Cidde Bacolod Uçak Bileti
Turna.com'da

Cidde Bacolod Uçak Bileti Bilgileri

Kalkış Havalimanı
Varış Havalimanı
Silay International Havalimanı

Cidde Kalkışlı Diğer Ucuz Bilet Fiyatları

Bacolod Yerine Bu Şehirlere Ucuza Bilet Bul

Salam Air
1 aktarmalı - 15s 15d
25 Ağustos 2024, Pazar 15:10
Salam Air
1 aktarmalı - 11s 5d
28 Temmuz 2024, Pazar 14:45
Salam Air
1 aktarmalı - 13s 45d
28 Ağustos 2024, Çarşamba 16:35
Air India
1 aktarmalı - 24s 5d
24 Eylül 2024, Salı 20:55

Cidde Bacolod uçuşu ile ilgili bilgiler

JED-BCD

Şehir Merkezinden Kral Abdulaziz Havalimanı'na Ulaşım

Cidde, başkent Riyad'dan sonra Suudi Arabistan'ın ikinci büyük şehri. Mekke'ye komşu olan kent Kızıldeniz kıyısında yer alan bir liman kenti. Kral Abdulaziz Uluslararası Havalimanı kentin 19 km kuzeyinde yer alıyor. Suudi Arabistan'ın birinci en işlek; krallığın ise üçüncü en işlek havalimanı olma özelliğini taşıyor. Kral Abdulaziz Havalimanı, sahip olduğu hac terminali ve Mekke'ye yakın oluşuyla her yıl aynı anda on binlerce Müslümanı ağırlıyor.

Şehre yaklaşık 19 km uzaklıkta yer alan Kral Abdulaziz Havalimanı'na ulaşmak için otobüs, taksi veya araç kiralama seçenekleri bulunuyor.
Şehir merkezinden havalimanına gitmenin en uygun yollarından biri otobüsleri kullanmak. Cidde şehir merkezinden bineceğiniz otobüslerle havalimanına ulaşmak mümkün.

Cidde şehir merkezinden Kral Abdulaziz Havalimanı'na ulaşmanın en hızlı yollarından biri ise taksileri kullanmak. Sabit fiyatlarla çalışan taksilerle şehir merkezinden havalimanına yolculuk yapabilirsiniz. Limuzin seçeneği de bulunan taksilerle Cidde havalimanına yolculuk yaklaşık 30 dakika sürüyor.

Eğer özel aracınız veya kiraladığınız araçla şehir merkezinden havalimanına gitmek istiyorsanız Al Madinah Al Munawarah Yolu'nu kullanarak yaklaşık 20 dakikada varabilirsiniz.

Cidde Kral Abdulaziz Havalimanı İletişim Bilgileri
Adres: Medina Road, Jeddah Suudi Arabistan
Tel: +966 9200 11233

Bacolod Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Ulaşım

Bacolod, Filipinler’in Negros Occidental eyaletinin başkenti ve en kalabalık ikinci şehri. Gülümseyen yüzlere sahip renkli maskeler içeren Rio Karnavalı benzeri MassKara Festivali’ne ev sahipliği yapan Bacolod, bu sebeple Gülümsemeler Şehri olarak biliniyor. Önemli bir kültürel mirasa sahip kent, spor ve eğlence merkezi olarak öne çıkıyor.

Bacolod, seçkin sporcular üretmeye, futbol, boks, golf, dövüş sanatları ve diğer alanlarda önemli spor etkinliklerine ev sahipliği yapmaya devam ediyor. Şehir ülkenin spor başkenti olarak ün kazanıyor.

Bacolod şehrinin havayolu ulaşımını Bacolod-Silay Uluslararası Havalimanı sağlıyor. Bacolod-Silay Uluslararası Havalimanı ile şehir merkezi arasında 15 km’lik bir mesafe bulunuyor.  Bacolod-Silay Uluslararası Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmek için otobüs ve taksi seçenekleri bulunuyor. Ayrıca otelinizden özel havalimanı transferi de ayarlayabilirsiniz.

Bu yöntemler arasından otobüs en ekonomik seçenek. Bacolod-Silay Uluslararası Havalimanı’ndan şehir merkezine otobüsle şehrin farklı noktalarına ulaşmak mümkün. Sizin için en uygun otobüs hattının numarasını ve kalkış saatini geliş terminali içerisinde yer alan turist danışma merkezine sorabilirsiniz. Şehir merkezine otobüsle gitmek bir saate yakın sürüyor.

Bacolod-Silay Uluslararası Havalimanı’ndan Bacolod şehir merkezine taksi ile gitmek de mümkün. Terminalden çıktığınızda bekleyen taksileri görebilirsiniz ama gideceğiniz yer için ödeyeceğiniz ücreti baştan anlaşmakta fayda var. Taksi ile şehir merkezine yaklaşık 40 dakikada ulaşmak mümkün.

Taksiler hızlıca dolabildiğinden, taksiye alternatif olarak tricycle adı verilen ulaşım aracını da kullanabilirsiniz. Eğer çok fazla bavulunuz yoksa yan tarafına yolcu kabini eklenmiş motosikletler olan tricycle ile gideceğiniz yere varabilirsiniz. Şehir ulaşımında çok yaygın olarak kullanılan bu araçlar özellikle yakın mesafeli ulaşımlarınız için tercih edebilirsiniz.

Havalimanından yakın bir bölgeye gidecekseniz havalimanı çıkışında bir tricycle yolculuğu yapabilirsiniz. Fiyatı uygun olsa da şoförle pazarlık etmekte fayda var. Bacolod-Silay Uluslararası Havalimanı’nda araç kiralama da yapabilirsiniz. Havalimanından şehir merkezine gitmek için kiralayacağınız araçla rahat ve hızlı bir ulaşım sağlayabilirsiniz.

Eğer Havalimanı transferinizi varmadan önce ayarlayıp garanti altına almak isterseniz, özel transfer satın alabilirsiniz. Böylece terminalden çıktığınızda isminizi taşıyan bir pankartla karşılanıp rahatça otelinize geçebilirsiniz.

Ayrıca, bazı oteller havalimanı transferi hizmeti veriyor. Ancak bu hizmet hakkında detaylı bilgi almak için Bacolod-Silay Uluslararası Havalimanı’na gelmeden önce otelinizi aramanızda fayda var. 

Cidde Bacolod uçak bileti ile ilgili sorular

  • Cidde şehrinden Bacolod şehrine uçarken hangi havaalanlarını kullanacağım?
    Cidde üzerinden uçarken şu havaalanlarından birini kullanacaksın: King Abdulaziz Int Havalimanı. Bu havalimanlarından birine ineceksin: Silay International Havalimanı.
  • Ucuza uçak bileti bulabilmek için neden Turna.com’u tercih etmeliyim?
    Uçak biletlerini en iyi fiyatlarla sunabilmek için tamamen kendi geliştirdiğimiz gelişmiş arama teknolojimizi kullanıyoruz. Tüm hava yollarını karşılaştırıp en ucuz fiyatları bulabiliyorsun. Online bilet değişikliği hizmeti ile biletlerini istersen kolayca iptal edebiliyorsun.
loader
Lütfen hesabınıza ait e-posta adresini giriniz. E-posta adresinize, parolanızı değiştirebileceğiniz bir link göndereceğiz.
E-Posta Adresim
Sevgili Kullanıcı: