Uçak Bileti

Dünyanın en zengin yedinci şehri olarak bilinen Kopenhag, huzur dolu atmosferi ve gelişmiş yaşam koşullarıyla Kuzey Avrupa ruhunu hissedebileceğiniz bir şehir. Danimarka‘nın en büyük adası Zealand üzerinde kurulmuş bulunan Kopenhag, görkemli mimari eserleri ve büyüleyici sokakları ile geçmişin tarihi izlerini yansıtıyor. İnce kumlu masmavi plajlar, yeşili bol mesire alanlar, tarihi müzeler ve ünlü şeflerin hizmet verdiği restoranlar, İskandinavya İncisi olarak nitelendirilen şehrin en popüler ziyaret noktalarından. İşte bu şehirde görmeniz gereken yerlerden bazıları.

Kopenhag’da Görmeniz Gereken 5 Yer 

1. Küçük Deniz Kızı Heykeli

Heykeltraş Edvard Eriksen tarafından 1913 yılında tasarlanan Küçük Deniz Kızı (The Little Mermaid), 1.25 metre uzunluğu ve 175 kilogram ağırlığı ile Tivoli Meydanı‘nda devasa bir görüntü yaratıyor. Langelinie Limanındaki bir taş üzerinde oturan heykel, şehrin simgesi haline geldiği için her yıl turistlerin akınına uğruyor.

2. Rosenborg Kalesi

Rönesans mimarisinin en çarpıcı örneklerinden biri olan Rosenborg Kalesi (Rosenborg Castle), göz alıcı bahçesi ile hayranlık uyandırıyor. 1606 yılında Kral IV. Christian‘nın inşa ettiği kalenin içerisinde Danimarka kültürünü anlatan eserler ve Kraliyet ailesine ait özel koleksiyonlar sergileniyor. Taç giyme törenlerinin yapıldığı ve çeşitli taçların bulunduğu Şövalye Salonu ise kalenin en ünlü yerlerinden.

3. Tivoli Bahçeleri

Mobil Uygulama

Vesterbrogade semtinde bulunan Tivoli Bahçeleri (Tivoli Gardens), egzotik mimarisi ve görkemli yapıtları ile ziyaretçilerini göz alıcı bir manzara içerisine davet ediyor. Bu etkileyici bahçe, renkli ışıklandırma sistemi sayesinde peri masallarını andıran bir görüntü oluşturuyor. Modern ve geleneksel teknolojilerle donatılmış bu bahçeye gelerek, büyülü ve nostaljik turlara katılma fırsatı yakalayabilirsiniz.

4. Danimarka Milli Müzesi

Prens Sarayı bünyesine bağlı olan Danimarka Milli Müzesi (National Museum of Denmark), Kophenhag hakkında önemli bilgiler veren tarihi koleksiyonları, antikaları, oyuncaklar, bozuk para ve madalyalarıyla oldukça ilgi görüyor. Taş Devri, Viking Devri, Orta Çağ, Rönesans, Modern Danimarka sergilerinden oluşan bu müzeyi, ister kendi başınıza isterse de İngilizce rehberli turlar eşliğinde gezebilirsiniz.

5. Ny Carlsberg Glyptotek

Antik ve modern sanat olmak üzere iki ayrı bölümden oluşan Ny Carlsberg Glyptotek (National Gallery of Denmark), benzersiz mimari tasarımı ile görenleri hayrete düşürüyor. Bira yapım işi ile uğraşan Carl Jacobsen‘in 1888 yılında inşa ettiği mimari yapıtta Mısır, Yunan, Roma ve Etrüsk sanatına ait mükemmel koleksiyonlar bulunuyor.

Eğer siz de Danimarika’nın bu büyüleyici şehrini keşfetmek ve unutulmaz hatıralar biriktirmek istiyorsanız Kopenhag uçak bileti kampanyalarına göz atmayı ihmal etmeyin.

Otobüs Bileti

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here