Uçak Bileti

İtalya‘da Rönesans’ın doğduğu yer olarak anılan ve dünyanın en ünlü sanatçılarından Da Vinci ve Michelangelo’nun da yetiştiği bir sanat şehri olan Floransa, dünyanın dört bir yanından gelen sanatseverleri ağırlamaya devam ediyor.

Görkemli tarihi yapıları, birbirinden etkileyici eserlerin sergilendiği sanat merkezleri ve müzelerin yanı sıra doğal güzellikleriyle de baş döndüren şehir, İtalya’nın en çok ziyaretçi çeken yerleşim yerleri arasında yer alıyor. İşte, masal diyarlarını andıran bu şirin ve büyülü şehirde görülecek yerlerden bazıları.

Floransa Şehrinde Görülmesi Gereken Yerler

1. Piazza Del Duomo

Floransa’nın en önemli yapılarına en sahipliği yapan Piazza Del Duoma (Duoma Meydanı) şehrin en kalabalık ve hareketli noktaları arasında bulunuyor. Büyüleyici görünümü ile dikkat çeken bu meydan, turistlerin vazgeçilmez ziyaret yerlerinden.

2. Floransa Katedrali

13. yüzyıldan günümüze kadar uzanan muhteşem bir mimariye sahip olan Floransa Katedrali‘nin renkli mermerleri göz alırken, bu tarihi yapının 463 basamaklı kubbesine çıkarak, şehir manzarasını izlemek de mümkün.

Mobil Uygulama

3. Giotto’nun Çan Kulesi

Tamamlandığı 1359 yılından bu yana şehrin görünümünü süsleyen Giotto’nun Çan Kulesi, 414 basamakla çıkılan yaklaşık 85 metre yüksekliğinde bir yapı. Kulenin seyir terasına çıkıp manzara izlemek isteyenlerin burada asansör olmadığını bilmesinde yarar var.

4. Piazzale Michelangelo

Konuklarına yemek ya da kahve molası için küçük bir kaçamak yapma şansı sunan Piazzale Michalegelo (Michalegelo Meydanı), panaromik şehir manzarası izlemek isteyenler için de eşsiz bir görünüme sahip.

5. Boboli Bahçeleri

1500’lü yıllardan sonra inşa edilen ancak halkın kullanımına açılması 19. yüzyılı bulan Boboli Bahçeleri‘nde, ihtişamlı güzelliğiyle nefes kesen bitki örtüsünün yanı sıra pek çok antik eser ve tarihi yapı da yer alıyor.

Hayalleriniz gerçeğe dönüştürüp, unutulmaz bir İtalya seyahati yapmak ve mükemmel anılar biriktirebilmek için Floransa uçak bileti kampanyalarına göz atmayı ihmal etmeyin.

Otobüs Bileti

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here