Dakar Paris Uçak Bileti
Turna.com'da

Dakar Paris Uçak Bileti Bilgileri

Kalkış Havalimanları
Varış Havalimanları
En Ucuz Bilet Fiyatı
8.911,87 TL
En Sık Uçan Havayolu

Dakar Paris Uçak Bileti Al (Tek Yön)

Dakar Paris uçak biletleri için ucuza bilet ara

Vueling
Dakar - Paris
1 aktarmalı - 14s 20d
04 Ocak 2024, Perşembe 21:15
Vueling
Dakar - Paris
1 aktarmalı - 11s 20d
04 Ocak 2024, Perşembe 21:15

Paris Varışlı Diğer Ucuz Biletler

Dakar Yakınındaki Şehirlerden Daha Ucuza Bilet Ara.

Rwandair Express
1 aktarmalı - 17s 5d
02 Ekim 2023, Pazartesi 14:25
Vueling
direkt-uçuş - 2s 30d
21 Ekim 2023, Cumartesi 06:50
Transavia France
direkt-uçuş - 2s 30d
10 Ekim 2023, Salı 06:00
Vueling
direkt-uçuş - 2s
09 Aralık 2023, Cumartesi 09:35
Iberia
1 aktarmalı - 15s 40d
02 Kasım 2023, Perşembe 17:50
Transavia France
direkt-uçuş - 3s
02 Ekim 2023, Pazartesi 17:45
Vueling
direkt-uçuş - 2s 10d
03 Aralık 2023, Pazar 14:50
Ryanair
direkt-uçuş - 2s 25d
14 Ekim 2023, Cumartesi 18:25
Vueling
1 aktarmalı - 14s 5d
28 Kasım 2023, Salı 07:00
Ryanair
direkt-uçuş - 2s 5d
25 Ekim 2023, Çarşamba 12:45
Vueling
direkt-uçuş - 2s 50d
17 Ekim 2023, Salı 10:50
Ryanair
direkt-uçuş - 1s 40d
12 Ekim 2023, Perşembe 08:30
Air France
direkt-uçuş - 1s 10d
06 Kasım 2023, Pazartesi 11:05
Transavia France
direkt-uçuş - 2s 10d
26 Ekim 2023, Perşembe 06:00
Air Europa
direkt-uçuş - 2s
12 Ekim 2023, Perşembe 14:50
Vueling
direkt-uçuş - 3s 10d
04 Ekim 2023, Çarşamba 09:40
Vueling
direkt-uçuş - 2s 30d
17 Ekim 2023, Salı 10:00
Air France
direkt-uçuş - 1s 20d
21 Ekim 2023, Cumartesi 06:30
Tunisair
direkt-uçuş - 2s 25d
28 Kasım 2023, Salı 06:20
TAP Portugal
1 aktarmalı - 27s 30d
13 Ekim 2023, Cuma 06:00

Dakar Paris uçuşu ile ilgili bilgiler

Ocak ayları Dakar Paris uçak biletleri için en yüksek fiyatlı aylardır. Bu dönemde fiyatlar yılın geri kalan dönemlerinden daha pahalıdır. En düşük fiyatları bulabileceğiniz aylar ise: Ocak.

Önümüzdeki 30 gün içerisinde Dakar Paris arasında en ucuz uçak biletleri 8.912 TL ile Vueling firmasına aittir.

Ortalamanın altında Dakar Paris uçak bileti bulmak için kalkış tarihinden en az 97 gün önce rezervasyon yapmanız gerekir.

DKR-PAR

Şehir Merkezinden Dakar Uluslararası Havalimanı’na Ulaşım

Afrika’nın en önemli limanlarından birine ev sahipliği yapan Dakar, Senegal’in ekonomik ve kültürel anlamda en önemli şehri.  Ayrıca deniz ticareti ve ulaşımında da Afrika kıtasında bir merkez konumunda bulunuyor.

Dakar’ın hava yolu ulaşımını Blaise Diagne Uluslararası Havalimanı karşılıyor. Şehir merkezinden 11 km uzaklıkta bulunan Blaise Diagne Uluslararası Havalimanı’na gitmek için, otobüs, taksi ve araç kiralama seçenekleri bulunuyor.

Bu yöntemler arasından en ekonomik olanı otobüs ile ulaşım. Şehir merkezinde bulunan duraklardan 8 numaralı otobüse binerek Blaise Diagne Uluslararası Havalimanı’na gidebilirsiniz. Dakar’da otobüsler sabah 06.00 ile akşam 21.00 saatleri arasında hizmet veriyor.

