Silifke Otobüs Bileti Al: Bilet Fiyatı: 100 TL - turna.com

Silifke Otobüs Bileti Turna.com'da

Silifke Otobüs Bileti Bilgileri

En Ucuz Bilet Fiyatı
Mersin-Silifke 100,00 TL
En Ucuz Ay
Ekim
En Popüler Otobüs Firması

Silifke Varışlı Otobüs Biletleri

Silifke otobüs biletleri ne kadar, sefer saatlerini gör

Adıyaman Anka Turizm
01 Ekim 2023, Pazar 23:25
Öz Sivas Seyahat
30 Eylül 2023, Cumartesi 06:00
Star Batman
19 Ekim 2023, Perşembe 13:45
Yeni Diyarbakır
30 Eylül 2023, Cumartesi 17:59
Malatya Zafer Turizm
03 Ekim 2023, Salı 02:15
Has Diyarbakır Seyahat
30 Eylül 2023, Cumartesi 14:30
Mersin Nur Turizm
30 Eylül 2023, Cumartesi 09:00
Güney Akdeniz
02 Ekim 2023, Pazartesi 12:00
Lüks Batman
01 Ekim 2023, Pazar 12:00
Mersin Nur Turizm
30 Eylül 2023, Cumartesi 00:31

Silifke Kalkışlı Otobüs Seferleri Ve Saatleri

Silifke şehrinden kalkan otobüs bileti fiyatları

Güney Akdeniz
06 Ekim 2023, Cuma 08:00
Yeni Diyarbakır
30 Eylül 2023, Cumartesi 07:30
Cesur Bingöl
14 Ekim 2023, Cumartesi 00:30
Mersin Nur Turizm
22 Ekim 2023, Pazar 06:30
Yeni Midyat Turizm
02 Ekim 2023, Pazartesi 06:00
Midyat Güneydoğu Seyahat
01 Ekim 2023, Pazar 04:29
Özkaymak
01 Ekim 2023, Pazar 01:00
Özkaymak
30 Eylül 2023, Cumartesi 15:00

En Ucuz Silifke Otobüs Bileti Fiyatları

Silifke varışlı en ucuz otobüs firmaları listemize göz at

Öz Sivas Seyahat
28 Eylül 2023, Perşembe 06:00
Star Batman
19 Ekim 2023, Perşembe 13:45
Lider Elbistan
25 Eylül 2023, Pazartesi 19:00
Has Diyarbakır Seyahat
30 Eylül 2023, Cumartesi 14:30
Özkaymak
26 Eylül 2023, Salı 01:00
Yeni Midyat Turizm
25 Eylül 2023, Pazartesi 03:00
Isparta Petrol
25 Eylül 2023, Pazartesi 17:00
Lüks Batman
01 Ekim 2023, Pazar 12:00
Mersin Nur Turizm
30 Eylül 2023, Cumartesi 00:31

Silifke Otobüs Seyahati İle İlgili Bilgiler

Ucuz Silifke otobüs bileti mi arıyorsunuz? Önümüzdeki 3 aylık dönemde Adana Silifke 140 TL, Diyarbakır Silifke 530 TL ve Gaziantep Silifke 500 TL.

Silifke şehirler arası otobüs iniş ve kalkış noktaları şunlardır : Kapızlı (Silifke, Mersin), Yeşilovacık (Silifke, Mersin), Taşucu (Silifke, Mersin), Susanoğlu (Silifke, Mersin), Silifke ve Ovacık (Silifke, Mersin)

En uygun Silifke otobüs bileti fiyatlarını yakalamak için en az 29 gün öncesinden biletini satın almanı tavsiye ediyoruz..

ayları Silifke otobüs bileti satın almak için en yüksek fiyatlı aylardır. Bu dönemde fiyatlar yılın geri kalan aylarından daha pahalıdır. En düşük otobüs bileti fiyatları bulabileceğin aylar ise: Ekim ve Eylül.

Akdeniz bölgesinde Göksu Irmağı deltasının başlangıcı olan bölgede kurulu olan Silifke, Mersin iline bağlı, içerisinde birçok doğal güzellikler ve tarihi yapılar barındıran bir destinasyon.

Sakin koyları, masmavi renkteki denizi ve küçük adaları ile deniz turizmine de hitap etmekte olan Silifke ve çevresinde deniz ve sahil sevenlerin beğeneceği bolca alan bulunuyor. Zengin tarihi geçmişi ile bölgenin tarihine ışık tutan ilçenin çevresinde çok sayıda Roma-Bizans dönemi antik yerleşimleri bulunuyor.

Silifke Gezilecek Yerler

Mersin’in en büyük ilçelerinden biri olan Silifke gerek doğası gerekse de tarihi ve kültürel güzellikleri ile ön plana çıkıyor. Bölgede günümüze kadar gelmiş kilise ve manastır gibi dini kalıntılar yer alıyor.

Silifke’nin en çok ziyaret edilen yerlerinin başında Cennet ve Cehennem Mağaraları geliyor. Narlıkuyu Mahallesi’ndeki yan yana duran ve doğal oluşum olan bu iki mağaradan Cennet Mağarası’na; 400 basamaklı merdiven ile iniliyor.

70 metre derinliğe sahip olan Cennet Mağarası’nın sonunda Merdivenlerin Zeus Tapınağı bulunuyor. Cennet Çöküğü Mağarası; içinde yer alan Meryem Ana Kilisesi nedeniyle inanç turizmi açısından da önem taşıyor. Cehennem Çukuru ise 130 metre derinliğe sahip.

Romalılar tarafından inşa edilen Poimenios Hamamı ise içinde sanatsal değeri çok yüksek olan bir mozaik yer alıyor.

Silifke merkeze 8 kilometre mesafede olan İmbriogion Antik Kenti ise Hristiyanlık döneminden kalma ev, tapınak mezarları, Roma hamamları ve Yunanca yazıtlar gibi tarihi kalıntılara ev sahipliği yapıyor.

Taşucu limanı yanında yer alan Arslan Eyce Özel Amfora Müzesi, denizden toplanan ticari amforaların sergilendiği görülmesi gereken bir yer. Arslan Eyce Özel Amfora Müzesi meraklılarının dikkatini çekiyor.

Hz. İsa’nın havarilerinden St.Paul’un vaazlarından etkilenen Aya Tekla’nın yaşadığı rivayet edilen Aya Tekla Kilisesi de Silifke’nin tarihi değerleri arasında bulunuyor. Aya Tekla Kilisesi’ni görülecek yerler listenize mutlaka eklemenizi tavsiye ediyoruz.

İlçe merkezine 2 kilometre mesafede olan ve şehri kuş bakışı gören atmosferi ile ziyaretçilerini şaşırtmayı başaran Silifke Kalesi, gezilmesi gereken yerler listesinde yer alıyor. İlçeyi ziyaret edenlerin uğrak noktalarından biri olan kaleden Silifke panoramik olarak izlenebiliyor. Bölgenin sembollerinden olan Silifke Kalesi’nin içinde kemerli galeriler, su sarnıçları, depolar ve diğer yapı kalıntıları bulunuyor.

İlçeye 30 kilometre uzaklıkta olan ve Antik Yunan’ın önemli bir ticaret merkezi olan Olba Antik Kenti, Hristiyanlığın yayılmasında önemli bir yere sahip.

Taşucu yolu üzerinde bulunan Silifke Müzesi de ziyaret edilmesi gereken yerlerden. Müzede çok sayıda arkeolojik eser ve etnografik obje bulunuyor. Silifke Müzesi, ziyaretçilerini geçmişe yolculuğa çıkarıyor.

Alaaddin Cami, Selçuklu sultanlarından Alaaddin Keykubat döneminde yapıldığı için Alaaddin Camii adını almıştır. Şehrin tam merkezinde olduğu için Merkez Camisi olarak da biliniyor.

Boğsak koyundaki Boğsak Adası’nda ise Roma ve erken Bizans dönemlerine ait evler, mezarlar, sarnıçlar ve kilise kalıntıları bulunuyor. Boğsak Adası’nda hem denize girebilir hem de tarihi güzelliklerini keşfedebilirsiniz.

Turkuaz denizi ile ünlü Narlıkuyu’nu mutlaka görmelisiniz. Balık lokantalarıyla ünlü Narlıkuyu eşsiz atmosferiyle beğeni topluyor. Narlıkuyu ziyaretçilerine huzurlu bir atmosfer sunuyor.

Silifke’nin merkezinde Göksu Nehri’nin üzerinde bulunan Silifke Taşköprüsü, Roma uygarlığı yapılarından. Tarih boyunca çok sayıda onarım gören kale, eşsiz bir manzaraya sahip.

Birbirinden ilginç şekilli dev sarkıt ve dikitlere ev sahipliği yapan Astım Mağarası’nın havasının hem astım hastalarına iyi geldiğine hem de duvarlarından akan suyun şifalı olduğuna inanılıyor. Mağarayı yerli ve yabancı milyonlarca kişi tarafından ziyaret ediliyor.

Erdemli- Silifke yolunun 3 km kuzeyinde yer alan Kanlıdivane ise bölgenin önemli turistik yerlerinden. MÖ 2. yüzyıl ile MÖ 7. Yüzyıl arasında kullanılmış bir yerleşim yeri olan Kanlıdivane’de kesme taştan yapılmış bazilikalar, caddeler, kaya mezarları, sarnıçlar bulunuyor.

Silifke’ye Nasıl Gidilir?

Mersin’in ilçesi Silifke’ye karayolu üzerinden seyahat edebilirsiniz. Bu güzel ilçeyi ziyaret etmek için en ekonomik ulaşım yöntemi Silifke otobüs bileti satın almak. Gözde bir ilçe olması nedeniyle Türkiye’nin dört bir yanından gelen otobüslerle seferler yapılıyor.

Silifke Otogarı kent merkezinde yer alıyor. Ulaşımı kolay olan otogara dolmuş (minibüs), otobüs firmalarının servisleri ve taksi kullanarak ulaşabilirsiniz.

Türkiye’nin en önemli ilçelerinden biri olan Silifke’yi keşfedebilmek için turna.com’da Silifke otobüs bileti seçeneklerine bakabilirsiniz.

Silifke otobüs bileti ile ilgili sorular

 • Silifke şehrine otobüs seferleri düzenleyen otobüs firmaları hangileridir?
  Türkiye'deki diğer şehirler ile Silifke arasında en sık sefer düzenleyen otobüs firmaları, Güney Akdeniz, Özkaymak, Mersin Nur Turizm, Kontur Turizm ve Metro Turizm. En sık seyahat Adana – Silifke arası olup, Güney Akdeniz ve Özkaymak bu hatta en çok sefer düzenleyen otobüs firmalarıdır..
 • En ucuz Silifke otobüs bileti fiyatı ne kadar?
  Türkiye ve Silifke arasında önümüzdeki 3 aylık dönemde en düşük fiyatlı otobüs bileti 28 Eylül 2023 tarihinde Adana Silifke arasında olup 140 TL’dır.
 • Silifke otobüsleri saat kaçta kalkıyor?
  • Adana Silifke Otobüs Kalkış Saati: 06:00
  • Diyarbakır Silifke Otobüs Kalkış Saati: 13:00
  • Gaziantep Silifke Otobüs Kalkış Saati: 03:45
  • Konya Silifke Otobüs Kalkış Saati: 14:30
  • İzmir Silifke Otobüs Kalkış Saati: 17:30
 • Turna.com, bu kadar ucuz fiyatlı Silifke otobüs biletlerini nasıl bulabiliyor?
  Turna.com gelişmiş arama teknolojisi ile tüm otobüs firmalarının veritabanlarını saniyeler içerisinde tarar ve size tüm otobüs seferi alternatiflerini sunar.
İşlemin gerçekleşiyor, biraz beklemen gerekebilir...
Lütfen hesabına ait e-posta adresini gir. Adresine, parolanı değiştirebileceğin bir link göndereceğiz.
E-Posta Adresim
x
Sevgili Kullanıcı: