Uçak Bileti

Avrupa’nın en çok ziyaret edilen başkentlerinden biri olan Amsterdam şehri, özgürlükler ülkesi Hollanda’nın gözde turizm adresleri arasında bulunuyor. İster sırt çantalı isterseniz de lüksü ilk sırada tutan bir seyahat planı yapın, Amsterdam her ikisi için de uygun bir atmosfere sahip.

Gezilip görülecek yerler anlamında da oldukça zengin bir şehir olan Amsterdam, sakin ama bir o kadar da çılgın bir yaşam biçimine sahip. Sokaklarda bisikletiyle gezip, parklarda kitap okuyanların yanı sıra şehrin çılgın gece hayatına karışanları da görebileceğiniz bir turizm destinasyonu. İşte, Amsterdam şehri sokaklarında gezilecek muhteşem yerlerden bazıları.

Amsterdam Şehrinde Görülmesi Gereken 5 Yer

1. Amsterdam Kanalları

Amsterdam’ı anlatan pek çok fotoğraf karesinde şehrin ünlü kanallarını ve önünde sıralanmış rengarenk bisikletleri görmek mümkün. Şehrin dört bir yanını saran Amsterdam Kanalları‘nda bir kanal turu yapmadan Hollanda’dan ayrılmayın.

Mobil Uygulama

2. Dam Meydanı

Amsterdam’ın en kalabalık ve hareketli noktalarından biri olarak bilinen Dam Meydanı, şehrin turistik ve tarihi yapılarına da ev sahipliği yaptığı için turistlerin mutlaka uğradığı adreslerin başında geliyor.

3. Kraliyet Sarayı

Bir zamanlar Avrupa’nın en büyük yönetici binası olarak anılan ve Jacob VaN Campen tarafından yapılan Kraliyet Sarayı, 1655 yılında belediye binası olarak inşa edilmiş. Dam Meydanında yer alan saray, şehrin en önemli tarihi yapılarından biri.

4. Rijk Müzesi

Hollanda’nın en önemli müzelerinden biri olan ve 1808 yılında kurulan Rijk Müzesi‘nde, 8 binin üzerinde eser sergileniyor. 2003 yılında yaklaşık 10 yıl süren bir tadilat ve yenileme sürecinden geçen müze, 2013 yılından bu yana ziyaretçilerini ağırlamaya devam ediyor.

5. Red Light Bölgesi

Red Light Bölgesi, renkli ışıklarla süslü camekanların ardındaki kadınları, seks shopları ve çılgın eğlencelerin yapıldığı barlarıyla sadece Avrupa’nın ve Amsterdam’ın değil, dünyanın da en ünlü bölgelerinden biri.

Amsterdam’ın renkli ve hareketli sokakları arasına karışıp, sanatın, eğlencenin ve özgürlüğün tadını çıkarmak için Amsterdam uçak bileti kampanyalarını inceleyebilirsiniz.

Otobüs Bileti

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here