Uçak Bileti

Kuzey kutup bölgesine en yakın başkent unvanına sahip olan Reykjavik, İzlanda’nın en hareketli ve kalabalık yerleşim yerlerinden biri. Soğuğu iliklerinize dek hissettiren havasının yanı sıra renkli gece hayatıyla da öne çıkan şehir, kutupların Paris’i olarak da anılıyor. Kuzey Avrupa seyahatlerinin vazgeçilmez güzergahları arasında yer alan bu şehir, sakin atmosferi, yardımsever insanları ve yeşil alan bakımından zengin sokaklarıyla huzur dolu bir tatil için en uygun rotalardan. Soğuk havayı görmezden gelip doğanın ve turistik yerlerin tadını çıkarın.

Reykjavik’te Görülmesi Gereken 5 Turistik Yer

1. Blue Lagoon

İzlanda’nın soğuk ikliminde bile içinizi ısıtan bir sıcaklığa sahip olan Blue Lagoon, şehre gelen turistlerin en sık ziyaret ettiği yerlerden biri. Özellikler resmi tatil dönemlerinde bir hayli kalabalık olan bu kaplıcanın ortalama sıcaklığı 37 dereceyi buluyor.

2. Tjörnin (The Pond)

Hljómskálagarðurinn (Music Pavillion Park) adı verilen bir park çevresinde yer alan Tjörnin (The Pond), içerisinde ördeklerin yüzdüğü şirin bir gölet. Güneşli havaların tadını çıkarmak isteyenlerin gözdesi olan bu gölet, şehir merkezi çevresinde yerel halkın en çok ilgi gösterdiği yerlerden.

Mobil Uygulama

3. Hallgrímskirkja Kilisesi

Şehri kuşbakışı izlemek isteyenler için harika bir adres olan Hallgrímskirkja Kilisesi, bölgenin en popüler turizm adresleri arasında gösteriliyor. Giriş için ücret istenen Hallgrímskirkja Kilisesi’nin bahçesinde İzlandalı kaşif Leif Ericsson’un heykeli de bulunuyor.

4. Reykjavik City Museum

Bir açık hava müzesi olarak nitelendirilen Reykjavik City Museum (Reykjavik Şehir Müzesi), eski Árbær Çiftliği’ni ve şehrin 18. yüzyıldan günümüze dek uzanan kent planlamasını gözler önüne seriyor. Gün içinde birkaç saat zaman ayırmak bu müze için yeterli olabilir.

5. National Museum of Iceland

National Museum of Iceland (İzlanda Ulusal Müzesi), 24 Şubat 1863 yılında kuruldu. 1911 yılına kadar Antiquarian Collection ismiyle anılan National Museum of Iceland, yolu bu şehre düşenlerin mutlaka uğraması gereken yerlerden biri.

 

Siz de Reykjavik uçak bileti kampanyalarını takip ederek bu etkileyici şehrin sokaklarında birbirinden ilginç hatıralar biriktirme şansı yakalayabilirsiniz. Türk vatandaşlarından vize talep eden İzlanda, Avrupa Birliği üyesi olduğu için bu etkileyici ülkeye doğru yola çıkmadan önce Schengen vizenizi almayı da unutmayın. Yolda olmanın keyfini çıkarın.

Otobüs Bileti

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here