Addis Ababa Hargeisa Uçak Bileti
Turna.com'da

Addis Ababa Hargeisa Uçak Bileti Bilgileri

Kalkış Havalimanı
Bole Havalimanı
Varış Havalimanı
Hargeisa Havalimanı
En Ucuz Bilet Fiyatı
14.767,68 TL
En Sık Uçan Havayolu

Addis Ababa Hargeisa Uçak Bileti Al (Tek Yön)

Addis Ababa Hargeisa uçak biletleri için ucuza bilet ara

Ethiopian Airlines
Addis ababa - Hargeisa
direkt-uçuş - 1s 30d
31 Mayıs 2024, Cuma 09:40
Flydubai
Addis ababa - Hargeisa
1 aktarmalı - 10s 25d
15 Haziran 2024, Cumartesi 20:20
Flydubai
Addis ababa - Hargeisa
1 aktarmalı - 15s 55d
19 Haziran 2024, Çarşamba 20:20

Addis Ababa Kalkışlı Diğer Ucuz Bilet Fiyatları

Hargeisa Yerine Bu Şehirlere Ucuza Bilet Bul

Flydubai
1 aktarmalı - 25s 15d
10 Ağustos 2024, Cumartesi 20:20
Flydubai
1 aktarmalı - 28s 20d
07 Haziran 2024, Cuma 20:20
Egyptair
1 aktarmalı - 24s 10d
23 Mayıs 2024, Perşembe 04:10
Flydubai
1 aktarmalı - 25s 5d
31 Temmuz 2024, Çarşamba 20:20
Flydubai
direkt-uçuş - 4s 35d
23 Mayıs 2024, Perşembe 20:20
Flydubai
1 aktarmalı - 22s 15d
21 Haziran 2024, Cuma 20:20
Flydubai
1 aktarmalı - 10s 30d
26 Mayıs 2024, Pazar 20:20
Flydubai
1 aktarmalı - 23s 35d
02 Haziran 2024, Pazar 20:20
Flydubai
1 aktarmalı - 26s 30d
19 Temmuz 2024, Cuma 20:20
Flydubai
1 aktarmalı - 30s 30d
27 Mayıs 2024, Pazartesi 20:20
Türk Hava Yolları
1 aktarmalı - 26s 5d
23 Mayıs 2024, Perşembe 01:15

Hargeisa Varışlı Diğer Ucuz Biletler

Addis Ababa Yakınındaki Şehirlerden Daha Ucuza Bilet Ara.

Flydubai
direkt-uçuş - 3s 35d
01 Haziran 2024, Cumartesi 04:10

Addis Ababa Hargeisa uçuşu ile ilgili bilgiler

Bu rotada daha ucuz fiyatlar yakalamak için bu ipucu da işine yarayabilir. Bizim verilerimize göre Addis Ababa Hargeisa uçuşlarında en uygun fiyatlar Mayıs ve Haziran aylarında gerçekleşiyor. Daha pahalı görünen Mayıs ve Haziran aylarında uçuşlarını yapmak yerine, mümkünse ucuz ayları tercih edebilirsin.

Addis Ababa Hargeisa uçak biletini satın alanların tamamını incelediğimizde, en ucuz fiyatların genellikle uçağın kalkış gününden 7 gün öncesinde satın alınan biletlerde oluştuğunu görüyoruz.

Addis Ababa Hargeisa uçak biletleri için Ethiopian Airlines hava yolu tarafından verilen fiyatlar, diğer hava yollarına kıyasla daha uygundur. Karşılaştırma yapmak gerekirse, 14.768 TL ile önümüzdeki 30 günde bulduğumuz en ucuz fiyat Ethiopian Airlines hava yolu tarafından sunulmaktadır.

ADD-HGA

Şehir Merkezinden Addis Ababa Bole Havalimanı’na Ulaşım

Addis Ababa Bole Havalimanı şehir merkezine çok yakın bir lokasyonda konumlandığı için havalimanına ulaşmak çok uzun sürmüyor. 

Bu yolculuk için en hızlı seçenek, şehrin özellikle turistik bölgelerinde hemen bulabileceğiniz taksilere binmek. İki farklı taksi firmasından mavi-beyaz olan taksiler özel taksiler, sarı renkte olanlar ise devlete bağlı NTO’ya (National Tour Operation and Travel Agency) ait olanlar. Zaten NTO’ya bağlı oldukları için yine de pazarlık yapılabilen bir fiyat tarifeleri var. 

Özel taksiler ise bu fiyat tarifesinin 10 katına kadar fazla para isteyebiliyorlar. Taksilerde taksimetre bulunmuyor, bu yüzden binmeden önce gideceğiniz yeri söyleyerek fiyat konusunda anlaşmanız öneriliyor. 

Şehirden binebileceğiniz minibüsler de yolcularını şehir merkezinden Addis Ababa Bole Havaalanı’na taşıyor. Bilet ücreti otobüste, şoföre ödeniyor. Yolculuk trafik durumuna göre, dolmuş kalktıktan sonra 10-15 dakika arasında sürüyor.

Yine şehir merkezinde her an ve her yerde görebileceğiniz, Uzakdoğu’dan aşina olduğumuz Tuk Tuk benzeri triportörlerle de havalimanına gidebilirsiniz. Bajaj denen bu araçlar iki yolcu ve bavullarını rahatlıkla alabilir. Yolculuk süresi biraz daha uzun sürse de havalimanı sadece 6 km uzaklıkta olduğu için bu sorun olmaz.

Eğer havalimanına özel transfer ile gitmek istiyorsanız bu transferi çevrimiçi olarak rezerve edebileceğiniz gibi, kaldığınız otelin ön bürosu da size bu konuda yardımcı olacaktır.

Hargeisa Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Ulaşım

Hargeisa Havalimanı (HGA) ya da resmi ismiyle Egal Uluslararası Havalimanı Somali’ye bağlı özerk bir bölge olan Somaliland’in başkenti Hargeisa’da konumlanıyor. İsmi ise Somaliland'in ikinci başkanı Muhammad Haji Ibrahim Egal’den geliyor. Bölge taş işçiliği, perakendecilik ve inşaat endüstrisiyle biliniyor.

Hargeisa’da çok eski zamanlardan beridir yerleşik hayat var. Şehre yakın kayaların üzerinde Neolitik çağa kadar tarihlenen kaya sanatların en iyi örneklerinden bazıları bulunuyor. Şehirde ise gerçek Afrika’yı deneyimleyebilirsiniz. Off-road turlara katılabilir ve değişik kültürlerin yemeklerini tadabilirsiniz.

Somaliland, Somali’ye göre nispeten daha güvenli bir lokasyon olsa da yine de ihtiyatlı davranmanız ve güvenliği elden bırakmamanız gereken bir yer. Birçok yabancı hükümet yetkilisi, iş adamı ve turist kalmak için şehirden uzak ve havalimanına yakın olan Ambassador Otel ya da Mansoor Oteli tercih ediyor. Bunda bu otellerin aldıkları güçlü güvenlik önlemleri büyük rol oynuyor.

Hargeisa’da güvenlik açısından silahlı korumalarla ve güvendiğiniz bir taksiyle ya da rehberle gezmeniz öneriliyor. Bu havalimanı transferi için de geçerli. Hargeisa Uluslararası Havalimanı şehir merkezine sadece altı km uzaklıkta. Eğer güvenlikle ilgili bir çekinceniz yoksa şehre gitmek için havalimanı dışında bekleyen taksilerden birine binebilirsiniz. Araba kiralamaya oranla çok daha ucuz olan taksi ile şehir merkezine 18 dakikada varabilirsiniz. 

Güvendiğiniz bir firmadan veya web sitesinden özel bir transfer de ayarlayabilirsiniz. Fakat haıtrlatmakta fayda var bu tip hizmetleri bireysel olarak almak yerine grup olarak aldığınızda ekonomik olarak daha uygun olacaktır.

Başka bir seçenek olarak eğer Somaliland’e iş için gidiyorsanız bir iş arkadaşınızdan ya da ziyarete gittiğiniz firmadan sizi havalimanından almalarını isteyebilirsiniz. Böylece güvenlik konusunda endişelenecek bir şeyiniz kalmaz ve şehir merkezine, ülkedeki ilk anlarınızı orayı tanıyan biriyle geçirmiş olursunuz.

Addis Ababa Hargeisa uçak bileti ile ilgili sorular

 • TURNA’nın hava yollarından özel fiyat aldığı oluyor mu?
  Turna.com bugüne kadar 4 milyondan fazla uçak bileti satışı ile Türkiye’de alanındaki en büyük firmalardan biridir. Hava yolları tarafından Turna’ya özel kampanyalar sunulmaktadır. Bu sayede hayal edilemeyecek uçak bileti fiyatları bulmak mümkündür.
 • Addis Ababa Hargeisa uçak seferleri için haftanın günlerine göre fiyat farklılığı oluyor mu?
  Genellikle Cuma günlerinde uçakla seyahat edenlerin daha yüksek fiyatlara uçuş gerçekleştirdiğini görüyoruz. Cuma günlerinde ise fiyatlar ortalamaların altında seyrediyor. Cuma günlerinin fiyatlarını incelemekte yarar var.
 • Addis Ababa Hargeisa arasında uçuşları bulunan popüler hava yolları hangileridir?
  Dar ve geniş olmak üzere farklı gövdelere sahip uçakları olan 1 havayolu firması bu rotada uçuşlar gerçekleştirmektedir. Bu uçak firmaları arasında en popüler olanları sırayla Flydubai olarak belirtilebilir.
 • Addis Ababa şehrinden Hargeisa şehrine uçarken hangi havaalanlarını kullanacağım?
  Addis Ababa üzerinden uçarken şu havaalanlarından birini kullanacaksın: Bole Havalimanı. Bu havalimanlarından birine ineceksin: Hargeisa Havalimanı.
İşlemin gerçekleşiyor, biraz beklemen gerekebilir...
Lütfen hesabınıza ait e-posta adresini giriniz. E-posta adresinize, parolanızı değiştirebileceğiniz bir link göndereceğiz.
E-Posta Adresim
Sevgili Kullanıcı: