PAYLAŞ

Bir önceki Bali yazımda, Bali’nin bütün güzelliklerini yaşamak için tatilinizi birkaç bölüme ayırmanızı tavsiye etmiştim. Eğer Bali’ye gidiş amacınız balayı ise, tatilinizin ilk bölümünü uzun sahil şeridi, güzel restoranları ve lüks otelleri olan Seminyak’a ayırabilirsiniz.

Bali’nin havaalanı Denpasar’da bulunuyor. Denpasar Havaalanı’na gitmek için uçak biletlerinizi turna.com üzerinden alabilirsiniz. Havaalanına geldikten sonra yaklaşık bir saatlik araba yolculuğun ardından Seminyak’a ulaşacaksınız.

Nerede konaklanır? 

Konaklama için her bütçeye uygun alternatif mevcut. Özellikle Bali’de özel havuzlu villa konsepti oldukça yaygın. Oteller genel olarak oda kahvaltı hizmeti sunuyor. Biz Bali Yubi Villas’ı tercih ettik, hem odadan hem hizmetten memnun kaldık.

Neler yapılır?

Seminyak’ın uzun bir sahili ve bu sahil boyunca da otellerin plajlari ya da özel beach clublar var. Özel plajların en ünlüleri Potato Head ve KuDeTa. Maalesef deniz çok dalgalı, alışık olduğumuz Ege’nin deniz keyfini Seminyak’da bulamadık. Plajlarda bile denize nazır havuz yapmışlar, insanlar da tercihini havuzdan yana kullanıyor.

Bali denince akıllara tabii ki masaj geliyor. Otellerin hemen hemen hepsinde Spa merkezi var. Masaj konusunda gerçekten uzmanlar fakat fiyatlar bana çok da uygun gelmedi. Otellerde bir saatlik masaj 50-60 dolar civarında. Şehir merkezinde, otellerden daha uygun fiyata masaj yaptırmak isterseniz tavsiyem Re-spa.

Seminyak’a yakın Uluwatu Temple gezilecek yerler arasında ilk sıralarda, her akşam gün batımında (saat 18.00) Kecak dansı performansı izlemeye değer. Balili erkeklerin sadece seslerini kullanarak yaptıkları bir nevi ayin.

Kecak

Uluwatu gezisi sonrasında da Jimbaran sahilinde kumlar üzerine kurulan masalarda deniz ürünleri yiyebilirsiniz. Fakat lezzet olarak çok yüksek beklentiniz olmasın.

jimbaran

Ne yenir, ne içilir? 

Gelelim Seminyak’da yeme içme önerilerine. Bali dönüşünde Endonezya mutfağı denince aklıma gelen yegâne şey pirinç. Yemekte kullanmadıklarında da mutlaka yanında lapa şeklinde pirinci getiriyorlar. Ben, yemekler damak tadıma çok hitap etmediğinden sınırları çok zorlamayarak tercihimi genelde bildiğim lezzetlerden yana kullandım. Bu yüzden mekân tavsiyelerim dünya mutfağından lezzetler sunan, güzel ambiyanslı turistik yerler olacak.

  • Sardine: Pirinç tarlalarına nazır, güzel bir manzarası var. Deniz ürünleri çeşitleri bulabilirsiniz.
  • La Lucciola: Sahilde, güzel müzik ve güzel dekorasyona sahip İtalyan restoranı.
  • Hu’u Bar: Yemek sonrası kokteyl içmek ya da Bali’ye özgü Bintang marka biradan içmek isterseniz tercih edebilirsiniz.

Bir sonraki durağımız, Bali’nin en etkileyici kısmı olduğunu düşündüğüm Ubud olacak.

Kaynak: http://www.vanbalidriver.com/

Henüz Yorum Yapılmamış

loading-YouTube-player_zps9255a050