Uçak Bileti

DALYAN

Doğal ve tarihi güzelliklerle dolu sakin bir tatil isteyenler için ideal bir durak olan Dalyan, Köyceğiz Gölü ile Akdeniz’i birleştiren ana kanal üzerinde bulunur. Bülent Ortaçgil’in aynı adlı şarkısına konu olmuş “Dalyan Deltası”nın sonunda incecik kumlarıyla İztuzu Plajı ziyaretçilerini karşılar. Üstelik bu keyifli plajın diğer ziyaretçileri de yumurtalarını bırakmak isteyen Caretta Caretta’lardır. Doğal güzelliklerinin yanında geçmişte birçok uygarlığa ev sahipliği yapmış Kaunos Antik Kenti de tarihe ilgisi olan misafirlerini mutlu eder. Dalyan’dan deniz motorlarıyla ulaşılan bu eski liman kentine girişte kaya mezarları sizi karşılar. Yorgunluğunuzu üzerinizden atabileceğiniz, İztuzu Plajı’nda günbatımını izleyebileceğiniz, kanalda tekne turlarıyla doğal gözlemler yapabileceğiniz sakin, huzurlu, keyifli bir tatil vaat eder Dalyan.

FETHİYE

Berrak denizi, eski Rum köyleri efsaneleri, hareketli gece hayatı ve birçok farklı ilgi alanına hitap eden eğlenceli aktiviteleriyle Fethiye ülkemizde turizmin kalbinin attığı cennetlerden birisidir. Lacivertten turkuaza kadar mavinin her tonunu görebileceğinizkoylara davet eden tekne turlarına çıkabilir, denize nazır içkinizi yudumlayabilirsiniz. Kelebekler Vadisi ve Kabak Koyu gibi doğasına el sürülmemiş bölgeler keşfetmenizi beklemektedir. 2006’da %82 oyla dünyanın en güzel kumsalı seçilmiş Ölüdeniz’de şezlonglarda gün boyu güneşlenmek, pırıl pırıl denizin tadını çıkarmak gerekir.

bg4_oludeniz

Mobil Uygulama

Geceleri ise gitar eşliğinde şarkılar söylenebilecek daha birçok sahil bulunur Fethiye’de. Kayaköy’de taş evler arasında tarihi bir yolculuğa çıkabilirsiniz. Fethiye’nin biraz dışında kalan Telmessos Antik Kenti ise yıllarca uygarlıkların birbiriyle savaşarak elde etmeye çalıştı değerli bir kent olarak tarihle ilgilenenlerin dikkatini çekecek bir yapıdadır. Fethiye’de çeşitli spor etkinlikleri de bolca yapılmaktadır. Af Kule’de berrak denizin derinliklerine yapılan dalışlar, dalgıçları birçok balık türüyle buluşturur. Baba Dağı’nda yapılan yamaç paraşütü, turizme açık eşsiz yapıdaki birçok mağara ve doğa yürüyüşleri yapılan aktivitelerin sadece bir kısmıdır. Hareketli gece hayatıyla da beraber hem yerli hem yabancı turistleri yaz boyu mavi ile yaşili harmanlayan büyüsüyle ağırlar. Turistler kafalarını kaldırdığında ya tertemiz bir deniz ya heybetli dağlar bulurlar karşılarında. Doğanın kucağında, eğlencenin doruğunda dopdolu bir tatil vaadidir Fethiye.

MARMARİS

MÖ. 12000’lere kadar giden tarihi ile Marmaris ziyaretçilerini masmavi denizi ile büyüleyen bir tatil cennetidir. 13 tane antik kenti bünyesinde bulundurduğundan birçok uygarlığın izlerini taşımaktadır. İçmeler beldesinde kanallardan denize karışan tatlı su beldeyi eşsiz bir sahile dönüştürmüştür. Elinde mavi bayrağı bulunduran plajı ile özellikle mavi tur teknelerinin ve yatların sahil boyunca demir attığı Turunç’ta sakin bir tatil sizi bekler. İlçenin merkezinde her yerden görebileceğiniz Marmaris Kalesi bulunur. İçinde Marmaris Müzesi’ni de barındıran kale ilçeye kuşbakışı bakmayı sağlayan ve olağanüstü manzarasıyla insanı büyüleyen bir yapıdadır. barlar sokağında yerli ve yabancı birçok turistin eğlendiği mekanlar ile gece hayatı hareketlidir.

Marmaris

Marmaris sokaklarında kaybolduğunuzda saklı güzellikler de sizi bekler. Rengarenk çiçeklerin arasına gizlenmiş eski beyaz evlerin önündeki güleryüzlü yerli halktan el yapımı takılar almak mümkündür. Cedrae Antik Kenti’nin şehir duvarları ve antik tiyatro kalıntılarının yanında altın sarısı kumların ucundaki denize girme imkanı sağlayan Kleopatra Plajı; tarihin büyüsü ile doğanın güzelliklerini buluşturan bir noktadır. Kızkumu Plajı’nda ise güneşlenirken kulağınıza plajla ilgili efsaneler fısıldanır. Ve Marmaris sizi büyülemek için tekrar tekrar çağırmaktadır.

Bu 3 güzel efsane yere Dalaman Havalimanı’ndan kolaylıkla ulaşabilirsiniz. İstanbul’dan Dalaman’a her gün çok sayıda uçuş var. Diğer şehirlerden de kolaylıkla Dalaman’a uçabilirsiniz. Tüm uçuş alternatiflerine Turna.com üzerinden kolaylıkla erişebilirsiniz. Dalaman Havalimanında araç kiralamak size büyük kolaylık sağlayacaktır.

 

Otobüs Bileti

1 YORUM

Comments are closed.