Uçak Bileti

Coğrafi güzellikleri ile Karadeniz’in en etkileyici yerleşim yerlerinden biri olan Sinop, el değmemiş doğa harikaları ile şehre gelen konuklara unutulmaz manzaralar sunuyor. Dinlenmek, denize girmek ve stresten uzaklaşmak için eşsiz bir seyahat rotası olan şehir, sıcakkanlı insanlarıyla da dikkat çekiyor.

Sinop’un Büyüleyici 5 Doğa Harikası

1. Hamsilos Koyu

Denizin bir nehir gibi kara içine girdiği Hamsilos Koyu, yemyeşil ormanları ile göz alıcı bir doğal güzelliğe sahip. 1. derece doğal sit alanı olan koy, Deveci Deresi Vadisi’nin aşağı kesiminin, karada oluşan çöküntüler sonucunda sular altında kalmasıyle meydana gelmiş. Dünyada sadece Norveç ve Sinop’ta bulunan RIA tipi bir kıyı olan Hamsilos Koyu, şehrin en popüler turistik noktalarından biri.

2. Akgöl

Mobil Uygulama

Aydıncık ilçesinin güneyinde Ayancık-Kastamonu yolunun 38. kilometresinde bulunan Akgöl, 1991 yılında Akgöl Yaylası adı ile turizm merkezi olarak ilan edildi. Göknar ve çam ormanları arasında yer alan bu doğa harikası, dünyada çok az bulunan bitki türlerine ev sahipliği yapan bir flora bahçesi olarak biliniyor. Göl kenarında piknik ve balık avlamak için uygun alanlar da bulunuyor.

3. İnaltı Mağarası

Ayancık ilçesinin 35 kilometre güneyinde Akgöl’e 7 kilometre uzaklıkta yer alan İnaltı Mağarası‘na ulaşmak için yaklaşık 500 metrelik bir yürüyüş yapmak gerekiyor. Kesin uzunluğu bilinmeyen ancak araştırmalara göre 2 bin 200 metre olduğu düşünülen mağarada, çok sayıda sarkıt, dikit, sütun, damlataş havuzları ile örtü ve duvar damlataşları da mevcut.

4. Tatlıca Şelaleleri

Şehir merkezine 42 kilometre uzaklıkta Erfelek ilçesine bağlı Tatlı köyü sınırlarında kalan Tatlıca Şelaleleri, aynı vadi içerisinde art arda sıralanan 30 şelaleden oluşuyor. Bu özelliği ile dünyada benzeri bulunmayan Tatlıca Şelaleleri, trekking, piknik, gezi ve av turizmi için oldukça elverişli.

5. Sarıkum Gölü

Deniz, orman, göl ve çölü bir arada barındıran oldukça ilginç bir coğrafyaya sahip olan Sarıkum Gölü, şehir merkezinden 21 kilometre uzaklıkta kalıyor. Çevresinde karaca, yaban domuzu, çakal, tilki, vaşak, gelincik, kuğu, toy, çulluk gibi hayvan ve kuş türleri de görülen Sarıkum, eski bir koyun kıyı kordonu ile kapanması sonucunda meydana gelmiş bir lagün gölü.

Siz de, Sinop uçak bileti kampanyalarını değerlendirerek, şehrin göz alıcı doğa harikalarını yakından göreceğiniz bir seyahat deneyimi yaşayabilirsiniz.

Otobüs Bileti

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here