Uçak Bileti

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Türk vatandaşlarının nüfus cüzdanı ile seyahat edebildiği ülkelerden biri. Bu kolaylık nedeniyle her yıl binlerce Türk vatandaşı bu güzel adayı ziyaret ediyor.

Kıbrıs, Akdeniz’in en güzel coğrafyalarından birine sahip. Muhteşem plajları, beş yıldızlı otelleri, kumarhaneleri, lezzetli yemekleri ve tarihi noktalarıyla KKTC ziyaretçileri tatmin etmeyi başarıyor.

Kıbrıs’ta Görülmesi Gereken 5 Nokta

1. Lefkoşa

Başkent Lefkoşa, adaya hava yoluyla seyahat edenlerin ilk uğradığı nokta. Ercan Havalimanı, Lefkoşa yakınlarında bulunuyor. Avrupa’nın bölünmüş tek başkenti unvanını taşıyan Lefkoşa’nın kuzeyi Türk yönetiminde. Özellikle Birleşmiş Milletler tarafından yönetilen Yeşil Hat ve Güney Kıbrıs’a geçiş noktası başkentin en ilginç noktaları arasında.

Mobil Uygulama

2. Girne

Adanın en kuzeyindeki liman kenti Girne, aynı zamanda birbirinden güzel beş yıldızlı otellere sahip. Girne Kalesi, plajlar ve nefis mekanlarıyla gece hayatı ve eğlenceli yapısıyla da tanınıyor. Birçok otel yılın her döneminde özel programlar düzenliyor. Bu yüzden Girne’ye adanın eğlence merkezi benzetmesi yapılıyor.

3. Gazimagusa

Akdeniz’in en güçlü limanlarından birine sahip olan Gazimagusa, Türkiye’nin gerçekleştirdiği Barış Harekatı’nın ardından yaşanan süreçte belirsizlik nedeniyle hayalet şehre dönüşmüş durumda. Doğu Akdeniz Üniversitesi’nin bulunduğu şehir, bölgenin ‘altın’ plajlarına sahip. Geçmişte dünyanın her bölgesinden turist çeken şehirde 1974 yılından beri aynen kalan yapılar insanı hayrete düşürüyor.

4. Güzelyurt

Kuzey Kıbrıs’ın batısında bulunan Güzelyurt, narenciye üretimiyle tanınıyor. Şehrin büyük bölümünde narenciye bahçelerinin mis gibi kokusunu duymak mümkün. Tarihi ve kültürel miras açısından oldukça zengin bir varlığa sahip olan şehirde Soli Bazilikası, Pigades Tapınağı gibi tarihi yapılar her yıl binlerce ziyaretçiyi ağırlıyor. Güzelyurt bakir doğasıyla da ilgi çekiyor.

5. Dipkarpaz

Kuzey Kıbrıs’ın en bakir yerleşim yerlerinden Dipkarpaz, Rumlar için manevi anlam taşıyan çok sayıda tarihi varlığa da sahip. Apostolos Andrea Manastırı’nı görmek için her yıl binlerce Rum bölgeye akın ediyor. Küçük köy ve kasabaları, doğal güzellikleri ve leziz tarım ürünleri ile hazırlanan yemekleri Dipkarpaz’ın öne çıkan özelliklerinden.

Kıbrıs uçak bileti avantajlarıyla ülkemizden kolaylıkla ulaşılabilen bir konumda. Bu güzel adayı yılın her dönemi keyifle ziyaret edebilirsiniz.

Otobüs Bileti

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here