Port Moresby Rio De Janeiro Uçak Bileti
Turna.com'da

Port Moresby Rio De Janeiro Uçak Bileti Bilgileri

Kalkış Havalimanı
Jackson Fld Havalimanı
Varış Havalimanları
Rio De Janeiro Havalimanı
Santos Dumont Havalimanı

Rio De Janeiro Varışlı Diğer Ucuz Biletler

Port Moresby Yakınındaki Şehirlerden Daha Ucuza Bilet Ara.

Latam Airlines
2 aktarmalı - 41s 40d
10 Mayıs 2024, Cuma 09:35

Port Moresby Rio De Janeiro uçuşu ile ilgili bilgiler

POM-RIO

Port Moresby Şehir Merkezinden Jackson’s Havalimanı’na Ulaşım

Port Moresby şehri Papua Yeni Gine’nin başkenti ve nüfusu yaklaşık 400 bin. Jacksons Uluslararası Havalimanı (POM) (Port Moresby Havalimanı) Port Moresby’e hizmet eden ana havalimanı. Burası adaya hizmet eden çok önemli bir havalimanı olmasına rağmen şehirden havalimanına gitmek için bir toplu taşıma seçeneğiniz yok.

Her ne kadar şehirde PMV (Public Motor Vehicles) denilen ve dolmuş mantığında işleyen araçlar dolaşsa da bu araçlar özellikle Port Moresby’de turistler tarafından çeşitli gerekçelerle tercih edilmiyor. 

Bu gerekçelerden en önemlisi tabii ki güvenlik. Yine de bu araçları kullanmak istiyorsanız, bu araçlarla ancak havalimanının biraz yakınına gelebileceğinizi ve buradan yürümeniz gerektiğini unutmayın. 

Diğer bir seçeneğiniz shuttle’lar. Bir shuttle rezerve etmek için ya otelinizin resepsiyonuyla iletişime geçebilirsiniz ya da güvenilir bir web sitesini kullanabilirsiniz. Böylece otelinizden bir profesyonel tarafından alınır ve başka hiçbir şeyle uğraşmak zorunda kalmadan havalimanına varmış olursunuz. Havalimanı yaklaşık 8 km uzaklıkta ve yolculuk ortalama 20 dakika sürüyor.

Başka bir seçeneğiniz ise taksi kullanmak. Bir taksi çağırmak için ya otelinizin resepsiyonuyla iletişime geçebilirsiniz ya da yoldan geçen bir taksiyi çevirebilirsiniz. Güvenlik sebebiyle biz kesinlikle ilk seçeneği öneriyoruz. 

Buradaki taksilerde taksimetre bulunmadığı için, yolculuğa başlamadan önce pazarlık gücünüzü göstermelisiniz. Pazarlık etmeyecekseniz bile önden ne kadar ödeyeceğiniz konusunda anlaşın ki, yolculuk bitince kötü bir sürprizle karşılaşmayın. 

Bu yolculuğun bedelini ödemek için cebinizde nakit bulundurun. Muhtemelen taksi şoförünün bozuğu olmayacağı için ne kadar küçük banknot verirseniz sizin için o kadar iyi olur. Uzun soluklu pazarlık ve fiyatta anlaşamama tecrübesine hazır olup kendinizi mümkün olduğunca bu duruma hazırlayın.

Eğer Papua Yeni Gine seyahatinizde bir araç kiraladıysanız ve uçuşunuza bu arabayı teslim ettikten sonra yetişecekseniz işinizin uzaması ihtimaline karşı havalimanına biraz daha erken gidin. Özellikle yüksek sezonda ve Noel tatili zamanlarında burada uzun kuyruklar oluşması çok olası. 

Rio de Janeiro Havalimanı'ndan Şehir Merkezine Ulaşım

Rio de Janerio Havalimanı ile Rio de Janerio şehir merkezi arasında 20 kilometrelik uzaklık bulunuyor. Havalimanı ile şehir arasındaki bağlantıyı otobüs, taksi ve rent a car araçları sağlıyor.

Havalimanı şehir merkezi güzergahında en kolay ve ekonomik ulaşım aracı otobüsler. 3 farklı otobüs hattı kentin farklı bölgelerine bağlantı sağlıyor. Otobüslerin 24 saat seferlerinin bulunması büyük kolaylık.

Havalimanı yolcu terminalinde bulunan taksiler ile şehir merkezine hızlı ve konforlu bir yolculuk yapmak mümkün. Ancak taksiye binmeden mesafeyi konuşmak ve ücret konusunda pazarlık yapmak öneriliyor.

Havalimanında bulunan rent a car ofisleri ve online rezervasyonla yapılacak araç kiralamaları ile şehir merkezine ulaşım sağlayabilirsiniz.

Port Moresby Rio De Janeiro uçak bileti ile ilgili sorular

  • Port Moresby şehrinden Rio De Janeiro şehrine uçarken hangi havaalanlarını kullanacağım?
    Port Moresby üzerinden uçarken şu havaalanlarından birini kullanacaksın: Jackson Fld Havalimanı. Bu havalimanlarından birine ineceksin: Rio De Janeiro Havalimanı, Santos Dumont Havalimanı.
  • TURNA’nın sunduğu uçak bileti hizmeti nasıl daha farklı?
    Turna’nın akıllı uçuş, online bilet iptali ve değişikliği, kart puanları ile bilet satın alabilme ve koşulsuz bilet iptali gibi benzersiz hizmetleri bulunmaktadır. Her uçuştan puan kazandıran Turna sayesinde yalnızca kendi biletlerinden değil, davet ettiğin arkadaşlarının satın aldığı biletlerden de ömür boyu puan kazanabilir ve bedavaya uçabilirsin.
İşlemin gerçekleşiyor, biraz beklemen gerekebilir...
Lütfen hesabınıza ait e-posta adresini giriniz. E-posta adresinize, parolanızı değiştirebileceğiniz bir link göndereceğiz.
E-Posta Adresim
Sevgili Kullanıcı: