ATILIM ÜNİVERSİTESİ ULAŞIM REHBERİ

Atılım Üniversitesi Hakkında

Atılım Üniversitesi; 15 Temmuz 1997 yılında Atılım Vakfı tarafından başkent Ankara'da kurulan bir vakıf üniversitesidir. Atılım Üniversitesi; bilim ve teknoloji üreten, kaliteli bir öğretim veren, araştırma çalışmaları yaparak ülkemizin geleceğine ışık tutmayı amaçlayan bir üniversitedir. 

Peki Atılım Üniversitesi Kampüsü'ne nasıl gidilir. Gelin birlikte Atılım Üniversitesi Kampüsü'ne ulaşım rotalarını inceleyelim.

Esenboğa Havalimanı'ndan Atılım Üniversitesi Kampüsü'ne Nasıl Gidilir?

Havalimanı Servisleri

Esenboğa Havalimanı'ndan herhangi bir servis direkt olarak Atılım Üniversitesi Kampüsü'ne gitmemektedir. Ancak BelkoAir transfer araçlarını kullanarak kolay ulaşım sağlayabileceğiniz, merkezi bir noktaya geçiş yapabilirisiniz. Buradan taksi ya da toplu taşıma araçlarını kullanıp, çok kolay bir şekilde Atılım Üniversitesi Kampüsü'ne ulaşabilirsiniz.

Taksi

Esenboğa Havalimanı'ndan Atılım Üniversitesi Kampüsü'ne taksiyle gitmek için ödeyeceğiniz tutar 165 TL ile 250 TL arası değişecekken; seyahat süreniz 50 dakika ile 1 saat arasında olacaktır.

Toplu Taşıma

Esenboğa Havalimanı’ndan Atılım Üniversitesi Kampüsü'ne toplu taşımayla gitmek isterseniz de kullanabileceğiniz bir kaç farklı rota bulunmaktadır. Gelin birlikte bu rotalara bir göz atalım;

• Esenboğa Havalimanı'na yaklaşık 4 kilometre uzaklıkta bulunan Yenice otobüs duraklarına geçiş yapın ve 487 Ankara otobüslerine binin. Ulus Ziraat Bankası durağında 192-1 Balıkpınar Mahallesi otobüslerine aktarma yapın. Yaklaşık yarım saat sürecek yolculuğunuz sonrasında Atılım Üniversitesi durağında inip, 750 metre kadar yürüdükten sonra Atılım Üniversitesi Kampüsü'ne ulaşabilirsiniz.

• Bir başka alternatif rota ise; yine havalimanından Yenice otobüs duraklarına geçiş yapın ve 487 Ankara otobüslerine binin. Daha sonra Veteriner Fakültesi durağında inip, 492 Selçuklu Caddesi 1. Durak otobüslerine aktarma yapın. 9 durak sonra gelen Yargıtay durağında 192-1 Balıklıpınar Mahallesi otobüslerine binin ve Atılım Üniversitesi durağında inin. Yaklaşık 10 dakika yürüdükten sonra Atılım Üniversitesi Kampüsü'ne ulaşabilirsiniz.

AŞTİ Otogarı'ndan Atılım Üniversitesi Kampüsü'ne Nasıl Gidilir?

Otobüs Servisleri

Kullanmış olduğunuz otobüs firmasının merkezi konumlara götüren servisleri var ise kullanarak buradan pratik bir şekilde Atılım Üniversitesi Kampüsü'ne aktarma yapabilirsiniz.

Taksi

Aşti Otogarı'ndan Atılım Üniversitesi Kampüsü'ne taksiyle gitmek için ödeyeceğiniz tutar yaklaşık olarak 65 TL ile 80 TL arasında olacakken; seyahat süreniz 20 ya da 30 dakika arasında değişecektir.

Toplu Taşıma

Aşti Otogar'ından Atılım Üniversitesi Kampüsü'ne gitmek için toplu taşıma araçlarını kullanmak isterseniz de sizler için alternatif rotaları derledik. Gelin birlikte inceleyelim;

• Aşti Terminali'ne yaklaşık 15 dakika yürüme mesafesinde bulunan Turizm Bakanlığı otobüs duraklarına geçiş yapın ve 192 Ihlamur Sitesi otobüslerine binin. Yaklaşık yarım saat sürecek yolculuğunuzun ardından Atılım Üniversitesi durağında inip, 10 dakika kadar yürüyerek Atılım Üniversitesi Kampüsü'ne ulaşabilirsiniz.

• Bir başka alternatif rota ise; bu kez Aşti'den 700 metre yakınlıkta bulunan Emek otobüs duraklarına geçiş yapın ve 102-1 Atılım Üniversitesi otobüslerine binin. Yaklaşık 50 dakika sürecek olan yolculunuz sonrasında Atılım Üniversitesi durağında inip, 300 metre kadar yürürseniz, Atılım Üniversitesi Kampüsü'ne ulaşabilirsiniz.

Ankara'daki Bazı Merkezi Noktalardan Atılım Üniversitesi Kampüsü'ne Nasıl Gidilir?

Kızılay'dan Atılım Üniversitesi Kampüsü'ne Nasıl Gidilir?

Ankara'nın merkezi noktalarından biri olan Kızılay'dan Atılım Üniversitesi Kampüsü'ne gidilebilecek bir kaç rota bulunmaktadır. Gelin birlikte bu rotalara bir göz atalım;

• Kızılay'da bulunduğunuz konumdan Kızılay Meydanı'na 550 metre yakınlıkta bulunan Yargıtay otobüs duraklarına geçiş yapın ve 193 İncek Toki otobüslerine binin. Atılım Üniversitesi durağında inip, 750 metre kadar yürürseniz Atılım Üniversitesi Kampüsü'ne ulaşabilirsiniz.

• Bir başka alternatif rota ise; bulunduğunuz konumdan Kızılay Meydanı'na yaklaşık 250 metre yakınlıkta bulunan Gevenpark otobüs duraklarına geçiş yapın ve 456 Örnek Hareket Noktası otobüslerine binin. Yargıtay durağında 193 İncek Toki otobüslerine aktarma yapın ve Atılım Üniversitesi Durağında inin. Yaklaşık 10 dakika yürüdükten sonra Atılım Üniversitesi Kampüsü'ne ulaşabilirsiniz.

Ulus'tan Atılım Üniversitesi Kampüsü'ne Nasıl Gidilir?

Ankara'nın merkezi noktalarından biri olan Ulus'tan Atılım Üniversitesi Kampüsü'ne gidilebilecek bir kaç farklı rota bulunmaktadır. Gelin birlikte bu farklı ulaşım rotalarına bir göz atalım;

• Ulus'ta bulunduğunuz konumdan Ulus Atatürk Heykeli'ne yaklaşık 280 metre yakınlıkta bulunan Ulus Ziraat Bankası otobüs duraklarına geçiş yapın ve buradan 193 İncek Toki otobüslerine binin. Atılım Üniversitesi durağında inip, 750 metre kadar yürürseniz, Atılım Üniversitesi Kampüsü'ne ulaşabilirsiniz.

• Bir başka alternatif rota ise; bu kez Ulus'ta bulunduğunuz konumdan Ulus Atatürk Heykeli'ne 150 metre yakınlıkta bulunan Ulus 100. Yıl Çarşısı otobüs duraklarına geçiş yapın ve 427 A. Ayrancı otobüslerine binin. Opera durağında inip, 193 İncek Toki otobüslerine aktarma yapın. Atılım Üniversitesi durağında inip, 10 dakika kadar yürüdükten sonra Atılım Üniversitesi Kampüsü'ne ulaşabilirsiniz.

Bahçelievler'den Atılım Üniversitesi Kampüsü'ne Nasıl Gidilir?

Ankara'nın merkezi noktalarından biri olan Bahçelievler'den Atılım Üniversitesi Kampüsü'ne gidilebilecek bir kaç farklı rota bulunmaktadır. Gelin birlikte bu farklı ulaşım rotalarına bir göz atalım;

• Bahçelievler'de bulunduğunuz konumdan Zübeyde Hanım Yurt Müdürlüğü otobüs duraklarına geçiş yapın ve 102-1 Atılım Üniversitesi otobüslerine binin. Yaklaşık 1 saat sürecek olan yolcuğunuz sonrasında Atılım Üniversitesi otobüs duraklarında inin. 300 metre yürüdükten sonra Atılım Üniversitesi Kampüsü'ne ulaşabilirsiniz.

• Bir başka alternatif rota ise; yine Zübeyde Hanım Yurt Müdürlüğü otobüs duraklarına geçiş yapın ve bu kez 479 Beştepe otobüslerine binin. 3 durak sonra Ufuk Üniversitesi Hastanesi durağında 103-1 Atılım Üniversitesi otobüslerine aktarma yapın. Daha sonra Atılım Üniversitesi durağında inip, 300 metre kadar yürürseniz Atılım Üniversitesi Kampüsü'ne ulaşabilirsiniz.