Uçak Bileti

Portekiz‘in Lisbon’dan sonraki ikinci büyük yerleşim yeri olan Porto, birbirinden değerli tarihi yapıların, modern mimariyle harmanlandığı etkileyici bir liman şehri. Yaklaşık 400 bin kişinin yaşadığı bu şirin şehir, kocaman köprüleri, UNESCO Dünya Mirası Listesinde bulunan tarihi eserleri ve muhteşem mimarisinin yanı sıra yemyeşil tepeleri ve üzüm bağlarıyla da ünlü. Göz alıcı atmosferi ve sıcakkanlı insanlarıyla yaşamayı keyfe dönüştüren bu şehirde, unutulmaz bir seyahat deneyimi yaşamak sizin elinizde.

Porto’da Ziyaret Edilecek 5 Turistik Adres

1. Avenida dos Aliados

Şehrin en ünlü turistik yerlerinden biri olan Avenida dos Aliados (Aliados Meydanı), kültürel etkinliklere ve çeşitli organizasyonlara da ev sahipliği yapıyor. Etrafında çok sayıda tarihi yapı bulunan bu meydana uğradığınızda, hediyelik eşya dükkanlarına göz atmayı da ihmal etmeyin.

2. Se do Porto

Gotik, Manuelin ve Romaneks tarzı mimariyle inşa edilen Se do Porto (Porto Katedrali), şehrin en eski mimari yapılarından biri. 12. yüzyıl zamanında Hristiyan Haçlılar tarafından yapılan bu katedrale gittiğinizde, yapıya bambaşka bir hava katan vitray ve seramik süslemeleri de görün.

Mobil Uygulama

3. Palácio da Bolsa

Yabancı yatırımcıları etkileyip, şehre yatırım yapmalarını sağlamak için inşa ettirilen Palácio da Bolsa (Borsa Sarayı), ihtişamlı mimarisiyle hayranlık uyandırıyor. Porto Ticaret Odası tarafından yaptırılan bu bina günümüzde ise kongre ve kültür merkezi olarak kullanılıyor.

4. San Francisco Kilisesi

Altın renkli süslemeleri, tarihi kemerleri ve muhteşem bir işçiliğin sergilendiği motifleriyle görkemli bir görünüme sahip olan Igreja de Sao Francisco (San Francisco Kilisesi), şehrin en önemli yapıları arasında. 14 ve 15. yüzyıllar arasında inşa edilen bu tarihi ibadethane, Largo de Sao Franciscoapit caddesi yakınlarında yer alıyor.

5. Ponte Dom Luis I

Leopold Valentin isimli bir mimar tarafından tasarımı üstlenilen Ponte Dom Luis I (I. Dom Luis Köprüsü), şehrin en büyüleyici manzaralarından birine sahip. Fotoğraf meraklılarında kartpostal tadında bir etki bırakan bu köprü 1886 yılından bu yana hizmet veriyor. Mimar Leopold Valentin tarafından tasarlanan Ponte Dom Luis I, şehrin görülmeye değer yerlerinden.

6. Torre dos Clerigos

Porto’da manzara keyfi yaşamak için gidilebilecek bir diğer yer ise Torre dos Clerigos. 240 basamakla çıkılan bu tarihi kule, Clérigos Kilisesi’nin en turistik parçalarından biri. Basamakları tırmanıp yukarı çıkmayı başaranlar biraz yorulsa da onları karşılayan manzara bu yorgunluğa değer. Kuleyi ziyaret etmek isteyenler, saat 9.00 – 19.00 saatleri arasında gidebilir.

Siz de Porto uçak bileti kampanyalarını takip ederek, şehirdeki turistik yerleri daha yakından görme fırsatı elde edebilirsiniz.

Otobüs Bileti

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here