Entebbe Freetown Uçak Bileti
Turna.com'da

Entebbe Freetown Uçak Bileti Bilgileri

Kalkış Havalimanı
Varış Havalimanları
Lungi Havalimanı
Hastings Havalimanı

Entebbe Freetown uçuşu ile ilgili bilgiler

EBB-FNA

Şehir Merkezinden Entebbe Uluslararası Havalimanı'na Ulaşım

Bir Afrika ülkesi olan Uganda'nın eski başkenti Entebbe'de hizmet sunan Entebbe Uluslararası Havalimanı şehri iç ve dış hatlarda dünyaya bağlıyor.

Ayrıca havalimanı şehir merkezine çok uzak olmadığı için Entebbe'ye gelenler, havalimanına taksiyle gitmeyi de seçebiliyor. Havalimanı ve merkez arasındaki mesafe yaklaşık 10 dakika sürüyor ancak hemen hemen her köşede rastlayacağınız taksilerle, havalimanına daha hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Araba kiralamayı düşünenler içinse havalimanı ve Entebbe şehir merkezi çevresinde çok sayıda araç kiralama firması mevcut. Araç kiralayarak, daha hızlı ve konforlu bir yolculuk yapmak isteyenler bu araç kiralama ofislerine başvurabilir.

Entebbe Uluslararası Havalimanı'na ulaşımda bir diğer alternatif ise servis araçları. Entebbe'deki bazı oteller müşterileri için ücretli/ücretsiz havalimanı transfer hizmeti sunabiliyor. Yola çıkmadan önce otel yetkililerinden bu konu hakkında bilgi alarak yolculuğunuzu daha rahat bir hale getirebilirsiniz.

Entebbe Uluslararası Havalimanı İletişim Bilgileri
Adres: 5536 Kampala Road, Entebbe, Uganda
Tel: +256 (0) 41 4353000 Ext: 3323 / 3233

Freetown Uluslararası Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Ulaşım

Freetown, pek çok gezginin rüyalarını süsleyen Batı Afrika’daki Sierra Leone’nin başkenti. Dünyaca önemli bir doğal limana sahip olan Freetown, Lumley Beach ve Lakka Beach gibi beyaz kumsalları, deniz ürünü ağırlıklı mutfağı, tropikal iklimi ve kendine has kültürüyle çok etkileyici bir destinasyon. Bu şehrin dünyadaki en kalabalık ikinci şempanze nüfusuna sahip olduğunu biliyor muydunuz?

Freetown, Sierra Leone Nehri’nin sol kıyısında konumlanmış bir yarımada üzerinde bulunuyor ve Afrika’nın batı kıyılarındaki en iyi doğal limanı görüyor. Sierra Leone’nin tek uluslararası havalimanı olan Freetown Havalimanı, ya da yerel ismiyle Lungi Uluslararası Havalimanı da burada bulunuyor. Şehirden 21 km uzaklıktaki havaalanı ile Freetown şehrini Sierra Leone Nehri ayırıyor.

Havaalanından Freetown’a gitmek için ulaşım imkanları nehrin karşı kıyısına geçen bir feribot ve geceleri son derece tehlikeli olup 4-6 saat süren bir karayolu ile sınırlı. Feribot en ekonomik ve hızlı seçenek ama feribota binebilmek için çok uzun kuyruklar beklemek gerekebiliyor. Ayrıca gereğinden fazla yolcu alabiliyorlar ve bu botlarda suç işlenebiliyor. 

Bu sebeple feribota yalnız ve yaya olarak binmemeniz tavsiye ediliyor. Nehri geçen birkaç feribot firması var ama mayıs ve ekim ayları arasındaki yağmurlu sezonda rötar olma ihtimali çok yüksek. Yılın kalanında hava güneşli ve manzaralar cidden enfes. 

Feribotların kalktığı Tagrin İskelesi, Lungi Havalimanı’ndan arabayla 15 dakika mesafede ve Freetown’un şehir merkezine giden yerel halk tarafından sıkça kullanılan bir iskele. Buradan bineceğiniz feribot Freetown’un doğusundaki Kissy Feribot İskelesi’ne gidiyor ve yol yaklaşık bir saat sürüyor. Oradan da Aberdeen’e, yani şehir merkezine, gitmek trafik sebebiyle uzun sürebilir. 

Havaalanından yolcuları alıp feribot aracılığıyla karşıya geçerek Freetown’un merkezindeki Rawdon Sokağı’na giden bir otobüs var ama bazen 8 saatten uzun sürebiliyor.
Nehri geçen özel tekneler de var ama onlar da çok güvenli sayılmaz. 

Özellikle balıkçı teknelerini kullanmaktan sakınmak gerekiyor. Sea Coach Express güvenilir bir transfer firması ve yaklaşık 20 dakikada havaalanı yakınındaki Mahera Hotel İskelesi’nden Freetown’un merkezi Aberdeen’e gidebiliyor. Fakat ıslanmak istemiyorsanız büyük bir tekne istediğinizi rezervasyon sırasında söylemelisiniz. 

Ayrıca Sea Bird Express de güvenilir bir diğer özel transfer firması. Bunlar dışında, havaalanından şehre giden su taksilerini de kullanabilirsiniz. 

Freetown Havalimanı’na gece inen bir uçuşunuz varsa, en iyisi sabah olmasını bekleyip öyle şehir merkezine gitmek. Freetown Havaalanı yakınlarında bazı otel ve pansiyonlar var ama çok hızlı doldukları için önceden rezervasyon yaptırmakta fayda var.

Freetown Havaalanı’ndan şehir merkezine karayoluyla gitmek de mümkün. Nehrin başladığı noktadaki Port Loko’dan geçerek şehre giden yol trafiğe ve yol durumuna bağlı olarak 4-5 saat sürebiliyor. Havaalanında araç kiralama şirketleri olsa da her zaman araba bulunamayabiliyor, o sebeple önden özel transfer aracı rezervasyonu yaptırmak en garanti yöntem.

Entebbe Freetown uçak bileti ile ilgili sorular

  • Entebbe şehrinden Freetown şehrine uçarken hangi havaalanlarını kullanacağım?
    Entebbe üzerinden uçarken şu havaalanlarından birini kullanacaksın: Entebbe Havalimanı. Bu havalimanlarından birine ineceksin: Lungi Havalimanı, Hastings Havalimanı.
  • Daha ucuz uçak bileti bulmak için Turna.com ne yapıyor?
    Turna.com’un hava yolu anlaşmaları benzersizdir. Milyonlarca kişinin güvenle bilet satın aldığı Turna’nın gelişmiş arama teknolojisi, akıllı uçuş, koşulsuz iptal iade garantisi hizmetleri bulunmaktadır.
İşlemin gerçekleşiyor, biraz beklemen gerekebilir...
Lütfen hesabınıza ait e-posta adresini giriniz. E-posta adresinize, parolanızı değiştirebileceğiniz bir link göndereceğiz.
E-Posta Adresim
Sevgili Kullanıcı: