Isparta Uçak Bileti Bilgileri

En Ucuz Fiyat
Havalimanı
En Ucuz Ay
Aralık
En Popüler Havayolu

En Ucuz Isparta Uçak Bileti Fiyatları

Isparta varışlı en ucuz uçak firmaları listemize göz at

Türk Hava Yolları
direkt-uçuş - 1s 25d
27 Kasım 2019, Çarşamba 13:30
Türk Hava Yolları
1 aktarmalı - 16s 40d
28 Kasım 2019, Perşembe 22:15
Türk Hava Yolları
1 aktarmalı - 10s
25 Eylül 2019, Çarşamba 04:40
Türk Hava Yolları
1 aktarmalı - 5s 10d
30 Eylül 2019, Pazartesi 09:30
Türk Hava Yolları
1 aktarmalı - 14s 45d
17 Ekim 2019, Perşembe 23:55
Türk Hava Yolları
1 aktarmalı - 5s 50d
23 Eylül 2019, Pazartesi 08:50
Türk Hava Yolları
1 aktarmalı - 6s 10d
23 Eylül 2019, Pazartesi 08:30
Türk Hava Yolları
1 aktarmalı - 5s 20d
25 Eylül 2019, Çarşamba 09:20

Isparta Kalkışlı Uçak Seferleri Ve Saatleri

Isparta uçak biletleri ne kadar, sefer saatlerini gör

Türk Hava Yolları
direkt-uçuş - 1s 25d
21 Kasım 2019, Perşembe 15:50
Türk Hava Yolları
1 aktarmalı - 9s 35d
28 Kasım 2019, Perşembe 15:50
Türk Hava Yolları
1 aktarmalı - 3s 45d
26 Eylül 2019, Perşembe 15:35
Türk Hava Yolları
1 aktarmalı - 3s 50d
26 Eylül 2019, Perşembe 15:35
Türk Hava Yolları
1 aktarmalı - 4s 30d
26 Eylül 2019, Perşembe 15:35
Türk Hava Yolları
1 aktarmalı - 10s 35d
28 Eylül 2019, Cumartesi 15:35
Türk Hava Yolları
1 aktarmalı - 8s 10d
28 Eylül 2019, Cumartesi 15:35
Türk Hava Yolları
1 aktarmalı - 9s 50d
29 Eylül 2019, Pazar 15:35

Popüler Isparta Yurt Dışı Uçak Biletleri

Yurtdışı Isparta uçak seferleri ve uçuş sürelerine göz at

Anadolu Jet
1 aktarmalı - 8s 45d
01 Ekim 2019, Salı 05:55
Türk Hava Yolları
1 aktarmalı - 6s 40d
16 Ekim 2019, Çarşamba 07:00
Türk Hava Yolları
1 aktarmalı - 6s 15d
21 Kasım 2019, Perşembe 06:45
Türk Hava Yolları
1 aktarmalı - 23s 25d
05 Kasım 2019, Salı 13:35
Türk Hava Yolları
1 aktarmalı - 22s 5d
17 Ekim 2019, Perşembe 15:35
Türk Hava Yolları
1 aktarmalı - 6s 35d
24 Eylül 2019, Salı 07:05
Türk Hava Yolları
1 aktarmalı - 6s 25d
26 Ekim 2019, Cumartesi 07:15
Türk Hava Yolları
1 aktarmalı - 19s 25d
07 Ekim 2019, Pazartesi 18:15

Isparta, Türkiye

'' Gül Kokan Şehir
Isparta

Türkiye'nin gül bahçesi olarak bilinen ve Akdeniz Bölgesi'nin kuzeyindeki Göller Yöresinde yer alan Isparta, birçok tarihi ve kültürel değerin yanı sıra gölleri, kanyonları ve kayak merkezleriyle doğal güzelliklerin buluştuğu, cennetten yansıyan nadide bir coğrafya.

Isparta'da yerleşim üst paleolitik dönemde başlamış ve tarih boyunca Hitit, Frig, Lidya, Pers, Büyük İskender, Bizans gibi pek çok uygarlığın hâkimiyetine girmesinin ardından Selçuklu ve Osmanlı dönemlerini yaşamış. Anadolu'da İtilaf Devletleri tarafından işgale uğramayan ender bölgelerden biri olan Isparta Cumhuriyet dönemine ulaşmış.

Isparta adının nereden geldiği ile ilgili iki önemli görüş bulunuyor: İlki, bugünkü Isparta'nın tarih boyunca Pisidia olarak adlandırılan Göller Bölgesi kentle­rinden biri olan Baris'in yerinde kurulmuş olması ve bu isimden türemiş oluşu. İkincisi ise Mora Yarımadası'nda yaşayan Spartalıların büyük çoğunluğunun o dönem Yunan egemenliğindeki Anadolu'da, Pisidia'ya yerleşmesi ile şehre Sparta adının verilmiş olması yönünde…

Gezilecek Yerler

Akdeniz, Ege ve İç Anadolu Bölgeleri arasında önemli bir konumda, tarih boyunca uygarlıkların hüküm sürdüğü Isparta, antik kent, antik mezar ve kaya mezarlarıyla dikkat çekiyor. Yalvaç'ta bulunan Sultan Dağlarının yamaçlarına kurulu Pisidia Antiokheia Antik Kenti Isparta tarihinin en önemli kalıntıları arasında gösteriliyor. MÖ. 281-261 yılları arasında kurulduğu bilinen kent özellikle 5.000 kişilik antik tiyatro ve 3.000 metrelik surlarıyla birlikte zengin kalıntılar barındırıyor. 450 kilometrelik uzunluğu ile Türkiye'nin en büyük 2. yürüyüş yolu olan St. Paul Yürüyüş Yolu Antalya Perge'den başlayıp Antiocheia Antik Kentinde son buluyor. Bütün yolu yürümek mümkün olmasa da antik kenti gezerken bir noktasından dâhil olmak bile keyifli… Merkezde ve çevre ilçelerinde sayısız antik kent bulunan Isparta'nın ikinci en önemi kenti ise Sütçüler karayolu üzerinde bulunan ve MÖ. 1. yüzyılda kurulan Adada Antik Kenti. Eurymedon, Tımbrıada, Selukeia Sidera, Prostanna, Parlais, Fari, Tymandos, Enabura, Apollonia Mordion Antik Kenti ile sayısız harabe alanları, kaya mezarları ve kutsal alanlar da Isparta'nın köklü tarihine ışık tutan gezip görebileceğiniz ören yerleri.

Isparta'nın önemli kiliselerinden ilki, Rum asıllı Hristiyanların önemli ibadet yerlerinden olan Ayastefanos Kilisesi, Eğirdir İlçesindeki Yeşilada'da bulunan 19. yüzyıl yapısı. Yine Eğirdir'e bağlı Barla Kasabası Rum Mahallesinde yer alan ve yapım tarihi 1857olan Aya Georgios Kilisesi ve 1750 tarihli Ortodoks yapısı olan Aya Payana Kilisesi ise şehir merkezinde görebileceğiniz tarihi kutsal mekânlar.

Yenişarbademli İlçesi'nde bulunan ve Alaaddin Keykubat'ın yaptırdığı Kubad-ı Abad Sarayı Beyşehir Gölündeki ada üzerinde bulunuyor. Değişik amaçlı birimlerden meydana gelen saray kompleksi bir surla çevrilmiş. Atabey İlçe merkezindeki Atabey Gazi Ertokuş Medresesi, yine I. Alaaddin Keykubat zamanında Selçuklu kumandanı Mübarizeddin Ertokuş tarafından 1224 yılında yaptırılmış. Çevredeki antik kentlerden edinilen devşirme malzemeyle inşa edilen yapı "Kapalı Tip Medrese" türünün önemli örneklerinden.

Isparta'da sayamayacağınız kadar tarihi yapı olmakla birlikte en önemli kaleleri arasında Eğirdir Gölüne uzanan yarımada üzerindeki Eğirdir Kalesi geliyor. MÖ 4. yüzyıl tarihli Kapıdağı eteğindeki Uluborlu Kalesi, Sütçüler İlçesinde bulunan Sığırlık Kaleleri ile Şarkikaraağaç'taki Zengibar ve Ördekçi Kaleleri de görülmeye değer.

