Alicante Cordoba Arjantin Uçak Bileti
Turna.com'da

Alicante Cordoba Arjantin Uçak Bileti Bilgileri

Kalkış Havalimanı
Varış Havalimanı
Pajas Blancas Havalimanı

Alicante Cordoba Arjantin uçuşu ile ilgili bilgiler

ALC-COR

Şehir Merkezinden Alicante Havalimanı'na Ulaşım

Alicante, Costa Blanca, Valencia ve Murcia bölgelerine hizmet veren Alicante Havalimanı, Alicante şehrinin 9 km güney batısında yer alıyor. Valencia şehrinin 160 km kuzeyinde ve Murcia şehrinin 70 km güneyinde bulunan Alicante Havalimanı'ndan Kuzey Afrika’ya, Avrupa’ya ve İspanya içinde farklı yerlere uçuşlar yapılıyor.

Havalimanı'nda terminalden birkaç dakika mesafede; genel ve uzun süreli park, terminalin karşısında hızlı park alanı mevcut. Terminalde; P0 ve P2 katlarında restoran, kafeterya ve P0 katında bagaj alım yerleri bulunuyor. Şehir merkezinden havalimanına ulaşım ise hem toplu taşıma hem de özel araç ile sağlanabilir.

Otobüs
Elche şehir merkezinden Alicante Havalimanı’na 1A ve 1B otobüs hatları ile ulaşım sağlanabiliyor. Hafta içi 5.55 – 20.55, hafta sonu 5.55 – 19.55 saatleri arasında çalışan otobüs ücreti ise 1,5 euro tutuyor. Elche şehir merkezinde başlayan 1A otobüsleri Carrús, Parque Empresarial, Torrellano duraklarına uğrayarak Alicante Havalimanı’na ulaşıyor. 1B otobüsleri ise Elche şehir merkezinden başlayıp Empresarial, Torrellano, Aeropuerto, El Altet, Arenales duraklarına uğrayarak Alicante Havalimanı’na ulaşıyor

Havalimanı Servis Araçları (Shuttle)
7/24 Hizmet veren Alicante Aerobus- C6 servisi, Alicante Plaza Puerta Del Mar noktasından kalkıyor. Ulaşım ücreti 3,85 euro olan servis gece 00.20’den sabah 06.20’ye kadar saatte bir olarak, ardından gece yarısına kadar 20 dakikada bir havalimanına ulaşım sağlıyor. 

Taksi
Şehir merkezinden havalimanına ulaşımda kullanılabilecek en kolay alternatiflerden biri de taksiler. Şehir merkezinde birçok noktada bulabileceğiniz taksiler ile Alicante Havalimanı'na ulaşım ücreti ortalama 20 euro tutarken yolculuk süresi de yarım saati bulabiliyor.

Tramvay- Tren
Şehir merkezinden havalimanına tramvay ve tren hattı ile Sabah 6.00 akşam 11.00 arası ulaşım sağlanabiliyor. El Campello ve Benidorm duraklarından L1 – L3 tramvay hattı; El Campello, Benidorm ve Denia duraklarından L1 – L3 – L9 tramvay hattı; Universidad ve Sant Vicent del Raspeig duraklarından L2 tramvay hattı ve Playa de San Juan durağından L4 tramvay hattı ile Alicante Havalimanı’na ulaşım sağlanabiliyor. 

Alicante Elche Havalimanı İletişim Bilgileri:
Adres: 03195 L'Altet, Alicante, Comunitat Valenciana, İspanya
Telefon numarası: +34 913 21 10 00
E-mail: [email protected]

Córdoba Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Ulaşım

Ingeniero Aeronáutico Ambrosio L.V. Taravella Uluslararası Havalimanı ya da daha çok bilinen ismiyle Pajas Blancas, Córdoba şehrine 14 km uzaklıkta konumlanan ve Arjantin’in Buenos Aires’teki havalimanları dışındaki en kalabalık havalimanı. Bu yüzden hizmet verdiği Córdoba şehrine iyi bir ulaşım ağıyla bağlı konumda.

Havalimanından şehir merkezine gitmenin en ekonomik yolu otobüse binmek. Aerobus Express isimli otobüs havalimanından şehir merkezindeki otobüs terminaline gidiyor. Seferler saat sabah 06.00’da başlıyor ve gece 23.45’te sonlanıyor ve her 30 ile 60 dakikada bir kalkıyor. 

Şehir merkezine varmak normal trafik koşullarında 50 dakika sürüyor. Otobüslerde klima bulunuyor. Yolculuk için gerekli bileti terminal binasındaki AeroBus otomatlarından alabilirsiniz. Otobüsün durakları arasında Av. Monseñor Pablo Cabrera, Av. Castro Barros , San José de Calazans, Transito Cáceres de Allende  ve son olarak da Omnibus Otobüs Terminali durağı var.

25 numaralı belediye otobüsü, hemen havalimanı dışındaki otobüs durağından yolcularını alarak Córdoba şehir merkezine gidiyor. Eğer büyük bir bavul taşıyorsanız otobüs şoförü sizi otobüse kabul etmeyebiliyor. Yaklaşık olarak her 15 dakikada bir otobüs geçiyor. Otobüsün sefer saatlerini ve durduğu durakları firmanın resmi sitesinden ve aplikasyonundan görebilirsiniz.

Daha konforlu bir yolculuk için şehir merkezine taksiyle de gidebilirsiniz. Taksi duraklarını terminal binasından çıkar çıkmaz karşınızda görebilirsiniz. Arjantin’de iki tip taksi bulunuyor; bunlardan biri bildiğimiz taksiler diğeri ise remis denen ve sadece telefonla çağırabildiğiniz, daha iyi bir hizmet veren yeşil renkli taksiler. 

Havalimanında bu iki tip taksiyi de bulabilirsiniz. Bunlara ilaveten Arjantin genelinde sıklıkla kullanılan Uber uygulamasından da bir araç çağırabilirsiniz. Córdoba şehir merkezi yaklaşık 14 km uzaklıkta ve binek araçlarla şehre varmak ortalama 25 dakika sürüyor.

Son olarak kalacağınız otel ya da bir turizm acentesi aracılığıyla bir havalimanı transferi rezerve edebilirsiniz. Böylece uçuşunuzdan iner inmez elinde isminizle bir profesyonel sizi karşılar ve hemen kalacağınız otele götürür. Böylece uzun bir uçuştan sonra ne yapacağınızı düşünmeden, rahat rahat otelinize gitmiş olursunuz.

Alicante Cordoba Arjantin uçak bileti ile ilgili sorular

  • TURNA’nın bu kadar ucuz uçuş fiyatları sunabilmesinin arkasında nasıl bir sistem var?
    Turna’nın kendi geliştirdiği gelişmiş arama teknolojisi ile 300’den fazla hava yolunun biletlerini uygun fiyatlarla bulabilirsin. Uçak biletini satın aldıktan sonra da sunduğumuz online iptal ve değişiklik hizmetlerinden kolayca yararlanabilirsin.
  • Alicante şehrinden Cordoba Arjantin şehrine uçarken hangi havaalanlarını kullanacağım?
    Alicante üzerinden uçarken şu havaalanlarından birini kullanacaksın: Alicante Havalimanı. Bu havalimanlarından birine ineceksin: Pajas Blancas Havalimanı.
İşlemin gerçekleşiyor, biraz beklemen gerekebilir...
Lütfen hesabınıza ait e-posta adresini giriniz. E-posta adresinize, parolanızı değiştirebileceğiniz bir link göndereceğiz.
E-Posta Adresim
Sevgili Kullanıcı: