Hong Kong San Jose Uçak Bileti
Turna.com'da

Hong Kong San Jose Uçak Bileti Bilgileri

Kalkış Havalimanı
Varış Havalimanları
San Jose Mnpl Havalimanı
Reid Hillview Havalimanı

Hong Kong Kalkışlı Diğer Ucuz Bilet Fiyatları

San Jose Yerine Bu Şehirlere Ucuza Bilet Bul

Korean Air
2 aktarmalı - 26s 31d
23 Mayıs 2024, Perşembe 01:20

Hong Kong San Jose uçuşu ile ilgili bilgiler

HKG-SJC

Şehir Merkezinden Hong Kong Uluslararası Havalimanı'na Ulaşım

Çin Halk Cumhuriyetine bağlı özerk bir yönetim bölgesi olan Hong Kong, Asya'nın en önemli turizm, ticaret ve endüstri merkezlerinden. Hong Kong'un Asya'ya kattığı ekonomik gücü, uçuş bağlantılarıyla destekleyen Hong Kong Uluslararası Havalimanı da, bölgenin dünyaya açılan önemli kapılarından biri olarak biliniyor. Dünyada, hava trafiği en yoğun havalimanları arasında gösterilen Hong Kong Uluslararası Havalimanı üzerinden, 150'den fazla şehre uçuş yapılıyor.

Şehir merkezinden Hong Kong Havalimanı'na ulaşmak için otobüs, havalimanı ekspres treni veya otellere ait servis araçları kullanılıyor.

Taksi ve araç kiralama seçenekleri ile ister havalimanından şehir merkezine, isterseniz de şehir merkezinden havalimanına gidebilirsiniz. Araç kiralarken fiyat seçenekleri konusunda önceden görüşme yaparak ya da havalimanında bulunan firmalarla yüz yüze görüşerek kendiniz için en uygun aracı belirlemeniz mümkün.

Şehir içi otobüslerinin A10, A11, A12, A22, A29, A29P, A31, A33, A35, A36, A41, A41P, A43, A43P, A47 numaralı hatları, havalimanı ve şehir arasında bağlantı sağlıyor. Hem gidiş hem de dönüş güzergahı için kullanılabilen bu hatlar, havalimanına olan ulaşımı oldukça rahatlatıyor.

Konforlu ve hızlı bir ulaşım imkanı sunan Havalimanı Ekspresi sabah 05.54 ile akşam 23.28 saatlerinde çalışıyor. Bu araçla yalnızca 24 dakikada havalimanına gidilebiliyor.

Hong Kong Uluslararası Havalimanı İletişim Bilgileri
Adres: Hong Kong Uluslararası Havalimanı, Lantau, Hong Kong
Telefon: +852 2181 8888

San Jose Uluslararası Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Ulaşım

San Jose Uluslararası Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım için birden fazla yöntem mevcut.

Otobüs
San Jose Uluslararası Havalimanı’ndan kent merkezindeki toplu taşıma araçlarının tamamına ulaşım ücretsiz VTA Route 10 otobüsü ile sağlanıyor. Bu otobüs hafta içi 05.12 – 11.33 arasında, hafta sonu ise 05.25-11.36 arasında hizmet veriyor. Metro Light Rail istasyonundan hem hafif raylı sistemlere hem de otobüslere ulaşmak mümkün. Terminal B içindeki Durak 10 üzerinden de düzenli ve charter otobüslere biniliyor. Tek kullanımlık biletler 2.5 USD iken günlük biletler 7.5 USD

Havalimanı Servis Araçları (Shuttle)
Terminal A ve Terminal B'nin 2. duraklarından Kapıdan Kapıya servis araçlarına ulaşmak mümkün. Bunun yanı sıra otellerin ücretsiz servis araçlarına Terminal A Kara Ulaşım Merkezi 8. duraktan ya da Terminal B Kara Ulaşım Merkezi 10. duraktan, bagaj alım salonunun hemen karşısından binmek mümkün.

Taksi
San Jose Uluslararası Havalimanı'nda taksi servislerinden faydalanmak mümkün. Taksilere Terminal A 2. durak ya da Terminal B 1. durak üzerinden erişilebiliyor. Taksilerde tekerlekli sandalye hizmeti de mevcut. Havalimanına taksi ile yolculuk 15 USD'den başlıyor. Bu rakamın içinde ilk üç mil ve 1.5 USD havalimanı ücreti dahil. Sonrasında mil başına 3 USD alınıyor. 65 yaş üstü ve engelliler için %15 indirim var.

Araç Kiralama
Havalimanında araç kiralama gişeleri Terminal B'nin karşısında yer alıyor. Bagaj alım merkezinden karşıya yürrüyerek geçmek mümkün. Terminal A'dan gelen yolcular ise buraya ulaşmak için mavi renkli havalimanı servislerinden faydalanabiliyorlar.

Tramvay
Ücretsiz VTA Route 10 otobüsüyle Metro Light Rail istasyonundan hem hafif raylı sistemlere hem de otobüslere ulaşmak mümkün. Havalimanından hem yeşil hem de mavi hatta biniliyor.

San Jose Uluslararası Havalimanı İletişim Bilgileri:
Adres: 1701 Airport Boulevard, Suite B-1130 San Jose, CA 95110-1206
Telefon numarası: 408-392-3600
Faks: numarası: 408-441-4591

Hong Kong San Jose uçak bileti ile ilgili sorular

  • Uçak bileti hizmetinde TURNA’nın farkı nedir?
    Uçak biletlerinin fiyatlarını kolaylıkla karşılaştırabilir, charter uçuşlarından yararlanarak yurtdışına çok ucuz fiyatlarla seyahat edebilirsin. %70 indirimleri yakalayabildiğin akıllı uçuş algoritması yalnızca Turna’da bulunur. Koşulsuz bilet iptal hizmeti ile iptal garantili uçak bileti satın alabilirsin.
  • Hong Kong şehrinden San Jose şehrine uçarken hangi havaalanlarını kullanacağım?
    Hong Kong üzerinden uçarken şu havaalanlarından birini kullanacaksın: Hong Kong Havalimanı. Bu havalimanlarından birine ineceksin: Reid Hillview Havalimanı, San Jose Mnpl Havalimanı.
İşlemin gerçekleşiyor, biraz beklemen gerekebilir...
Lütfen hesabınıza ait e-posta adresini giriniz. E-posta adresinize, parolanızı değiştirebileceğiniz bir link göndereceğiz.
E-Posta Adresim
Sevgili Kullanıcı: