PAYLAŞ

Son yıllarda turizm alanında yapılan yatırımlar sayesinde turist sayısında gözle görülür bir artış yakalayan Dubai, özellikle yüksek gelir grubuna sahip kitlelerin gözde turizm destinasyonlarından biri haline geldi. Devasa gökdelenleri, modern ve büyük alışveriş merkezleri, yapay adaları ve süper lüks otelleri ile dikkat çeken bu Orta Doğu şehri, dünyaca ünlü eğlence mekanlarıyla da hayranlık uyandırıyor.

Dubai Yolculuğunda Görülecek 3 Etkileyici Yer

1. Burj Khalifa

828 metre yüksekliği ile dünyanın en yüksek binası olarak bilinen Burj Khalifa, muhteşem manzarası ile şehrin en popüler turistik noktalarından biri. 161 katlı binanın 124. katı bu manzarayı izlemek isteyenler için ayrılmış ancak bunun için 125-200 dirhem arası bir ücret ödeyerek bilet almak gerekiyor. Biletler erkenden tükendiği için alış işlemini en az bir gün önceden yapmakta fayda var.

2. Palmiye Adaları

Yapım aşamasında Hollandalı mühendislerin çalıştığı yapay bir adalar grubu olan Palmiye Adaları, yaklaşık 7 senede tamamlandı. Palm Deira, Palm Jumeirah ve Jebel Ali olmak üzere üç farklı adadan meydana gelen bu turistik alan, günümüzde beklenen ilgiyi görmese de içerisinde yer alan ultra lüks rezidanslar, işletmeler, su parkları, oteller ve eğlence mekanları ile göz alıyor.

3. Atlantis Hotel (Aquaventure Waterpark)

Palm Cumeyra Adası üzerinde inşa edilen ve 2008 yılında hizmete giren Atlantis Hotel, ihtişamlı mimarisinin yanı sıra çılgın eğlenceler yaşayacağınız devasa su parkıyla da adından söz ettiriyor. Özellikle genç turistlerin oldukça ilgisini çeken otel, maviliği ile ihtişamlı bir görünüm sergileyen plajlarıyla da tanınıyor. İçerisindeki yapay akvaryumlarda dalış ve yunuslarla yüzme imkanı da bulabileceğiniz bu lüks otel, şehirde keyifli zaman geçirebileceğiniz etkileyici noktalardan biri.

Dubai uçak bileti fırsatlarını değerlendirerek, Orta Doğu’nun en cazip şehirlerinden birinde unutamayacağınız bir seyahat deneyimi yaşayabilirsiniz.

Henüz Yorum Yapılmamış

BİR CEVAP BIRAK

3 × 1 =

loading-YouTube-player_zps9255a050