Isparta'daki irili ufaklı onlarca köprü derin tarihin kültürel ve sanatsal özelliklerini yansıtması bakımından önemli. Hanlar ve kervansaraylar ise özellikle Selçuklu mimarisini yansıtması ve anıtsal değer taşıyor ve Isparta il sınırlarında bulunan kervansarayların tamamı Konya-Antalya yolu üzerinde. Roma ve Cirimbolu Köprüleri, Eğirdir ve Gelendost Hanları, Şarkikarağaç, Gargılı Lala ve Dündar Bey Medreseleri ile Isparta'nın önemli camileri olan Kutlubey, Hızırbey, Firdevs Paşa, Atabey Sinan, Feyzullah Paşa ve Eğirdir Hızırbey Camileri de mutlaka görülmeli…

Eski tarihiyle şekillenen zengin kültürel birikimleriyle Isparta, müze bakımından önemli şehirlerimizden biri. Isparta yöresindeki buluntuların sergilendiği Isparta Müzesi, aynı zamanda arkeoloji ve etnografya müzesi olma özelliği gösteriyor. Uluborlu ilçesinde yer alan Uluborlu Müzesi ise, Alaaddin Keykubat Halk Kütüphanesi'ndeki Kültür Sarayı binasında bulunuyor. Yalvaç'ta bulunan ve aynı ismi taşıyan Yalvaç Müzesi'nde Prehistorik, Klasik, Etnografik Eserler bölümleri bulunuyor.

Şehir merkezine 26, havalimanına 50 km; İzmir ve Antalya'ya çok yakın, amatör veya profesyonel 12 pistiyle diğer merkezlere göre çok ucuz, Eğirdir Gölü manzaralı kayak keyfi ve telesiyej lüksü de cabası… Burası Davraz Kayak Merkezi. Davraz'ın coğrafi özelliklerinin kayak dışında, dağcılık, dağ bisikleti, trekking, yamaç paraşütü, jeep safari gibi kış ve doğa sporlarının yapılmasına da olanak sağlıyor. Yalnızca Davraz'da değil Isparta'nın cennet doğasında saydıklarımıza ilaveten oryanting, skuba, absailing; kuş ve endemik bitki gözlemciliği gibi yapılabilecek pek çok aktivite mevcut.

Isparta'ya gelince, buraya neden Göller Yöresi dendiğini anlamakla kalmıyor, hayranlıktan dilinizin tutulduğu sanat şaheserleriyle karşılaşıyorsunuz: Torosların ıssız zirvelerinde 20 kilometrelik kıyılarıyla Kovada Gölü Eğirdir'de bulunan bir dağ gölü! Asırlık çınar ağaçlarıyla çevrili kumsallarında yüzebiliyor ve bu bakir doğanın sessizliğini, huzurunu iliklerinize kadar hissediyorsunuz. İşin kötüsü hiç dönmek istemiyorsunuz…

Isparta'nın saklı hazinelerinden biri, Pınargözü Mağarası: Dünyanın en derinlerinden, Avrupa'nın en uzun ve Türkiye'nin de en büyük mağarası. Mağaranın içinde değişik büyüklükte gölcükler, şelaleler, damlataş havuzları ve birikimleri geniş yer kaplıyor, büyüleyici bir atmosferle karşılaşıyorsunuz. Gezilmesi zor olan mağara, Yenişarbademli'nin 11 km batısında yer alıyor. Türkiye'nin en yoğun karstlaşmış alanlarından biri olan Göller Yöresindeki Zindan Mağarası ise Romalılardan bu yana kullanılan, 760 metre uzunluğundaki yarı aktif bir mağara ve mutlaka örülmeli.

Isparta hakikaten öyle şaşırtıcı, öylesine büyüleyici bir coğrafya ki sırf Türkiye'nin ilk ve şimdilik tek Lavanta Vadisi için bile Isparta'ya gelinir! Keçiborlu'da bulunan vadide zamanında Fransızların ektiği lavanta tohumları kendiliğinden çevreye yayılmış ve şimdilerde tam 3.000 hektarlık devasa bir alanda yılda 5 ton yağ elde ediliyormuş. Temmuz başında çiçeklenmeye başlayan lavantanın balı da üretiliyormuş. Güzel Keçiborlu halkı gülden sonra lavantayı da Isparta'nın markası yapma yolunda ilerliyor.

