Uçak Bileti

Seyahat eden kişilerin seyahat tercihlerini etkileyen en önemli şeylerden biri sosyal medya ve görseller. Sosyal medyada sıkça paylaşılan ve beğenilen bir kareyi yerinde görmek isteyenler seyahat planlarını buna göre şekillendirebiliyor.

Instagram, Facebook ya da bir blog yazısında karşılaşılan ve kişide ‘Ben de o karenin içinde olmalıyım’ isteğini canlandıran, heyecan verici muhteşem yerler listesine göz atmadan yurt dışı seyahat planı yapmayın.

Heyecan Verici Güzelliğiyle Görülmesi Gereken 10 Yer

1. Jade Dağı, St. Lucia

Karayipler’de küçük bir ada ülkesi olan St. Lucia’da bulunan Jade Dağı, yeşil ve mavinin tüm tonlarının görülebildiği eşsiz bir doğaya sahip. Renkli dağlara bakan, uçurumların üzerine inşa edilen lüks otellerden Jade Dağı’nı izlerken, uçsuz bucaksız deniz ayağınızın altında.

Mobil Uygulama

2. Maldivler

Hint Okyanusu üzerinde bin 200’den fazla adadan oluşan Maldivler, balayı ve lüks tatil denildiğinde ilk akla gelen yerlerden biri. Turkuaz denizi, altın sarısı kumları ve yemyeşil doğasıyla adalar üzerindeki konaklama tesisleri insanın aklını başından alacak güzellikte. Ülkenin her adası kendi ismiyle anılan bir otele sahip. Maldivler uçak bileti fırsatlarına göz atın.

3. Zakynthos, Yunanistan

İsmini mitolojideki Zakintos’tan aldığına inanılan Zakynthos Adası, Yunanistan’ın İyonya Adaları’nın bir parçası. Yüksek kayalıklarla çevrili Yunan adasında, kayalıkların denizle buluştuğu bölgelerde bulunan küçük plajlar, göz alıcı mavilikteki denizle buluşuyor. Özellikle yaz aylarında ziyaretçi akınına uğrayan ada inanılmaz manzaralara sahip.

4. New York, Amerika Birleşik Devletleri

Amerika Birleşik Devletleri’nin başkenti New York, dünyada en çok turist ağırlayan yerler arasında. Gökdelenler şehri olarak da anılan dev metropolde, uluslararası birçok holding, finans kurumu ve şirketin ofisinin bulunduğu yapılar arasında, farklı kültürlerden insanlarla aynı sokaklarda yürümek mümkün.

5. Barcelona, İspanya

İspanya’nın en turistik şehirlerinden Barcelona‘daki şehir düzeni en iyi havadan bakıldığından anlaşılıyor. Her birinin ortası boş bırakılan kare şeklindeki yapılar topluluğu ve bu yapıları kesen cadde ve sokakları ile şehir, etkileyici bir güzelliğe sahip. Mimari yapıları yerinde gördükten sonra havadan kısa bir turla şehrin estetik anlayışına tanıklık edilebiliyor.

6. Machu Picchu, Peru

Dünyanın 7 yeni harikası arasında gösterilen Machu Pichu, Peru’da bulunan bir İnka antik kenti. And Dağları üzerinde, denizden 2 bin 360 metre yükselikteki antik kent, 200’den fazla merdiven sistemi ve 3 bini aşkın basamakla birbirine bağlanıyor. Teraslı bir görüntüye sahip bu şehirde zamanda yolculuk yapmak oldukça keyifli.

7. Matterhorn Dağı, İsviçre

İsviçre Alplerinde, 2 bin 750 m yükselikte bulunan Matterhorn Dağı tesisleri, her yıl Aralık ayında ziyarete açılıyor. Lüks bir otel standardında hizmet veren tesiste özel jakuzi, havuz ve bungalov tarzı evler misafirlerini ağırlıyor. Dışarıda buz gibi bir hava varken, konuklar kar manzaralı havuzlarda zaman geçiriyor.

8. Işık Festivali, Chiang Mai, Tayland

Dünyanın en keyifli festivallerinden biri olan Işık Festivali (Lantern Festivali) Tayland’ın Chiang Mai şehrinde yapılıyor. Dilek diledikten sonra lotus çiçeği şeklindeki ışıklı balonların aynı anda göğe salındığı festival, yaşattığı görsel şölenle tüm dünyanın ilgisini çekiyor. Tayland uçak bileti seçeneklerine göz atın.

9. Seljalandsfoss Şelalesi, İzlanda

İzlanda’nın en doğaüstü manzaralarından birini sunan Seljalandsfoss Şelalesi, 60 metre yükseklikten dökülüyor. İzlanda’nın en bilinen doğal güzellikleri arasında olan şelalenin arkasından yürüyerek geçmek mümkün. Yeşil ve kahverengi tonlarını bir arada sunan şelale ve çevresi insan elinin değmediği bakir bir coğrafya.

10. Adirondack Park, New York

Sanayileşerek bozulan dünyada, günümüze kadar ulaşmayı başaran en bakir alanlardan biri olan Adirondack Parkı, Amerika Birleşik Devletleri’nin New York eyaleti sınırlarında. 10 binden fazla nehir, göl, dere ve dünyanın en eski ormanlarını buluşturan bir habitat alanı olan park, zengin florasıyla görülmesi gereken yerlerden.

Otobüs Bileti

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here