Anadolu Jet havayolu firmasının yolcuya tanıdığı ücretsiz bagaj hakkı ve bu hakkın aşımında alınacak ek bagaj ücretleri aşağıdaki gibidir:

AnadoluJet Uçuş Sınıfına Göre Ücretsiz Bagaj Hakkı

Yolcu bagajları; kabin bagajı ve kargo bagajı olmak üzere ikiye ayrılır. Her iki tür bagajın da uçağa alınabilmesi için uçuş sınıfına göre belirli ağırlıklarda ve ölçülerde olması gerekir. Eğer hala uçak bileti satın almadıysan, hemen kolayca Anadolu Jet bilet al.
 
Anadolu Jet yurtiçi uçuşlarda;
 Standart uçuş sınıfında ücretsiz kargo bagaj hakkı 15 kg,
Ekstrajet uçuş sınıfında ücretsiz kargo bagaj hakkı 20 kg,
Konforjet uçuş sınıfında ücretsiz kargo bagaj hakkı ise yine 20 kg şeklindedir.
 
AnadoluJet Kıbrıs uçuşlarında;
Standart uçuş sınıfında ücretsiz kargo bagaj hakkı 20 kg,
EkstraJet uçuş sınıfında ücretsiz kargo bagaj hakkı 25 kg,
KonforJet uçuş sınıfında ücretsiz kargo bagaj hakkı ise 30 kg şeklindedir.
 
Miles&Smiles üyesi yolcuların bagaj hakkına ek olarak ücretsiz olarak yararlanabilecekleri ek bagaj hakları bulunmaktadır. Ek bagaj hakkı miktarı üyelik statüsüne göre belirlenir.
Classic sınıfta; ek bagaj hakkı bulunmamaktadır.
Classic Plus sınıfta; iç hat ve Ercan seferlerinde 10 kg,
Elite sınıfta; iç hat ve Ercan seferlerinde 20 kg,
Elite Plus sınıfta; iç hat ve Ercan seferlerinde 25 kg ücretsiz ek bagaj hakkı vardır.
 
Kargo bagajlarında 1 parçanın ağırlığı 32 kilogramı geçemez, geçmesi durumunda kabul edilmez. Bu durumda bu bagajın en az 2 parça halinde hazırlanması gerekir.
 
Kabin bagajı, yolcunun sorumluluğunda olan ve uçağın kabin bölümlerinde ücretsiz olarak taşınan bagajdır. Kabin bagajı; 1 adet maksimum 8 kg ağırlığında ve 55x40x23 cm ölçülerinde olmalıdır.
 
Kabinde el çantası, fotoğraf makinesi, kamera, dizüstü bilgisayar, bebek arabası, puset ve sivri uçlu olmayan şemsiye gibi kişisel eşyalardan herhangi biri 1 adedi aşmayacak şekilde kabin bagajına ilave olarak ücretsiz taşınır.
 
Takım elbise kılıfları da (114x60x11 cm) Anadolu Jet’te kabin bagajı olarak sayılmalıdır. 
0-2 yaş bebek yolcuların bagaj hakkı tüm uçuşlarda maksimum 10 kg olabilir. Bunun maksimum 8 kg kadarlık kısmı kabin bagajı olarak alınabilir. Kabin bagajının ölçülerinin de 55x40x23 cm’i geçmemesi gerekmektedir.

Anadolu Jet Uçuşlarında Ek Bagaj Ücretleri

AnadoluJet’te ilave bagaj ücretleri tek yön uçuşlarda kg başına 10 TL, aktarmalı uçuşlarda kg başına 15 TL olarak belirlenmiştir.