Tarihi Kral Yolu'nun geçtiği Yazılı Kanyon, Türkiye'de mavi yapraklı sedir ormanının bulunduğu tek bölge olan Kızıldağ Milli Parkı, Nemrut kalderası ile birlikte Türkiye'nin iki kalderasından biri olan Gölcük Gölü ve içerisinde bulunduğu Gölcük Tabiat Parkı, flora zenginliği ve yaban hayatıyla Kovada Gölü Milli Parkı adeta cennetten Isparta'ya sunulmuş doğal güzellikler.

Yöreye özgü el dokuması halıları, gülden imal edilen sayısız kozmetik ve gıda ürünü, farklı bir lezzet olarak elma cipsi, mevsimine göre kendi ellerinizle topladığınız gül, lavanta ve elbette en güzeli size kalan özel Isparta'dan dönüyorsunuz…

Ne Yenir?

Isparta'da tam 16 çeşit çorba pişiriliyor: Keklik, miyane, oğmaç sakala sarkan topalak, tutmaş en bilinenleri. Et yemeklerini ise tatmadan dönmek büyük hata olur: Banak, çömlek kebabı, kabine, keşkek, tandır kebabı, tirit, yoğurtlu et. Bunların dışında, boranı, yatırtmayı dıran ekmeği, kuyruğu sulu, kulak böreği, goşma, nokul, kulak böreği, sazan dolması, balık dolması, tatar ve dirgit; tatlılardan ise yalvaç güllacı, samsa, tosmankara, mafiş, su peltesi, zerde, höşmerim, haşhaş helvası, saksağan veya karga beyni ile derdimi alan gibi yöresel tatlar denenmeli.

Nasıl Gidilir?

Isparta Akdeniz, Ege ve İç Anadolu Bölgeleri arasında ve İzmir-Konya ve Ankara-Antalya hattı üzerindeki konumundan dolayı karayolu ile ulaşım kolay sağlanıyor. Isparta, İstanbul'dan 596, Ankara'dan 393 ve İzmir'den 405 Km mesafede.

Süleyman Demirel Havalimanından ise Türk Hava Yolları ve Anadolu Jet ile İstanbul ve İzmir'e uçak seferleri sağlanıyor.

Ucuza Isparta Seyahati Öncesi Yararlı Deneyimler

Isparta Haritası
5 Günlük Hava Durumu
GÜN
SICAKLIK
HAVA
icon temperature 23/8
weather forecast icon for 22,88 degrees
icon temperature 24/10
weather forecast icon for 24,36 degrees
icon temperature 19/12
weather forecast icon for 18,91 degrees
icon temperature 22/12
weather forecast icon for 21,55 degrees
icon temperature 22/13
weather forecast icon for 21,60 degrees
x
Isparta Haritası

Isparta Yakınlarındaki Şehirler

Isparta Etrafındaki Yerleri Keşfet

 • Antalya Uçak Bileti
  Antalya
 • Konya Uçak Bileti
  Konya
 • Uşak Uçak Bileti
  Uşak
 • Denizli Uçak Bileti
  Denizli
 • Kütahya Uçak Bileti
  Kütahya
 • Eskişehir Uçak Bileti
  Eskişehir
 • Alanya Uçak Bileti
  Alanya
 • Kastelorizo Uçak Bileti
  Kastelorizo
 • Dalaman Uçak Bileti
  Dalaman
 • Ankara Uçak Bileti
  Ankara

Isparta Uçak Bileti Fiyatları

En uygun Isparta uçak bileti için Isparta uçak firmaları, seferleri ve fiyatları burada. İndirimli sorgulama işlemi ile en ucuza Isparta uçak bileti fiyatları Turna'da!
İşlemin gerçekleşiyor, biraz beklemen gerekebilir...
Parola Sıfırlama

Lütfen hesabına ait e-posta adresini gir. Adresine, parolanı değiştirebileceğin bir link göndereceğiz.

x
Sevgili Kullanıcı:
x
Turna.com'un özel fırsatlarından
sen de haberdar ol!
Geçerli bir e-posta adresi girmeni bekliyoruz.