Ushuaia Montevideo Uçak Bileti
Turna.com'da

Ushuaia Montevideo Uçak Bileti Bilgileri

Kalkış Havalimanı
Islas Malvinas Havalimanı
Varış Havalimanı
Carrasco Havalimanı

Ushuaia Montevideo uçuşu ile ilgili bilgiler

USH-MVD

Şehir Merkezinden Ushuaia Havalimanına Ulaşım

Arjantin’in en güney noktasındaki şehri Ushuaia, aynı zamanda dünyanın en güney noktasındaki şehri unvanına da sahip. Bu özelliği ile dünyanın dört bir yanından alternatif rotalar arayan ziyaretçileri ağırlayan şehir Antarktika Yarımadası'ndan yaklaşık bin 100 kilometre (680 mil) uzaklıkta yer alıyor. 

Kent, uluslararası kabul görmüş beş Antarktika ağ geçidi kentinden biri olarak da bu alanda araştırma yapan birçok ekibi ağırlaması nedeniyle de bilim dünyasının yakından tanıdığı bir yer.

Ushuaia Uluslararası Havalimanı şehrin Arjantin’in şehirleri ve dünyanın farklı bölgeleriyle bağlantısını sağlayan ana ulaşım merkezi. Çevredeki şehirler ve kasabaların yolcularına da hizmet veren havalimanı Arjantin'in Tierra del Fuego eyaletindeki Tierra del Fuego adasında konumlanıyor. 

Ushuaia'nın şehir merkezinin 4 km güneyinde yer alan havalimanına şehir merkezinden ulaşım için toplu taşıma alternatifi bulunmuyor maalesef. Taksiler şehir merkezinden Ushuaia Uluslararası Havalimanı’na ulaşım için en yaygın kullanılan seçenek. 

Şehir merkezinden havalimanına taksiyle en fazla 15 dakika gibi bir sürede ulaşabilirsiniz. Şehir genelinde trafik sorununun yaşanmıyor olması stresi baştan önlüyor.

Taksilerde yalnızca yerel para birimi nakit ödeme olarak kabul ediliyor. Taksilerde kredi kartı kullanımı yaygın değil. Taksiciler zaman zaman turistlerle anlaşmazlık yaşayabiliyor. Bindiğiniz taksinin plakasını not almaya çalışın. 

Uber de şehirde kullanılan alternatiflerden biri. Bu sistemde kredi kartı ile de ödeme yapılabiliyor. Uber sisteminde tüm datalar kayıtlı olduğundan turist güvenliği açısından Uber daha mantıklı bir seçenek olabilir.

Şehirdeki birçok otelin ücretli ya da ücretsiz shuttle hizmeti bulunuyor. Havalimanının resmi web sitesinden hangi otellerin bu hizmeti verdiğini kontrol edebilirsiniz. Araç ya da motosiklet kiralama seçeneği de aklınızda bulunsun. Şimdiden iyi yolculuklar!

Montevideo Havalimanı’ndan Montevideo Şehir Merkezine Ulaşım

Montevideo Carrasco Uluslararası Havaalanı şehir merkezinin 25 km doğusunda, Carrasco Mahallesi’nde bulunuyor. Havaalanı, şehir merkezine dört şeritli büyük bir yol ile bağlansa da merkeze varmak 1 saati bulabiliyor.

Montevideo Havaalanı’ndan şehir merkezine gitmek için en ekonomik yöntem otobüs. Havaalanının hemen dışından 24 saat boyunca şehir merkezine otobüs bulabilirsiniz. Sabah 06.00 ile gece 23.00 arasında yaklaşık 15 dakikada bir kalkan otobüsler, gece 23.30 ile sabah 05.30 arasında 30-40 dakikada bir kalkıyor. 

Gelen yolcu terminalinin dışında bulunan otobüs durağından üzerinde Montevideo yazan herhangi bir otobüsle şehir merkezine ulaşılabiliyor ve ücret, binince nakit ödeniyor. Montevideo’nun merkezi otobüs durağı Terminal Tres Cruces’de ineceğinizi şoföre baştan belirtmek iyi olabilir çünkü otobüsün son durağı burası değil. Son durak olan Rio Branco Terminali de şehir merkezine oldukça yakın. Carrasco Havaalanı’ndan Montevideo şehir merkezine ulaşmak trafiğe bağlı olarak 45 dakika-1 saat arası sürüyor.

Montevideo Havalimanı’ndan şehre ulaşmak için bir başka popüler araç da minibüsler. Yalnız seyahat ediyorsanız minibüsle taksiden çok daha ekonomik bir şekilde otelinize gidebilirsiniz. Sadece minibüsün kalkması için biraz dolmasını beklemek gerekiyor. Bu minibüsler ile ilgili gelen yolcu katındaki ofisten bilgi alabilir veya (+598) 091 370 143 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.

Uçuşunuzdan sonra Montevideo şehir merkezine ulaşmak için en konforlu ve en hızlı seçenek ise taksi. Montevideo Havalimanı’ndan 7/24 taksi bulabilirsiniz ama fiyat ve ulaşım süresi trafiğe bağlı olarak değişecektir. Ayrıca, bazı taksiler bavul için ekstra bir ücret talep edebiliyorlar. Taksilerin ön tarafı ile arka koltuğu arasında bir güvenlik paravanı olduğundan, oturacağınız alanın dar olma ihtimali de var. 

Bu arada taksi ücreti Amerikan doları ile de ödenebiliyor. Taksiye benzer başka bir ulaşım aracı da Uber. Montevideo’da Uber fiyatları normal taksi fiyatlarına yakın. 

Otelinizden özel havaalanı transferi satın almak çok pahalı da olsa, bazı firmalar şehre gelen turistlere özel fiyatlarla hizmet veriyor. Fırsatlar için havalimanındaki ofislere göz atabilirsiniz.

Ushuaia Montevideo uçak bileti ile ilgili sorular

  • Uçak bileti hizmetinde TURNA’nın farkı nedir?
    Uçak biletlerinin fiyatlarını kolaylıkla karşılaştırabilir, charter uçuşlarından yararlanarak yurtdışına çok ucuz fiyatlarla seyahat edebilirsin. %70 indirimleri yakalayabildiğin akıllı uçuş algoritması yalnızca Turna’da bulunur. Koşulsuz bilet iptal hizmeti ile iptal garantili uçak bileti satın alabilirsin.
  • Ushuaia şehrinden Montevideo şehrine uçarken hangi havaalanlarını kullanacağım?
    Ushuaia üzerinden uçarken şu havaalanlarından birini kullanacaksın: Islas Malvinas Havalimanı. Bu havalimanlarından birine ineceksin: Carrasco Havalimanı.
İşlemin gerçekleşiyor, biraz beklemen gerekebilir...
Lütfen hesabınıza ait e-posta adresini giriniz. E-posta adresinize, parolanızı değiştirebileceğiniz bir link göndereceğiz.
E-Posta Adresim
Sevgili Kullanıcı: