'da bulunduğunuz konumdan LF09 otobüslerine binin ve Tıp Fakültesi durağında inin. Akdeniz Üniversitesi kampüsüne ulaşmış olacaksınız.

• Bir başka alternatif rota ise; yine Lara'da bulunduğunuz konumdan otobüs duraklarına geçiş yapın ve LF10 otobüslerine binin. Tıp Fakültesi durağında indiğinizde Akdeniz Üniversitesi kampüsüne ulaşmış olacaksınız. Işıklar'dan Akdeniz Üniversitesi Kampüsüne Nasıl Gidilir? Antalya'nın merkezi noktalarından biri olan Işıklar'dan Akdeniz Üniversitesi Kampüsüne gidilebilecek bir kaç farklı rota bulunmaktadır. Gelin birlikte bu rotalara bir göz atalım;

• Işıklar'da bulunduğunuz konumdan otobüs duraklarına geçin ve KL08 otobüslerine binin. Güllük durağında inip UC11 otobüslerine aktarma yapın. Tıp Fakültesi durağında indiğinizde Akdeniz Üniversitesi Kampüsüne ulaşmış olacaksınız.

• Bir başka alternatif rota ise; Işıklar'daki otobüs duraklarından LC07 otobüslerine binin. Daha sonra Güllük durağında inip DC15A otobüslerine aktarma yapın ve Tıp Fakültesi durağında inin. Akdeniz Üniversitesi Kampüsüne ulaşmış olacaksınız.

100. Yıl'dan Akdeniz Üniversitesi Kampüsüne Nasıl Gidilir?

Antalya'nın merkezi noktalarından biri olan 100. Yıl'dan Akdeniz Üniversitesi Kampüsüne gidilebilecek bir kaç farklı rota bulunmaktadır. Gelin birlikte bu rotalara bir göz atalım;

• Bulunduğunuz konumdan otobüs duraklarına geçiş yapıp, VF01 otobüslerine binin. Tıp Fakültesi durağında inerek Akdeniz Üniversitesi Kampüsüne ulaşabilirsiniz.

• Bir başka alternatif rota ise; otobüs duraklarından bu kez GCK60 numaralı otobüslerine binin ve Tıp Fakültesi durağında iniş yapın. Akdeniz Üniversitesi kampüsüne ulaşabilirsiniz.