Uçak Bileti

Avrupa’nın hem kültür hem de siyasi yapısı ile oldukça önemli ülkelerinden biri olan Fransa, birbirinden güzel şehirleriyle de dikkat çekiyor. Her biri farklı özellikleri ile popüler hale gelen bu şehirler, her yıl milyonlarca kişi tarafından ziyaret ediliyor.

Siz de, ülkenin köklü tarihini ve görkemli kültürünü öğrenebileceğiniz bu etkileyici şehirleri keşfe çıkarak, Avrupa’nın en büyüleyici yerlerinde yolculuk etmenin tadını çıkarın.

Fransa’da Görülmesi Gereken 7 Şehir

1. Paris

Başkent Paris, dillere destan müzeleri, devasa Eyfel Kulesi ve büyüleyici sokakları ile ülkenin en çok turist çeken şehri unvanını elinde bulunduruyor.

2. Nice

Mobil Uygulama

Güney Fransa’da Marsilya ve Cenova arasında kalan Nice şehri, ünlü Fransız Rivierası ve muhteşem güzellikteki sahilleri ile ülkenin en önemli turizm merkezlerinden biri.

3. Lyon

Güneydoğu Fransa’daki Lyon, ülkede gastronomi ve iş dünyasının kalbinin attığı şehir olarak anılıyor. Lyon’daki Fourviere, Vieux Lyon, Croix-Rousse ile Prequile bölgeleri ise UNESCO korumasında.

4. Marsilya

Akdeniz’in en büyük ticaret limanına sahip olan ve 2600’lü yıllara dayanan geçmişi ile ülkenin en eski şehri olarak bilinen Marsilya‘da, her yıl onlarca festival düzenleniyor.

5. Bordeaux

Tarihi bir liman şehri olan Bordeaux, 2007 yılından bu yana UNESCO Kültürel Mirası Listesinde yer alıyor. Bordeaux, eşsiz kültürü ve leziz şaraplarıyla da dünya çapında ünlü.

6. Strasbourg

Avrupa Konseyi, Avrupa Parlamentosu ve Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’ne de ev sahipliği yapan Strasbourg şehri, ‘Avrupa’nın başkenti’ unvanını da taşıyor.

7. Montpellier

Ülkenin güneybatısında konumlanan ve Akdeniz’e kıyısı olan şehirler arasında bulunan Montpellier, kalabalık öğrenci nüfusu nedeniyle ‘öğrenci şehri’ olarak bilinse de, aslında eşsiz opera, tiyatro ve müzelere sahip bir kültür sanat şehri.

Fransa’nın en popüler şehirlerine yapacağınız yolculuk sayesinde, keyifli zamanlar geçirmek için Fransa uçak bileti kampanyalarını kaçırmayın.

Turna.com üzerinden Fransa vizesi hakkında detaylı bilgilere de ulaşabilirsiniz!

Otobüs Bileti

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here