Şehir merkezinde pek çok noktada bulunan taksileri kullanarak da Blaise Diagne Uluslararası Havalimanı’na ulaşabilirsiniz. Bu taksiler haftanın her günü, günün her saati hizmet veriyor. Kolay ve hızlı olması sebebiyle özellikle turistler tarafından tercih ediliyor.

Şehir merkezinden havalimanına 10 dakika içinde gidebilirsiniz. Dakar’da şehirler taksimetre ile çalışıyor ama yine de ücreti önceden konuşmakta fayda var. Ayrıca güvenliğiniz için bindiğiniz taksinin lisanslı olmasına dikkat etmeniz gerekiyor.

Taksi ve otobüslere alternatif olarak, havalimanına shuttle servis imkanı sunan acenteler de bulunuyor. Şehrin belirli noktalarından, belirlenen saatlerde geçen bu servislerden hizmet alabilirsiniz. Rezervasyon yaptırmayı unutmayın. Bu acenteler özel servis hizmeti de veriyor. VIP hizmet sunan bu acenteler taksiden daha yüksek fiyatlı oluyor.

Ayrıca, bazı oteller havalimanı transferi hizmeti veriyor. Kalacağınız otelin havalimanı servis imkânı olup olmadığını öğrenerek ona göre transferinizi planlayabilirsiniz. 

Beauvais Tille Havalimanı'ndan Şehir Merkezine Ulaşım

Paris'i dünyaya bağlayan havalimanları arasında bulunan Beauvais Tille Havalimanı'ndan Paris şehir merkezine ulaşım için, tren, otobüs, taksi ve araç kiralama seçenekleri kullanılabiliyor.

Beauvais Tille Havalimanı terminalinin çıkışında bulunan otobüs durağı önemli bir aktarma merkezi. Bu merkezden Paris şehir merkezine gitmek oldukça kolay ve ekonomik bir seçenek. olan Porte Maillot Metro İstasyonu'na kadar giden otobüsler haftanın 7 günü 24 saat boyunca düzenli aralıklarla sefer yapıyor. Havalimanı-şehir merkezi otobüslerinin biletlerini şoförden ya da kiosklardan almak mümkün ancak internetten satın alındığında indirim sağlanıyor.

Havalimanı gelen yolcu terminalinin çıkış kapısında bulunan taksi durağındaki taksiler şehir merkezine ulaşmak için kullanılabilecek seçenekler arasında. Paris şehir merkezi ile havalimanı arasındaki mesafe farkı nedeniyle taksi biraz maliyetli tutsa da pazarlık yapmak ve birkaç kişi kullanmak durumunda maliyet düşecektir.

Havalimanı terminalindeki rent a car ofisleri ve internetten online rezervasyonla sağlanacak araçlarla da havalimanı şehir merkezi güzergahında ulaşım mümkün. Ancak özel araç kullanımında trafik yoğunluğunu hesaba katmakta yarar var.

Beauvais Tille Havalimanı'nda tren istasyonu bulunmuyor. En yakın tren istasyonu havalimanına 4 km uzaklıkta. Beauvais Tren İstasyonu'ndan Paris'in en merkezi noktalarına trenle gidilebiliyor. Beauvais Tren İstasyonu'na havalimanından taksi ya da otobüsle geçerek trene aktarma yapılabilir.

Charles de Gaulle Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Fransa'nın en büyük havalimanı unvanını taşıyan Charles de Gaulle Havalimanı her yıl yüzbinlerce yolcuyu ağırlıyor. Charles de Gaulle Havalimanı'ndan şehir merkezine ulaşım için tren, otobüs, taksi ve araç kiralama hizmetinden yararlanmak mümkün.

Paris genelinde toplu ulaşımda yaygın bir ağa sahip olan demiryolları havalimanından şehir merkezine ulaşmak için en hızlı, konforlu ve ekonomik seçeneklerden biri. RER, TGV ve CDGVAL ismini taşıyan tren sistemleri ulaşım için kullanılıyor. RER Paris şehir merkezine inmek, TGV Fransa'nın diğer şehirleri ile bağlantı sağlamak, CDGVAL ise havalimanı terminalleri arasında geçiş yapmak için kullanılabiliyor. Havalimanındaki terminaller arasındaki mesafelerin fazla olması nedeniyle bu trenleri kullanmak şart.

