Uçak Bileti

Güney Avrupa’da, Akdeniz’in orta bölümünde yer alan Malta, 3 büyük ve 2 küçük adadan oluşuyor. Sicilya’nın güneyindeki adalar ülkesinin en önemli gelir kaynağı turizm. Masmavi denizi, tarihi ve arkeolojik yapıları, Akdeniz ikliminin nefis havası ve birbirinden güzel koylarıyla Malta, etkileyici bir coğrafyada.

Malta Gezilecek Yerler

Malta-Gezilecek-Yerler

Malta gezilecek yerler açısından oldukça zengin bir ülke. Adanın dört bir yanına kısa sürede ulaşmak mümkün olduğundan, soluklanarak, her adımı hissederek gezmek kolaylaşıyor.

UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde bulunan Mdina şehrinin tarihi ziyaretçilerini büyülüyor. ‘Sessiz Şehir’ olarak da bilinen Mdina, Orta Çağ’dan kalan heybetli surları ile zamanda yolculuğa çıkarıyor.

Adada en popüler tarihi yerler arasında bulunan Hal Saflieni’nin geçmişi Mısır piramitlerinden daha eski. Küçük gruplarla gerçekleştirilen turlar için önceden rezervasyon yaptırmak gerekiyor.

Mobil Uygulama

St. John Katedrali, barok sanatının izlerini taşıyor. Katedral, St. John Şövalyeleri tarafından kilise-manastır olarak kullanılmış. Duvar, tavan ve yer süslemeleri ile dikkat çeken yapı, Malta’da en çok ziyaretçi çeken yapılardan.

Malta kültürüne tanıklık edilebilen Güzel Sanatlar Ulusal Müzesi, Rönesans döneminden günümüze uzanan eserleri görmek için ideal bir nokta. Müze binası 1570’li yıllardan bu yana ayakta.

1980’de UNESCO Mirası ilan edilen Tarxien Tapınakları, MÖ 3,150’ye giden geçmişi ile adanın en etkileyici noktalarından.

Malta’nın başkenti Valetta’da 1571’de inşa edilen ve adanın ilk yapılarından The Grand Master’s Palace, Girolamo Cassar’ın dekorasyonunun ardından uzun yıllar saray olarak kullanılmış.

Valetta’nın Bağımsızlık Meydanı’ndaki St. Paul Katedrali, kulesi ve Neoklasik stili ile görülmeye değer.

Akdeniz’in en güzel dalış rotalarından biri olan Malta adaları, yıl boyunca ılık olan deniz suyu sıcaklığı ve görüş netliği ile dalış severlerin tercihi.

Malta’ya Nasıl Gidilir

Malta-Nasil-Gidilir

İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan haftanın 7 günü Malta’ya direkt uçuş bulunuyor. 2 saat 25 dakika süren yolculuğu Malta uçak bileti alarak gerçekleştirmek mümkün. Havalimanından şehir merkezine otobüs, taksi ve araç kiralama seçeneği bulunuyor.

Akdeniz’in en etkileyici plajları ve su altı dalış rotalarına sahip olan Malta, doğal güzellikleri, tarihi ve arkeolojik alanları ile ziyaretçilerini etkiliyor. Bir uçak bileti mesafesindeki adaya, hava yolu şirketlerinin kampanyalarını takip ederek uygun fiyatlarla ulaşabilirsiniz.

Otobüs Bileti

1 YORUM

  1. Malta en çok görmek istediğim destinasyonlardan biri, umarım ben de bu kadar güzel fotoğraflayabilirim manzarayı…

Comments are closed.