Uçak Bileti

Melekler Şehri Bangkok, Tayland’ın meşhur yüzen pazarları ve ihtişamlı saraylarının bulunduğu, ardı ardına yükselen gökdelenleri ve Budist tapınaklarıyla çok kültürlü bir yapıya sahip. Kelime anlamı ‘Melekler Şehri’ olan Bangkok, isminin uzunluğu nedeniyle de Guiness Rekorlar Kitabı’na adına yazdıran şehirlerden. Yaklaşık 70 milyon nüfusa sahip olan ülkenin başkenti Bangkok, 9 milyon nüfusu ile dünyanın en kalabalık başkentlerinden biri.

Hem renk hem de kokuların arasında yolculuğa çıkacağınız Bangkok’ta, gezilecek yerleri eski ve yeni olarak bölebilir ve bu şekilde daha rahat bir şehir gezisi yapmış olursunuz. Bangkok’ta gezilecek yerlerin birbirine çok yakın oluşu, kısa süreli tatillerde bile bir çok yer gezebilmenize olanak sağlıyor.

Bangkok uçak bileti seçeneklerine göz atın.

Bangkok’ta görülmesi gereken yerlerinin çoğunun Ko Rattanakosin bölgesinde yer aldığı Bangkok’ta Wat Phra Kaew ve Kraliyet Sarayı, uzanan Buda tapınağı Wat Pho, Şehir Sütunu ve Milli Müze’yi öncelikle ziyaret edebilirsiniz.

Mobil Uygulama

Dünyanın en çok turist çeken şehirlerinden biri olan Bangkok’ta çok sayıda tapınak ve dini yapı bulunuyor. 400 tapınakla tapınaklar şehri olarak da anılan bu yerde gezmeye tapınaklardan başlayabilirsiniz. Tapınak ziyaretinin ardından Chao Praya Nehri’nde kanal turu şehirde yapılması gereken aktivitelerden.

Wat Saket (Altın Dağ), Wat Ratchanadda ve Demokrasi Anıtı ise Banglamphu bölgesinde bulunuyor. Şehrin batı mimarisini barındıran bölgesi Dusit’te ise Wat Benchamabophit (Mermer Tapınak), Vianmek Tik Konağı, Dusit Sarayı’nı gezebilir, buradan Çin Mahallesi olarak bilinen Yaowarat’a geçebilirsiniz. Ayrıca saf altından yapılmış olan Buda heykelinin bulunduğu Wat Traimit Tapınağı da bu bölgede yer alıyor.

Bangkok gece hayatı ile de ünlü bir başkent. Khao San Road ve Patpong bölgesinde eğlence kavramı yeniden keşfedilebilir.

Chatuchak Pazarı, Bangkok’un en ünlü açık hava pazarlarından birisi. Burası Bangkok’ta görülecek yerlerin başında geliyor. Sadece hafta sonları kuruluyor.

Bangkok’ta satılan tropikal meyvelerin her biri diğerinden lezzetli. Tayland’a gittiğinizde muhakkak tüm tropik meyvelerden tadın. Guava, dragon fruit, rambutan, durian, mango, ananas, mangostan, passion fruit, papaya, jackfruit bunlardan en güzelleri.

Gece hayatının kalbi Pattaya

Bangkok’a yaklaşık 1 saat mesafede bulunan Pattaya, ülkenin en turistik şehirlerinden. Yemyeşil doğasının yanı sıra hareketli gece hayatıyla da bilinen Pattaya’da, gündüzleri muhteşem plajların keyfini çıkardıktan sonra geceleri sabahın ilk ışıklarına kadar süren eğlenceye dahil olabilirsiniz.

Pattaya çevresinde de gezilecek, görülecek onlarca farklı yer bulunuyor. Bembeyaz kumsallarıyla öne çıkan Mercan Adası, turkuaz renkli deniziyle ünlü. Timsah çiftliği turları, kaplanlarla fotoğraf aktivitesi ve fil safarisi Pattaya’da yapılacaklar arasında.

Tayland’ın eski başkenti olan Ayutthaya

Bangkok’tan önce Tayland’ın eski başkenti olan Ayutthaya, geçmiş dönem Tay tapınak mimarisini tanımak açısından muhteşem bir fırsat sunuyor. Antik Ayuthaya ve Siam krallıklarına başkentlik yapan, Bangkok’a 1 saat mesafedeki Ayutthaya’ya günübirlik turlarla veya bireysel olarak minibüs veya otobüsle ulaşmak mümkün.

Bölgeyi gezmenin en keyifli yolu bisiklet kiralamak veya bir tuk-tukla anlaşmak. UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Ayutthaya kendini saran 3 nehrin ortasında adeta bir ada gibi kalmış.

Tayland’daki en büyük Budha heykellerinden birine ev sahipliği yapan Phra Mongkhon Bophit Tapınağı, gökyüzüne uzanan merdivenleriyle göz alan Wat Phukhao Thong, dallar arasına sıkışmış Budha heykeliyle simgeleşen Wat Phra Mahathat Ayutthaya’da görebileceğiniz kutsal yapılardan.

Tayland, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından vize istemiyor. Havalimanı girişlerinde 30 gün, karadan girişlerde 15 günlük Tayland vizesi veriliyor. Bangkok için kasım-şubat arası en uygun dönem olarak kabul ediliyor. Bu dönemde hava serin ve yağış görülmüyor. Tayland’da en sıcak dönem nisan-mayıs arasında yaşanıyor. Bangkok’ta haziran-ekim arasında yağmur ara ara yağsa da hava genellikle güneşli. 

Otobüs Bileti

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here