Hargeisa Dubai Uçak Bileti
Turna.com'da

Hargeisa Dubai Alternatif Bilet Fiyatları

Hargeisa Dubai Uçak Bileti Bilgileri

Kalkış Havalimanı
Hargeisa Havalimanı
Varış Havalimanları
En Sık Uçan Havayolu

Dubai Varışlı Diğer Ucuz Biletler

Hargeisa Yakınındaki Şehirlerden Daha Ucuza Bilet Ara.

Flyadeal
1 aktarmalı - 19s 50d
03 Eylül 2024, Salı 14:55
Pegasus
1 aktarmalı - 22s 15d
03 Ağustos 2024, Cumartesi 05:00
Salam Air
1 aktarmalı - 7s 25d
18 Eylül 2024, Çarşamba 10:30
Salam Air
1 aktarmalı - 21s 35d
29 Ağustos 2024, Perşembe 11:35
Flyadeal
1 aktarmalı - 20s 40d
16 Temmuz 2024, Salı 15:40
Air Tanzania
direkt-uçuş - 5s 30d
01 Eylül 2024, Pazar 20:00
Royal Jordanian
1 aktarmalı - 14s 35d
23 Ağustos 2024, Cuma 20:30
Uganda National Airlines
direkt-uçuş - 5s 30d
14 Ağustos 2024, Çarşamba 22:00
Egyptair
1 aktarmalı - 7s 30d
20 Temmuz 2024, Cumartesi 06:30
Flyadeal
1 aktarmalı - 28s 50d
30 Ağustos 2024, Cuma 08:30
Flydubai
direkt-uçuş - 1s 40d
27 Ağustos 2024, Salı 14:40
Salam Air
direkt-uçuş - 1s 15d
01 Eylül 2024, Pazar 17:40
IndiGo
1 aktarmalı - 26s
18 Temmuz 2024, Perşembe 06:40
Flyadeal
direkt-uçuş - 1s 55d
27 Temmuz 2024, Cumartesi 11:25
Emirates
direkt-uçuş - 4s 30d
19 Eylül 2024, Perşembe 08:15
Pegasus
1 aktarmalı - 22s 25d
22 Temmuz 2024, Pazartesi 04:50
Flyadeal
1 aktarmalı - 14s 10d
26 Temmuz 2024, Cuma 23:10
Flydubai
direkt-uçuş - 5s 45d
24 Eylül 2024, Salı 08:00

Hargeisa Dubai uçuşu ile ilgili bilgiler

Hargeisa Dubai uçak biletlerini alabileceğimiz en ucuz aylar hangileridir? Bu parkurda yaptığımız incelemelerde, yılın Kasım, Ocak ve Nisan aylarının ucuz, yılın Kasım, Ocak ve Nisan aylarının ise pahalı olduğunu gösteriyor.

HGA-DXB

Şehir Merkezinden Hargeisa Havalimanı’na Ulaşım

Resmi ismi Egal Uluslararası Havalimanı olan Hargeisa Havalimanı (HGA) Somali’nin içinde özerk bir bölge olan Somaliland’in başkenti Hargeisa’nın uluslararası havalimanı. Egal Uluslararası Havalimanı ismi ise Somaliland'in ikinci başkanı Muhammad Haji Ibrahim Egal’e ithaf edilmiş. Bölgede perakendecilik, taş işçiliği ve inşaat endüstrisiyle ilgili işler yapılıyor.

Hargeisa’da antik çağlardan beridir yerleşik hayat var. Şehre yakın kayaların üzerindeki kaya sanatları bunun en iyi kanıtı. Neolitik çağa kadar tarihlenen bu resimler türünün en iyi örneklerinden bazıları. Ülkede gerçek Afrika’yı deneyimleyebilir, off-road turlara katılabilir ve lokal yemekleri tadabilirsiniz.

 

Somaliland, bir şekilde kendisini, bağlı olduğu Somali’nin politik dengesizliklerinden soyutlamış ve Somali’ye göre nispeten daha güvenli bir bölge olmuştur. Yine de dünyanın en tehlikeli ülkelerinden biri sayılan Somali’nin topraklarında olduğunuz bilerek ihtiyatlı davranmanız ve güvenliği elden bırakmamanız gerekiyor. 

Somaliland’i ziyaret eden birçok yabancı hükümet yetkilisi, iş adamı ve turist kalmak için, aldıkları güçlü güvenlik önlemlerini yeterli bularak Ambassador Otel ya da Mansoor Oteli tercih ediyor. Bunda bu otellerin şehirden uzak ve havalimanına yakın olması da büyük rol oynuyor.

Güvenlik açısından Hargeisa’da silahlı korumalarla ve güvendiğiniz bir taksi ya da rehber ile dolaşmanız öneriliyor. Bu öneri şehir merkezinden havalimanına yapacağınız yolculuk için de geçerli. 

Hargeisa Uluslararası Havalimanı şehir merkezine sadece altı km uzaklıkta ve yolculuk yaklaşık 25 dakika sürüyor. Eğer güvenlikle ilgili bir çekinceniz yoksa havalimanına gitmek için bir taksiye binebilirsiniz. Otelinizin resepsiyonu sizin için bir taksi çağıracaktır.

Eğer Somaliland’e iş için geldiyseniz, ziyarete gittiğiniz firmadan ya da bir iş arkadaşınızdan sizi havalimanına bırakmalarını isteyebilirsiniz. Böylece güvenlik konusunda endişelenmenize gerek kalmadan uçuşunuza gidebilirsiniz.

Al Maktoum Havalimanı'ndan Şehir Merkezine Ulaşım

Dubai'de 2010 yılında hava trafiğine açılan Al Maktoum Havalimanı çevre ülkeler ve iç hatlar uçuşları için yoğunlukla kullanılan bir havalimanı.

Dubai şehir merkezine 40 km uzaklıkta bulunan Al Maktoum Uluslararası Havalimanı, Dubai'deki uçuş yoğunluğunu azaltmak için inşa edilen bir terminale sahip. Toplu ulaşım imkanının sınırlı olduğu havalimanında otobüs, araç kiralama ve taksi seçeneği kullanılabiliyor.

Havalimanı terminali içerisinde bulunan rent a car ofislerinden araç kiralama ya da transfer hizmeti talep etmek mümkün. Şoförlü ve şoförsüz olmak üzere 2 ayrı araç tipi bulunan havalimanında araç ücretleri marka ve modele göre değişiyor.

Terminal gelen yolcu çıkış kapısında bulunan taksilerle şehir merkezine gitmek en kolay ve hızlı yöntem. Petrol fiyatlarının ucuz olması nedeniyle taksi ücretleri düşük. Ancak havalimanı şehir merkezi güzergahı 40 km'yi aşıyor. Trafik ve gidilecek yere göre taksi ile ücreti baştan konuşmakta yarar var.

Havalimanında mesai saatlerinde ve uçaklarla bağlantılı olarak seferleri bulunan otobüsler toplu taşıma hizmeti veriyor. Dubai şehir merkezine terminal çıkışındaki otobüs durağından otobüse binilerek ulaşılabilir.

Dubai International Havalimanı'ndan Şehir Merkezine Ulaşım

Dubai International Havalimanı, Dubai şehir merkezine 4 km mesafede. Havalimanından şehir merkezine ulaşmak için otobüs, metro, taksi, araç kiralama seçenekleri bulunuyor.

Dubai International Havalimanı'nın 1 numaralı terminalinden kalkan otobüsler şehir merkezi güzergahında sefer yapıyor. 401 ve 402 numaralı hatta çalışan otobüslerle şehir merkezine trafik yoğunluğuna ve gidilecek noktaya göre 25-45 dakika arasında ulaşılıyor. Şehrin diğer bölgelerine ulaşan otobüs hatları ile merkez dışındaki bölgelere gidiliyor. Belediye otobüsleri sabah 06.00 ile gece 00.00 arasında çalışıyor. Başkent Abu Dhabi'ye giden otobüsler için Dubai şehir merkezindeki terminale ulaşmak gerekiyor.

Dubai Havalimanı'ndan şehir merkezine ulaşmak için en pratik yol metroyu kullanmak. Sabah 05.50 ile gece yarısı arasında seferi bulunan metro cuma günleri öğleden sonra çalışıyor. Metro için havalimanının 1 ve 3 numaralı terminallerine gitmek gerekiyor.

Dubai'de petrol fiyatlarının ucuz olması nedeniyle taksi ücretleri de oldukça hesaplı. Şehir merkezi havalimanı arasındaki mesafenin kısa olması nedeniyle taksi ile hızlı bir yolculuk yapılabilir. Trafik yoğunluğunun olduğu saatler dışında taksi iyi bir seçenek.

Havalimanı terminalindeki rent a car ofislerinden araç kiralama hizmeti alarak kendiniz araç kullanarak da ulaşımı sağlayabilirsiniz. Ayrıca bazı otellerin shuttle servisleri bulunuyor. Önceden otel rezervasyonunuz varsa shuttle olup olmadığını sorgulayın.

Hargeisa Dubai uçak bileti ile ilgili sorular

  • TURNA’da ucuz fiyatlarla uçak biletleri alabilmek nasıl mümkün oluyor?
    Turna, hava yolları ile doğrudan anlaşmalara sahiptir. Bugüne kadar 4 milyondan fazla kişinin uçak bileti satın aldığı Turna.com’dan kolayca uçak bileti satın almak mümkündür. Akıllı uçuşla yurt dışında %70’e varan indirimler sunabiliyoruz. Turna’da daima özel kampanyalar bulabilirsin.
  • Hargeisa şehrinden Dubai şehrine uçarken hangi havaalanlarını kullanacağım?
    Hargeisa üzerinden uçarken şu havaalanlarından birini kullanacaksın: Hargeisa Havalimanı. Bu havalimanlarından birine ineceksin: Al Maktoum Havalimanı, Dubai Havalimanı.
  • Hangi uçak firmaları Hargeisa şehrinden Dubai şehrine uçmaktadır?
    Hava yolu firmalarının içinden 4 tanesi bu rotada uçuş gerçekleştirmektedir. Flydubai, Ethiopian Airlines, Emirates ve Egyptair bu hatta en çok sefer gerçekleştiren uçak firmalarıdır.
loader
Lütfen hesabınıza ait e-posta adresini giriniz. E-posta adresinize, parolanızı değiştirebileceğiniz bir link göndereceğiz.
E-Posta Adresim
Sevgili Kullanıcı: