Atlasglobal havayolu firmasında yolcu ücretsiz yurtiçi ve yurtdışı bagaj hakları ve ücretsiz bagaj hakkının aşılması durumunda uygulanacak ekstra fiyat tarifeleri şu şekildedir:

Altasglobal Ücretsiz Yurtiçi-Yurtdışı Bagaj Hakları

İç hatlarda ve dış hatlardaki ücretsiz bagaj hakları Atlas Global’de uçuş sınıfına ve hattına göre değişiklik göstermektedir.

  • İç Hat ve Kuzey Kıbrıs uçuşlarında;

EkonomiPlus Fırsat sınıfında ücretsiz bagaj hakkı 15 kg, EkonomiPlus Kısıtlı, EkonomiPlus Yarı Esnek ve EkonomiPlus Esnek uçuş sınıflarında ücretsiz bagaj hakkı ise maksimum 20 kg olacak şekilde belirtilmiştir.

Business Class Fırsat uçuş sınıfında ücretsiz bagaj hakkı 20 kg iken, Business Class ,

Business Class Yarı Esnek ve Business Class Esnek uçuş sınıfında ise ücretsiz bagaj hakkı maksimum 30 kg olacak şekildedir.

  • Dış hat uçuşlarında;

EkonomiPlus Fırsat sınıfında bagaj hakkı 20 kg, EkonomiPlus Kısıtlı, EkonomiPlus Yarı Esnek ve EkonomiPlus Esnek uçuş sınıflarında ücretsiz bagaj hakkı ise maksimum 30 kg olmalıdır.

Business Class Fırsat uçuş sınıfında ücretsiz bagaj hakkı 30 kg iken, Business Class,

Business Class Yarı Esnek ve Business Class Esnek uçuş sınıfında ise ücretsiz bagaj hakkı maksimum 40 kg olacak şekildedir.

  • Kuveyt uçuşlarında;

EkonomiPlus Fırsat sınıfında ücretsiz bagaj hakkı 30 kg, EkonomiPlus Kısıtlı, EkonomiPlus Yarı Esnek ve EkonomiPlus Esnek uçuş sınıflarında ücretsiz bagaj hakkı ise maksimum 40 kg’dır.

Business Class Fırsat uçuş sınıfında bagaj hakkı 40 kg iken, Business Class,

Business Class Yarı Esnek ve Business Class Esnek uçuş sınıfında ise ücretsiz bagaj hakkı maksimum 50 kg olarak belirlenmiştir.

  • Tüm uçuşlarda geçerli kabin bagajı hakları; Ekonomi uçuş sınıfında yolcular kabine maksimum 1 adet 8 kg’lık  (25x45x56 cm ölçülerinde) bagaj alabilirken, Business Class sınıfı uçuşlarda yolcuların 2 adet maksimum 8 kg’lık bagaj alabilme hakkı vardır. Bunlara ilaveten Ekonomi sınıfında da Business Class sınıfında da yolcu kabin bagajına ilave olarak takım elbise kılıfı, el çantası, laptop, bebek çantası gibi kişisel ürünlerden herhangi birini de ücretsiz olarak alabilir.
  • Kabin koltuk bagajı; yolcunun uçakta koltuk satın alarak taşıyabileceği bagaj türüdür. Kabin koltuk bagajında koltuk rezervasyonunun en az 24 saat önce yapılması ve ilave koltuk ücretinin ödenmesi gerekmektedir. Kabin koltuk bagajında 25x45x56 cm boyutlarını geçmeyecek şekilde 75 kg kadar ağırlık taşınabilir.
  • Bebekler için ücretsiz bagaj hakkı 10 kg olarak belirlenmiştir.
  • Kıbrıs ve Türkiye arasında gerçekleştirilen uçuşlarda öğrencilere ücretsiz olarak ilave 5 kg bagaj hakkı tanınmaktadır.
  • Gidiş-dönüş uçuşlarda yolcu ücretsiz bagaj hakkı yolculuğun başlangıç noktasındaki bagaj hakkı kadardır.

Atlas Global Bagaj Hakkı Aşım Ücretleri

  • Tüm iç hatlardaki ve İstanbul- KKTC arasındaki uçuşlarda bagaj aşım ücreti kg başına 10 TL’dir.
  • Dış hatlardaki uçuşlarda bagaj aşım ücreti ise varış noktasına göre 5-18 USD arasında değişmektedir.