Anadolu jet bilet iptali ve değişikliği nasıl yapılır?

Anadolu Jet bilet iptal ve değşiklikleri için yapılan duyuruya aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz. 

https://www.anadolujet.com/tr/kurumsal/haberler-ve-duyurular/koronavirus-kaynakli-yurt-ici-ve-kuzey-kibris-yolcularimiza-taninan-ilave-haklar

NOT: Anadolu Jet uçak bileti iptali işlemleriniz için 444 2 538 'i arayabilirsiniz. 

Biletinizi turna.com aracılığı ile aldıysanız aşağıdaki linkten iptal, değişiklik ve açığa alma işlemleri hakkındaki son duyurumuza erişebilirsiniz.

https://www.turna.com/iletisim

Anadolu Jet bilet iptal ve değişiklikleri kurallarını, biletlerin sınıflarına göre düzenlemiştir.

AnadoluJet Standat Sınıfında Bilet Değişikliği ve İptali

Uçuşunuza son 2 saat kala yapacağınız değişikliğin150 TL işlem cezası bulunmaktadır ve değişiklik yapacağınız biletle aldığınız bilet arasında fiyat farkı var ise tarafınızdan bu ücret farkı tahsil edilecektir. Ayrıca değişiklik servis ücreti olarak tarafınıza, 15 TL yansıtılacaktır. F, U, V, W, P Sınıflarından bir bilet sahipseniz herhangi bir iade ve iptal işlemi yapılamamaktadır. Uçuşa 12-2 saat kala yapılacak değişikliklerde 100 TL ceza tutarı bulunmaktadır. İşlem ücreti yine 15 TL'dir. Değiştireceğiniz biletle elinizdeki bilet arasında sınıf farkı var ise sizden sınıf farkı bedeli tahsil edilirken, size sınıf farkı bedeli iadesi yapılmamaktadır. 12 saatten fazla süre var iken yapmak istediğiniz değişikliklerden de tarafınızdan 100 TL tahsil edilecektedir. İptal iade şartları ise; yolcu uçuşuna 12 saat kala biletini iptal ettirmek ister ise bu işlemi yapmasına izin verilmez. İptal iade işleminde yolcuya sadece havaalanı vergisi iadesi yapılmaktadır. Uçuşuna 12 saatten fazla bir zaman varken yolcu biletini iptal ettirmek isterse yolcuya 100 TL'lik cezai işlem uygulanır ve F, U, V, W, P sınıfında bir bilete sahip yolcuya herhangi bir iptal- iade işlem ödemesi yapılmayacaktır.

AnadoluJet EkstraJet Sınıfında Bilet Değişikliği ve İptali 

EkstraJet sınıfında satın aldığınız bilet üzerinde son 2 saat kala değişiklik yapmak istediğinizde 100 TL ceza tutarı tarafınıza yansıtılmakta ve 15 TL tutarında işlem ücreti alınmaktadır. Uçuşa 2-12 saat kala ve 12 saatten fazla süre kaldığında; biletinizde değişiklik yapmak isterseniz 50 ceza ve işlem ücreti olarak yine 15 TL sizden tahsil edilecektir. 0-2 saat kala uçuşunuzda iptal iade işlemi gerçekleştirmenize izin verilmemektedir. 12 saatten fazla süre kaldığında biletinizde iptal yapmak isteminiz durumunda sizden 100 TL tutar istenmektedir. Ayrıca biletiniz EkstraJet F/U/V/W/P sınıflarından birine sahip olması durumunda herhangi bir iptal iade işlemi gerçekleştirmenize izin verilmemektedir.

AnadoluJet KonforJet Sınıfında Bilet Değişikliği ve İptali

KonforJet sınıfından bir bilete sahipseniz uçuşunuza son 2 saat kala değişiklik yapma istediğinizde sizden 100 TL ceza tutarı ve 15 TL'lik işlem bedeli tahsil edilecektir. Ayrıca değiştireceğiniz biletin sınıf farkı tarafınızdan istenmekte, ancak var ise sınıf farkı ödemesi iadesi yapılmamaktadır. Uçuşunuza 2 saatten fazla bir süre varken biletinizde değişiklik yapmak isterseniz sizden herhangi bir cezai tutar talep edilmeyecek ama işlem bedeli olarak 15 TL tahsil edilecektir. Uçuşunuza son 2 saat kala biletinizi iptal ettirip iade talebinde bulamazsınız. Gerçekleştirilebilen iptal iade işlemlerinde sadece sizden tahsil edilen havaalanı vergisi tarafınıza iade edilmektedir. Uçuşunuza 2 saatten fazla bir varken iptal işleminizden herhangi bir cezai işlem tutarı tahsil edilmeyecektir.