Adirondack Havalimanı Kalkışlı Uçak Seferleri Ve Saatleri

Ucuz uçak bileti fiyatlarının olduğu tarihleri gör

Cape Air
2 aktarmalı - 18s 30d
25 Ekim 2019, Cuma 15:40

Adirondack Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Ulaşım​

Genellikle özel amaçlı jetlere, ticari faaliyeti bulunan şirket uçaklarına ve sivil havacılık eğitim uçuşlarına ev sahipliği yapan Adirondack Havalimanı, Amerika’nın New York eyaletinde, Franklin County şehir merkezine 3 km uzaklıkta yer alıyor. 1940 yılından beri çeşitli amaçlar doğrultusunda kullanılan bu küçük havalimanı, zaman zaman havacılık etkinliklerine de ev sahipliği yapıyor. Yolcu taşımacılığı için ender olarak kullanılan Adirondack Havalimanı’ndan sadece Massachusetts eyaletinin Boston şehrine uçuş düzenleniyor. 

Adirondack Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşımda ise çeşitli alternatiflter mevcut.

Taksi
Herhangi bir havalimanı servis aracı veya toplu taşıma hizmetinin sunulmuyor olması, taksilerin şehir merkezine ulaşım için en güçlü alternatif haline gelmesini sağlıyor. Havalimanında daima hizmet veren herhangi bir taksi durağı bulunmaması nedeniyle öncelikle havalimanı danışma merkezi aracılığıyla civardaki duraklardan taksi çağırmak gerekiyor. Taksi ile şehir merkezine ulaşım 8 – 10 dakika sürüyor ve bu yolculuk için yaklaşık 15 dolar ödemek gerekiyor. Franklin County’de hizmet veren taksilerde herhangi bir gece tarifesi ise uygulanmıyor.

Araç Kiralama
Ulaşım imkânlarının kısıtlı olması nedeniyle, Adirondack Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım için araç kiralama seçeneği de sıkça tercih ediliyor. Terminal binası içerisinde 08.00 ile 18.00 arasında hizmet veren bir adet araç kiralama acentesi yer alıyor. Bu acente üzerinden kolaylıkla araç kiralanabiliyor.

Uber Ve Lyft
Adirondack Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım için tercih edilebilecek bir diğer seçenek ise araç paylaşım uygulamaları olan Uber ve Lyft platformlarını kullanmak. Bu platformlar ile araç talebinde bulunarak şehir merkezine hızlı ve ekonomik bir şekilde ulaşmak mümkün.

Şehir Merkezinden Adirondack Havalimanı’na Ulaşım

Genellikle özel amaçlı jetlere, ticari faaliyeti bulunan şirket uçaklarına ve sivil havacılık eğitim uçuşlarına ev sahipliği yapan Adirondack Havalimanı, Amerika’nın New York eyaletinde, Franklin County şehir merkezine 3 km uzaklıkta yer alıyor. 1940 yılından beri çeşitli amaçlar doğrultusunda kullanılan bu küçük havalimanı, zaman zaman havacılık etkinliklerine de ev sahipliği yapıyor. 
Çoğunlukla eğitim uçuşlarına katılan uçaklar ve bazı özel jetler tarafından kullanılan Adirondack Havalimanı, yolcu taşımacılığı için pek kullanılmaması nedeniyle kısıtlı sosyal imkânlara sahip. Ancak şehir merkezinden havalimanına vardığınızda havalimanı içerisinde 07.00 ile 22.00 saatleri arasında hizmet veren, oldukça güzel bir manzaraya sahip Cavu Cafe adında bir restoran kafe bulunuyor. Ayrıca havalimanını ziyaret eden yolcular için 100 araç kapasiteli ücretsiz bir otopark da terminal binasının hemen ön tarafında yer alıyor. 


Şehir merkezinden havalimanına ulaşımda ise taksi ve araç kiralama gibi seçenekler kullanılabilir.


Taksi
Gerek ulaşım imkânlarının kısıtlı olması gerekse hızlı ve konforlu bir seçenek olması nedeniyle şehir merkezinden Adirondack Havalimanı’na ulaşım için taksiler oldukça sık tercih ediliyor. Franklin County şehir merkezinde binilecek herhangi bir taksi ile havalimanına 10 dakika içerisinde ulaşılabiliyor. Herhangi bir gece veya hafta sonu tarifesinin uygulanmadığı taksilerde, bu yolculuk için ödenmesi gereken ücret ise yaklaşık 15 dolar.


Araç Kiralama
Kısıtlı ulaşım imkânları nedeniyle, havalimanına ulaşım için araç kiralamak da seçenekler arasında yer alıyor. Şehir merkezinde hizmet veren çok sayıdaki araç kiralama firmasından araç kiralayarak havalimanına ulaşmak mümkün. 


Uber Ve Lyft
Şehir merkezinden Adirondack Havalimanı’na gitmenin bir diğer ekonomik yolu da araç paylaşım platformlarını kullanmak. Uber ve Lyft uygulamalarını kullanarak, havalimanına ulaşmak mümkün.


Adirondack Havalimanı İletişim Bilgileri
Adres: 96 Airport Rd, Saranac Lake, NY 12983, United States
Telefon: +1 518 891 4600

 

Adirondack Havalimanı Yakınındaki Havalimanları

 • Plattsburgh (Plattsburgh Intl Apt Havalimanı)
  Plattsburgh (Plattsburgh Intl Apt Havalimanı)
 • Burlington (Burlington Intl Havalimanı)
  Burlington (Burlington Intl Havalimanı)
 • Massena (Richards Field Havalimanı)
  Massena (Richards Field Havalimanı)
 • Ogdensburg (Ogdensburg Havalimanı)
  Ogdensburg (Ogdensburg Havalimanı)
 • Rutland (Rutland Havalimanı)
  Rutland (Rutland Havalimanı)
 • Montreal (Saint Hubert Havalimanı)
  Montreal (Saint Hubert Havalimanı)
 • Montreal (Mirabel Havalimanı)
  Montreal (Mirabel Havalimanı)
 • Montreal (P Trudeau Intl Havalimanı)
  Montreal (P Trudeau Intl Havalimanı)
 • Watertown (Watertown Havalimanı)
  Watertown (Watertown Havalimanı)
İşlemin gerçekleşiyor, biraz beklemen gerekebilir...
Parola Sıfırlama

Lütfen hesabına ait e-posta adresini gir. Adresine, parolanı değiştirebileceğin bir link göndereceğiz.

x
Sevgili Kullanıcı:
x
Turna.com'un özel fırsatlarından
sen de haberdar ol!
Geçerli bir e-posta adresi girmeni bekliyoruz.