Uçak Bileti

Tayland, Güneydoğu Asya’da en çok turist ağırlayan ülkelerden. Resmi adıyla Tayland Krallığı, batıda Myanmar, doğuda Kamboçya, kuzeyde Laos ve güneyde Malezya ile çevrili. Yüzlerce adaya sahip olan ülkenin dört bir yanında turizm en önemli gelir kaynağı.

Tayland’da nehir ve su kanallarına kurulan yüzen pazarlar ülkeyi ziyaret eden seyahat severlerin ilginç bulduğu seyahat duraklarından. Tayland’ın başkenti Bangkok’taki Khlong Lat Mayom yüzen pazarı, Asya’nın Venedik’i benzetmesini sonuna kadar hak ediyor.

Khlong Lat Mayom Yüzen Pazarı

2004 yılından bu yana açık olan Khlong Lat Mayom yüzen pazarı, 12 hektarlık bir alanda kurulu. Su kanalı üzerinde kurulu olan pazar yeri rengarenk dokusuyla Tayland kültürünü deneyimlemek isteyenler için en doğru duraklardan biri.

Sandalına sebze meyve ve tüketim ürünlerini dolduran kişilerin herhangi bir sınırlama olmadan satış yapabildiği yüzen pazarda 50’den fazla satıcı yanında getirdiği ürünleri satıyor. Su kanallarının çevresinde pazara alışverişe gelenler için onlarca restoran ve market de hizmet veriyor.

Mobil Uygulama

Tayland’ın yüzen pazarları yerel halkın alışveriş için tercih ettiği hafta sonları sabah 08.00 ile 17.00 saatleri arasında açık. Ürününü erken bitiren satıcılar pazar yerinden sandallarıyla ayrılıyor. Tayland çevresinde yetiştirilen tropikal meyve ve sebzelerin satışının yapıldığı pazarda yerel tatlılar ve sokak lezzetleri de satılıyor.

Fotoğraf sanatçıları, sıra dışı bir deneyim arayışında olan turistlerin de ilgi gösterdiği yüzen pazarlar satıcılar ve tropikal meyveleri de içeren birbirinden güzel fotoğraf karesine hayat veriyor.

Khlong Lat Mayom yüzen pazarının bulunduğu kanalda tekne turları da düzenleniyor. 15 kişi kapasiteli teknelerle 1.5 saat süren tekne turları 15-25 TL (ortalama 100 Tayland Bahtı) arasında değişen ücrete sahip.

Güneydoğu Asya coğrafyasına özgü bir kültür olan yüzen pazarlar bölge ülkelerinden en çok Tayland’da görülüyor. Hızlı şehirleşme ve su kanallarının kapanmasıyla birlikte birçok yüzen pazarın geleceği tehlikeye girerken, yerel yetkililer turistik bir çekim merkezi olan yüzen pazarların korunması için büyük mücadele veriyor.

Tayland’ın başkenti Bangkok’ta Khlong Lat Mayom yüzen pazar yerinin yanı sıra birbirinden güzel kareleri yakalayabileceğiniz Taling Chan, Tha Kha, Amphawa, Damnoen Saduak pazar yerlerini de listenize ekleyebilirsiniz.

Dünyanın en çok turist ağırlayan ülkelerinden Tayland’a birçok hava yolu şirketinin seferlerinin bulunması, onlarca şehirden direkt ve aktarmalı uçuş imkanının olması nedeniyle uygun uçak bileti bulma şansınız oldukça yüksek. Tayland’ı ziyaret etmek, bu ülkenin yerel kültürünü deneyimlemek ve yüzen pazarlara yakından bakmak için Tayland uçak bileti seçeneklerine göz atarak, Tayland seyahatinizi kısa sürede planlayabilirsiniz.

Otobüs Bileti

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here