PAYLAŞ

Ren Nehri üzerinde bulunan Köln şehri, Milattan Önce 30’lu yıllara dayanan tarihi ile Almanya’nın en köklü ve etkileyici yerleşim yerlerinden biri olarak anılıyor. Şehir, birbirinden eşsiz müzeleri, tarihi yapıları, renkli gece hayatı, kültürel dokusu ve muhteşem manzaralarıyla Almanya’ya gelen konukları büyülemeye devam ediyor.

Köln’de Görülecek 4 Etkileyici Yer

1. Köln Katedrali

600 yıldan daha uzun bir sürede inşa edilen günümüzde ise yalnızca Almanya’nın değil, Avrupa’nın da en önemli dini yapılarından biri olarak gösterilen Köln Katedrali‘nin yapımı 1880 yılında tamamlandı. Yılda yaklaşık 6 milyon kişi tarafından ziyaret edilen katedral, görkemli mimarisi ve sanat eserlerinin yanı sıra 500 basamak tırmanmayı göze alanları bekleyen muhteşem manzarasıyla da biliniyor.

2. Ludwig Müzesi

1976 yılında açılan ve Almanya’nın önde gelen koleksiyonlarından bazılarına ev sahipliği yapan Ludwig Müzesi, modern ve çağdaş eserlerin sergilendiği büyüleyici bir yer. Şehre gelenlerin uğrak adresi olan müze, içerisinde sergilenen çarpıcı Pop Art Koleksiyonları ile dünya çapında üne sahip bir sanat merkezi.

3. Hayvanat Bahçesi 

500’ün üzerinde hayvan türünün yer aldığı Hayvanat Bahçesi, çocuklu ailelerin yanı sıra şehre gelen diğer turistlerin de dikkatini çekiyor. 1860 yılında kurulan ve şu an içerisinde oyun, yemek ve dinlenme alanlarının da bulunduğu bu cezbedici yer, Avrupa’nın en eski hayvanat bahçelerinden biri olarak anılıyor.

4. Teleferik

1957 yılında inşa edilen ve yılda ortalama 15 milyon yolcu taşıyan teleferik, görenleri kendine hayran bırakan bir şehir manzarasına sahip. Avrupa’nın nehir üzerinden geçen ilk teleferiği olan tesis içerisinde, romantizmi ve heyecanı bir arada yaşamak isteyenler için bir restoran da mevcut. Bu restoran, yaklaşık 243 metre yüksekliğinde bir kule içerisinde yer alıyor.

Köln uçak bileti kampanyalarını takip ederek, Avrupa’nın en etkileyici şehirlerinden birini gezip, hayatınız boyunca unutamayacağınız anılar biriktirebilirsiniz.

Henüz Yorum Yapılmamış

BİR CEVAP BIRAK

seventeen − 16 =

loading-YouTube-player_zps9255a050