Havalimanından şehir merkezine ulaşım için otobüsler de kullanılabilecek alternatifler arasında. 350 Bus, 19 Bus, Cars Air France, Roissybus ve Val d'Europe Airports Shuttle şirketlerine ait otobüslerle Opera Meydanı başta olmak üzere şehrin farklı bölgelerinden bağlantı sağlanıyor. Havalimanının 3 terminalinde de otobüs kalkış noktası var.

Havalimanı gelen yolcu çıkış kapısında, her terminalin önünde bulunan taksi duraklarından taksileri kullanarak şehir merkezine gidilebiliyor. Ayrıca şehir merkezinde farklı noktalardan taksi çevirerek havalimanına gitmek mümkün. Taksi kullanmadan önce güzergah ve ücret konusunda anlaşmak ve pazarlık yapmak öneriler arasında.

Havalimanı terminallerinde bulunan rent a car ofislerinden araç kiralama hizmeti almak ya da internetten rezervasyon yapmak da değerlendirilebilir.

Paris Orly Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Paris'in ikinci en büyük havalimanı Orly, ağırlıklı olarak düşük bütçeli hava yolu şirketlerinin kullanımında. Orly Havalimanı'ndan şehir merkezine ulaşım için tren, tramvay, otobüs, taksi ve araç kiralama hizmetinden yararlanılabiliyor.

Paris şehir merkezinin dört bir yanına ulaşan tren sistemi RER ile şehir merkezinden Orly'e kısa sürede ulaşılabiliyor. Tren dışındaki diğer seçenek ise tramvay. Havalimanından Villejuif-Louis Aragon semtine kadar kadar giden tramvayın ismi Tram7 olarak geçiyor.

Orly Havalimanı gelen yolcu çıkış kapısına yakın konumda bulunan otobüs duraklarından şehir merkezine otobüsler kalkıyor. Val d'Europe Airports, Bus 91.10, Orlybus, Cars Air France şirketlerine ait otobüsler ile ekonomik bir ulaşım mümkün. Bu yolculuk trafik yoğunluğuna göre değişmekle birlikte ortalama 30 dakika sürüyor. Charles de Gaulle Havalimanı ile Orly Havalimanı arasında bağlantı sağlayan bir otobüs hattı da var. Bu hat ile iki havalimanı arasında uçak değiştirecekler kolaylıkla ulaşım sağlıyor.

Orly Havalimanı gelen yolcu çıkış terminali kapısının önünde taksi durakları bulunuyor. Taksi durağındaki taksileri kullanarak şehir merkezine gitmek ya da şehir merkezindeki herhangi bir duraktan taksiyle havalimanına ulaşmak da mümkün. Taksiye binmeden önce mesafeyi ve ücreti sormak öneriliyor.

Havalimanı terminalinde bulunan araç kiralama ofisleri ya da internet rezervasyonu aracılığıyla kiralanacak araçla da ulaşım sağlanabilir.

Dakar Paris uçak bileti ile ilgili sorular

  • Dakar şehrinden Paris şehrine uçarken hangi havaalanlarını kullanacağım?
    Dakar üzerinden uçarken şu havaalanlarından birini kullanacaksın: Blaise Diagne International Havalimanı, Yoff Havalimanı. Bu havalimanlarından birine ineceksin: Beauvais Tille Havalimanı, Charles De Gaulle Havalimanı, Orly Havalimanı, Chalons Vatry Havalimanı.
  • TURNA, bu kadar ucuz uçuş fiyatlarını nasıl bulur?
    Turna’nın birçok havayolu ile özel anlaşmaları bulunmaktadır. Bu sayede özel dönemlerde özel kampanyalar yapar. Ayrıca, sadece Turna’da bulunan Akıllı Uçuş sayesinde %70’e varan oranlarda daha ucuz uçak biletleri bulmanızı sağlar.
  • Dakar Paris arası uçan hava yolları hangileridir?
    Bu rotada uçuş gerçekleştiren 1 havayolu şirketi bulunmaktadır. Bunlardan en çok uçak seferi olan firmalar: Vueling.
İşlemin gerçekleşiyor, biraz beklemen gerekebilir...
Lütfen hesabına ait e-posta adresini gir. Adresine, parolanı değiştirebileceğin bir link göndereceğiz.
E-Posta Adresim
x
Sevgili Kullanıcı: