Uçak Bileti

Monaco dendiğinde her zaman akla küçük ve zengin bir prenslik olduğu gelse de bu Avrupa ülkesi aynı zamanda görkemli bir tarihe ve oldukça kozmopolit bir halka da ev sahipliği yapıyor. Kaliteli, seçkin ve lüks bir tatil için en ideal noktalardan biri olan Monaco’nun gezilecek yerler açısından kısıtlı bir yüz ölçümü olsa da burada pek çok farklı alternatif bulabilirsiniz. Vatikan‘ın ardından dünyanın en küçük ikinci ülkesi olan bu şehir devlet gezilmesi gereken yerler bakımından Monte Carlo, Monaco Ville, Fontvielle ve La Condamine olmak üzere 4 ayrı bölgeden oluşuyor.

Monaco’da Görmeniz Gereken 5 Yer

1. Prince’s Palace

Monako’nun başkenti olan Monaco Ville‘de yer alan Prenslik Sarayı (Prince’s Palace), isminden de anlaşılabileceği gibi Monako prenslerinin ve ailelerinin yaşadığı alanı meydana getiriyor. Avrupa ve Akdeniz mimarisinin başarılı bir örneği olan Prenslik Sarayı, Monako’da en çok ziyaretçi çeken yapılar arasında bulunuyor.

2. Prens Rainier Klasik Otomobil Koleksiyonu

Monaco Top Cars Collection ismiyle de bilinen ve 1923 – 2005 yılları arasında yaşamış olan Prens Rainier‘ın kişisel otomobil koleksiyonundan oluşan müze, Avrupa ve Kuzey Amerika menşeli yüzlerce klasik otomobil modelini içeriyor.

Mobil Uygulama

3. Oceanographic Museum

I. Prens Albert‘ın denize ve deniz canlılarına karşı merakı sonucu oluşturulan Oşinografi Müzesi (Oceanographic Museum), dünyadaki nadir deniz bilim müzeleri arasında. Tarihi bir bina içerisinde sergilenen koleksiyonda balina, deniz atı, deniz kaplumbağası iskeletleri, gemi modelleri, denizcilik araçları ve silahlar gibi birçok kalıntı bulunuyor.

4. Monako Katedrali

Saint Nicholas Katedrali olarak da bilinen ve ilk olarak 1875 yılında inşa edilmeye başlanan Monako Katedrali (Monaco Cathedral), 1903 yılında tamamlandı. Köklü bir geçmişe sahip olan bu tarihi katedral, ismini Monako’ya ilk kilisenin inşa edilmesini sağlayan St. Nicholas‘tan alıyor.

5. Japon Bahçeleri

Şehirdeki en sıra dışı duraklardan biri olan Japon Bahçeleri (Japan Gardens), ödüllü tasarımcı Yasuo Beppu tarafından inşa edildi. Monako gibi bir Avrupa ülkesinde Uzak Doğu rüzgarlarının estiren bu bahçeler huzur dolu atmosferi ve muhteşem görüntüsüyle ülkenin en çok ziyaretçi çeken yerlerinden biri.

Bonus: Napolyon Müzesi

Prens Louis tarafından oluşturulan ve Napolyon dönemine ait birçok eseri, aracı ve eşyayı içinde barındıran Napolyon Müzesi (Napoleon Museum), özellikle Fransa tarihi ve Fransız İmparator Napolyon ile ilgili olanlar için eşsiz bir kaynak oluşturuyor.

Siz de bu ülkeyi ve birbirinden değerli turistik yerlerini merak ediyorsanız Monaco uçak bileti kampanyalarına göz atarak yolculuk planlarınıza başlayabilirsiniz.

Otobüs Bileti

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here