Onur Air online check-in işleminiz için Onur Air web sitesine giriş yapmanız gerekmektedir. turna.com üzerinden almış olduğunuz Onur Air uçuşunuz için turna.com üzerinden online işlemler sekmesine tıklayarak online check-in işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Online check-in işlemleri için telefon, tablet ve havalimanındaki online check-in işlemi için Onur Air kiosk makinelerinden faydalanabilirsiniz. turna.com sitesi üzerinden PNR kodunuz ve isim, soy isim bilginizle giriş yapıp check-in işleminizi gerçekleştirebilir hatta barkotlu biletinizi cep telefonunuza indirerek ya da çıktısını alarak havalimanındaki tüm girişlerinizde ve bagaj tesliminiz sırasında kullanabilirsiniz.

Check-in işleminin sonrasında uçak biletinizdeki herhangi bir değişiklik olması durumunda barkotlu biniş kartınızın geçerliliğini yitirmiş olduğunu unutmamalısınız. Böyle bir durumla karşılaştığınızda Onur Air kontuar görevlisinden yardım isteyebilirsiniz. Onur Air online check-in işleminden tüm Onur Air yolcuları www.onurair.com ve Onur Air mobil uygulamalarından ya da turna.com sitesi üzerinden faydalanabilmektedir. Ancak indirime tabi olan yolcularımız (bebek, asker, öğrenci vb.) online check-in hizmetinden yararlanıp biniş kartının çıktısını alamazlar.

Biniş kartı için Onur Air kontuar görevlisine indirim almalarını sağlayan belgelerini kimlikleri ile birlikte ibraz etmeleri gerekmektedir. Onur Air online check-in işlemleri uçuş saatinden 24 saat önce başlayıp yurt dışı uçuşlarında 90 dk, yurt içi seferlerinde ise uçuşa 60 dk kalana kadar devam etmektedir.

Online check-in işlemlerini kolay bir şekilde gerçekleştiren yolcularımız, bagaj teslimleri yok ise yurt içi uçuşlarında biniş kapısında, uçuştan 1 saat öncesinde bulunmaları gerekirken yurt dışı uçuşları olan yolcularımızın 90 dk öncesinde biniş kapısında bulunmaları gerekmektedir.

Bagaj teslimi olan yolcularımız için check-in kontuar sırasına girmeden sadece bagaj teslim kontuarında yurt içi uçuş bagaj teslimi için 1 saat, yurt dışı uçuş bagaj teslimi için 90 dk öncesinde bulunmaları gerekmektedir. Online check-in'ini yapmış yolcularımızın havalimanına gelirken barkotlu biniş kartlarını yanında bulundurmaları gerekmektedir. Çıktısı alınan biniş kartının orijinalinin yanında olması ve aksi takdirde kopyası olan yolcularımızın havalimanında uçuşlarıyla ilgili hiç bir işlemi gerçekleştiremediklerini belirtmek isteriz.

Orijinal biniş kartınızın çıktısını kaybettiğiniz durumda online check-in kiosk makinelerinden ya da Onur Air check-in kontuarlarından yenisini alabilirsiniz. Mobil uygulama üzerinden check-in gerçekleştiren yolcularımızın ise barkotlu biniş kartlarını cep telefonlarına indirmiş olmaları gerekmektedir. Engelli yolcularımız özel şartlara tabi olduklarından online check-in hizmeti alamamaktadırlar. Özel koşullarını uçuştan 24 saat öncesinde Onur Air görevlilerine bildirmeleri gerekmektedir. Gerekiyorsa Onur Air görevlilerinden refakatçi talep edebilmektedirler.